Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Sarunas par peonijām. 2023.

Vieda Vārna

zemudensroze

Varbūt kāda var padalīties ar Lois Kelsey? Ļoti gribētu iestādīt vēl šoruden.

Šodien, griežot vecās lapas, ieraugu, ka vienai peonijai sanākuši ~1cm asni! Diezgan daudz. Pirmais, kas ienāca prātā, uzgāzu spaini mulčas (laikam skuju koku). Tagad domāju, vai pareizi darīju. Kādi ieteikumi?

Vieda Vārna

Lensa
Mulča īsti nav pareizākais ariants, bet nav arī tik traki, svarīgi ir pavasarī pēc iespējas ātrāk mulču noņemt no asniem. ieteiktu vienkārši apraust ar lapām.

Vieda Vārna
Paldies! Nu es jau to mulču vēl varu noņemt, bet pietiks ar lapām, ja tagad apberu? Nebūs tā, ka viņas slapjas tur sasēstas tagad un pļockaini nopūdē visu? Nez tas bieži gadās, ka tagad rudenī asni? Es neesmu baigā peonijkopēja, baigi neesmu tās pētījusi, bet nu šis bija uzkrītoši. Pārējām asnus neredzu, tik vienai.

zmarina

Lensa
Kāda šķirne? Cik vecs krūms?

zmarina
Kaut kas ļoti vecs ar nezināmu šķirni. Seno laiku pujene, baltā

zmarina

Lensa
Tad es pilnīgi neuztrauktos. Peonijām ir tendence ar gadiem, saauzējot milzīgu sakni, pacelties virs zemes. Mani vecumvecie rozā Edulis Superba krūmi ir vismaz pāris cm virs augsnes līmeņa. Pumpuri ir redzami. Bet tiem pat pa ziemu nekas nenotiek. Pavasarī uz katra krūma uzberu nedaudz komposta un viss. Aug jau 30+ gadus. Javēlas mulčēt uz ziemu, tad es visiem augiem izmantoju tikai speciālu segšanai paredzēto kūdru. Tā neuzsūc mitrumu un atkušņos un pavasarī nebojā asnus. Kāda izskatās skuju koku mulča, nezinu, nav viedokļa. Ja tās ir priežu mizas, tad peonijām diez vai patiks.

Vieda Vārna

No pieredzes varu teikt, ka peonijām drīzāk nepatīk pārčubināšana. asni ir ļoti izturīgi (ja vien, protams, neuznāk traks kailsals). Pārlieka segšana gan var veicināt puvi. Augsnes konuss , ko pavasarī norušina nost, ir diezgan drošs variants.

Cilveeks

Meitenes, kas sūtīja pavasrī no Madarām, jūs saņēmāt savas pasūtītās saknes?

Dzīvot prātīgi neprātīgā pasaulē ir neprāts./Karlsons/

За безсонные ночи,
За душевные муки,
Нашим детям за нас
Отомстят наши внуки!

Cilveeks
Es sūtīju vasarā. Visu esmu dabūjusi. Bet parasti rudenī rakstu e-pastu, lai vienotos par piegādes veidu. Iesaku sazināties.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18433843