Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Sarunas par peonijām. 2023.

Vieda Vārna

zemudensroze

Dominikana
Nav jau no visdārgākā gala tas Majestic splendor. Pagājušajā maksāja 175 eiro. Šogad nedaudz lētāk, atradu par 165 3/5 sakne un ap 130 2/3

zemudensroze
Ok, paldies par info par Majestic Splendor cenu. Pagaidām līdz cenai 100 euro + vēl neesmu izaugusi, ja neskaita ka siekalojos ap Triphena Parking, bet tauta runā, ka šī slimība iegraužas arvien dziļāk raksturīgs simptoms ir vieglāk atbrīvoties no naudas, palikt izvēlīgākam un saskatīt skaistumu, ko agrāk pat cenšoties neesi bijis spējīgs. Ja man pirms 5 gadiem par tām paplukušajām margrietām līdzīgajām peonijām kāds būtu mēģinājis ieskaidrot, ka tās skaista es teiktu vai nu tam galdiņam vairāk nelejiet, vai arī būtu iemesls neauglīgām diskusijām. Tagad par anemonveidīgajām fanoju tāpat, kā par bagātīgajām, smaržīgajām, košajām un itoniem .

Klau meitenes, vai kādai ir padoms, ko iesakāt izmantot nosaukumu zīmīšu lietošanā. Gadi skrien, kā stirnas ... vai arī dārzā sastiepts jau tik daudz visādu brīnumu, ka nu jau vairs nevaru prātā visus paturēt, ka tomēr jāliek zīmītes ar nosaukumiem. Kad dārzu sāku veidot zīmītes liku, bet ir tāda lieta, ka ir daļa zīmīšu (plastmasas plāksnīte ar kājiņu) kuras neiztur līdz rudenim, kad uzraksts ir jau nodzisis, bet ir tādas kurām pat jau trešo gadu var izlasīt, kas uz tā rakstīts. Saprotu, ka galvenais ir kādu marķieri izmantot. Esmu izmēģinājusies visādus permanentos vienalga ir daļa ko ļoti ātru atmetu, jo nomazgājās pēc otrā trešā lietus, ir tādi kas turās ilgāk, bet sāku domāt, ka arī no pašām plāksnītēm vai plāksnīšu puses uz kuras raksta arī ir atkarīgs. Būtu ļoti jauki dzirdēt jūsu ieteikumus.

lozhmeteej_madonna

Dominikana
Pēc šī ieteikuma mēs izvēlējāmies Dārza birkas, kā arī marķieri ir no Edding outdoor sērijas

https://calis.delfi.lv/forums/tema/18413131-peonijas-2021/174/

Vieda Vārna

Dominikana
Tāpēc nepērku tos traki dārgos jaunumus, gaidu, kamēr cena nokritīsies. Atcros, ka Pastelegance maksāja gandrīz 300 eiro, tagad jau var mierīgi pirkt.

Par Tripfena parking gan galīgi nejūsmoju, nepatīk ne krāstonis, ne zieda forma. Kayleigh Ann gan ir skaista.

Papildināts 31.01.2023 10:47:

Par marķieriem- laikam jau tiešām Edding ir vislabākais. Bet izdziest ar laiku jebkurš marķieris, prātīgi audzētāji saglabā dārza plānu gan datorā, gan papīra formātā. Es kā visdrošāko etiķeti lietoju no skārda bundžām izgrieztas strēmeles, kurās iegravē uzrakstu. Smuki neizskatās, bet ieroku zemē pie saknēm.

lozhmeteej_madonna
Ideāli! Paldies! Pasūtīju 20 gb brāķētās testam, pačamdīt, jau nolikt dārzā. Ja būs labas, tad paņemšu vēl.

Vieda Vārna

Uz Triphenu pavilkos noskatoties šo video (19 min), jo arī man ir lielummānija:

https://www.youtube.com/watch?v=izCNYjVbjHI&ab_channel=%D0%A1%D0%90%D0%94%D0%A1%D0%9D%D0%A3%D0%9B%D0%AF

Kayleigh Ann nu - 300 naudiņas, arī nav no lētajām meitenēm . bet protams, viņai ir viss ko no peonijas sagaidu. Parasti dārgajām nav 20+ bet šai ir, tātad laikam jau nav tik dārga. Vai pašai jau ir Kayleigh Ann? Kā uzvedas?

Papildināts 31.01.2023 14:23:

Lollipops

Paldies par iedrošinājumu. Atradu vienu miskanti Miscanthus sinensis 'Morning Light' kura tiek raksturota, kā lēnaudzīga un neagresīva. Mēģināšu iemīlēt. Pēc idejas vajadzētu ļoti labi aizpildīt ''tukšumus'' peoniju dobē.

Vieda Vārna

Dominikana
Labs video,vēlreiz pārliecinājos, ka Tripfena galīgi nav manā gaumē, it īpaši, ja viņa blakus manai mīlulei, unikālajai Nelda's joy.Quitzin man liekas daudz interesantāks, pie tam ātri aug. Tikai gribētu zināt, kā viņai izdevies May lilac izaudzēt tik milzīgu, manā dārzā viņa ir vidēja auguma. Un, ja par krievu video, - ir vērts papētīt, kurā vietā ir dārzs. Vorošilovas audzētava, piemēram, ir Kubaņā, kur pavisam cits klimats un augsne kā pie mums, tas var ietekmēt gan augumu, gan ziedu krāsu. Mums labāk der Pēterburga .

Vieda Vārna

Te vēl viens skaists peoniju dārzs iedvesmai, kopskaitā ir 3 video, katrs filmēts ar nedēļas starplaiku,https://www.youtube.com/watch?v=3YIbSVXJW_Y&t=7s

Var redzēt, cik labi starp peonijām izskatās dekoratīvie sīpoli.

Man allaž paticis, kā peonijas saliktas kopā ar citiem augiem Aldermanu dārzniecībā https://www.youtube.com/watch?v=v5jTdWW6JCc&t=713s

Dianne

Sakiet, vai kāda ir sūtījusi peonijas no Onavas - kā ir: vai ir kāda starpība sakņu kvalitātē salīdzinot ar no šeit piedāvātā tirgotāja? Sliecos tās dažas šķirnes, kuras veidotu to apjomu pasūtīt tur.

Dianne

No Onavas sūtīju savulaik narcises, viss bija vislabākajā kārtībā.

Ja interesē apjoms par saprātīgu cenu var mēģināt, šo adresi: https://lukon-bulbs.eu/kosik. Meklēju kur nopirkt vairumā liliju sīpolus par sakarīgu cenu, un uzskrēju šiem. Šeit bija pat tādas šķirnes kas Peony Shopā nebija.

Par Dārza ABC gan neko baigi labu nevaru teikt, bet tā ir tikai mana pieredze varbūt citām meitenēm viss kārtībā.

Ja kādai padomā kur par labu naudu var dabūt dekoratīvos sīpolus, padalaties ar informāciju.

Dianne

Dominikana
Onavā līdz šim arī esmu sūtījusi sīpolpuķes - tulpes, lillijas utt, viss forši, tik prātoju - vai peonijām nav kas varbūt "specifisks", jo cena tai pašai "sārai", piemēram, ir mazāka. Šoreiz, pirms ieskrienu krogā un nobļaujos: "bārmen, visiem šampanieti! Uz mana rēķina..", cenšos aizskaitīt līdz 10 un 7x nomērīt, lai nav kā te- paķēru, tad "nožagojos"

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18433843