Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Sarunas par peonijām. 2023.

Vieda Vārna

puuciite:)

NuclearBaby
Moonstone nav izdevies dabūt īsto līdz šim, grūti komentēt

Daiquiri

Jautājums jums, čaklās peoniju audzētājas, - pēc kādiem kritērijiem konkrēti katra no jums izvēlas peoniju audzētavu, vairumtirgotavu vai tikai izplatītāju, lai iegādātos sev jaunu peoniju?

Iedomāsimies situāciju, ka jūs interesējošā peonija ar nelielu (ne vairāk kā 10%) cenas atšķirību ir vairākās, kādās 5-7 vietās, kur jūs izvēlētos iegādāties? Gribu vienkārši uzzināt jūsu domas, uzklausīt jūsu pieredzi, mēģinot izveidot sava veida TOPu.

No savas pieredzes - man dārzā aug peonijas no 11 audzētavām, kuras uzsver, ka visu stādāmo materiālu audzē pašas; 3 kooperatīviem (nezinu pareizo nosaukumu - tas ir līdzīgi kā laukos ar pienu - katrs zemnieks no savām govīm izslaukto pienu salej lielā cisternā, un pircējs, pērkot pienu, nezina, no kuras saimniecības tas nācis; 1 vairumtirgotāja, kurš no citiem saņemto preci piedāvā izplatītājiem; un vairākiem kolekcionāriem, kuri vismaz 2 gadus šķirni ir audzējuši savā dārzā.

Kādi būtu mani atlases kritēriji - pirmkārt, atbilstība škirnei un stādāmā materiāla kvalitāte; otrkārt - garantija, drošība, ka iespējamā problēmsituācijas tiks atrisinātas, komunikācija; treškārt - cena; ceturtkārt - piegādes laiks un iespēja izsekot sūtījumam; piektkārt - ērtums veikt pasūtījumu. Kaut kā tā.

Mana TOP otrajā vietā ir daudziem zināmā Rūda peoniju audzētava. Kāpēc tikai otrajā? Jo šogad Rūdam bija neatrisinātas tehniskas problēmas kataloga atvēršanas brīdī. Savu TOP-1 atļaušos nenosaukt, bet tas, diemžēl nav PSH ...

Kā vienu no pēdējām vērtēju kādu vairumtirgotāju, kurš ne visas pieejamās peonijas indeksē un pievieno katalogam, lai ikviens tās var sameklēt, bet gan dara zināmas tikai īpaši izredzētiem izplatītājiem... Skumji ...

Resnā Žurka

Es slinka. Man patīk Traips serviss un nav pretenziju pret koppirkuma ceļā iegūto sakņu kvalitāti un cenu, bet es piekasīga un skopa.

NuclearBaby

Man galvenais kritērijs ir reputācija. Visvairāk ir bail no vīrusiem. Pat ja šķirne ir lēta un viegli dabūjuma, tad pats izrakšanas process nemaz tik viegls nav, it īpaši, ja vīruss sevi parāda tikai 3.gadā vai vēlāk. Un tad vēl ir jākalkulē, ko drīkst tajā vietā pēc tam stādīt Skaidrs, ka vīruss var gadīties visiem, bet ir peoniju pārdevēji, kam tas gadās reti, un kam vīrusaina ir katra piektā peonija, ja ne vairāk.

Patreiz man ir 2 peoniju iepirkšanas vietas: PSH un Madaras. No Warmerdam vēl neesmu neko paspējusi nopirkt, jo peoniju sērga mani ir skārusi salīdzinoši nesen. Bet ja viņiem katalogā būs šķirnes, ko vēlos un par pieņemamu cenu, tad varētu arī tur pasūtīt. Drīzāk gan nākamajā vai aiznākamajā gadā, jo šim gadam man jau ir daudz. Madarām piedāvājums ir šaurāks, bet nu savējie ir jāatbalsta.

Principā vairs apzināti nepirktu neko, kas ir no Greenworks vai tamlīdzīgiem vairumtirgotājiem. Dārza pirmsākumos biju pasūtījusi dažas saknes koppirkumā no Salaspils Ievas, tad vēl dažas saknes no Lukonbulb un Eurhosta. Visas saknes gan labi ieauga, kaut gan bija stādītas pavasarī, arī visas izņemot 1 atbilda šķirnei, bet no 12 saknēm bija 3gab vīrusainas (no katra pārdevēja pa vienai). Biju nopirkusi arī pāris iepodotas peonijas gan Latvijā gan Igaunijā, arī visticamāk vairumtirgotāju produkcija, un arī no 4 augiem 2 gab ar vīrusiem Tagad dārzā dažas dobes ir uz karantīnas.

Taaapati

Man ir no PHS, tas tagad topa aukšgalā, vienkārši un ērti, paldies vēlreiz un vēl. Un pagaidām viss ir bijis pilnīgi čiki. Šo to agrāk esmu pirkusi Salaspils bot dārza stādu placī. Nav ne jausmas kur viņi ko ņem. Un pēdējos pāris gadus sūtu augus, arī dažas peonijas no Dreiliņu stādiem. Arī viss patīk un tik ērti, pieved man pie mājas.

Sniegpārsla

Man tiešām ļoti žēl, ja ir galīgi traki, bet peonijas, kā mēs latvieši ir diezgan sīkstas, izdzīvos, mīlā!. Ja nu ir galīgi čau, tad vienīgais ko varu iedomāties, ņem lāpstu un paroc apkārt kādu grāvīti (protams neskarot saknes), mēģini ūdeni ''nosēdināt'' lai paši ceri nav ūdenī, Šī iemesla dēļ, ka ir bijis gads ka pagalmā ūdens 7-10 cm stāvēja un zosis pērās pārlaimīgas pa ūdeni, pieņēmu lēmumu, ka tās peonijas, kurām jāelpo virsū stādu piepaceltā dobē. Kritiskajā vietā par liku mašīnu riepas, lai zemi neskalo prom, apbēru ar zemi, apaudzēju ar augiem, redzēt nevar, ir ok. Tas protams ir gaumes jautājums.

Daiquiri

Nenocietos, gribu dalīties ar šodien FB izlasīto (izcēlu treksnrakstā info par pavairošanu audu kultūrā - periodiski dažādās publikācijās un ierakstos forumos tiek apgalvots, ka ar peonijām tas nav iespējams).

American Peony Society Group
Koen Hurtekant · 3 h
Just applied with APS for registration of 'Christine Carrette'. Will take some years before any are available of course, but it's already being propagated through tissue culture. I'm rather proud of this one, it's my best and prettiest seedling by far. Old Faithful x Kathy's Touch. Extremely sturdy stems, very large flowers, petals very wavy resulting in a flower which looks more double than it actually is. Not the tallest plant, some 80 cm third year after division, perhaps it might grow taller when more mature, I don't know (yet). Late flowering, together with Old Faithful. Flower color holds, fading only very little. Flowers some 20 cm wide, same height. Can withstand adverse weather conditions.

NuclearBaby

Daiquiri
Nav šaubu, ja jaunajām šķirnēm izmanto meristēmas, jo kā gan citādāk, piemēram, Drolla varētu būt uz šo brīdi tik izplatīta, ja pirmo reizi ziedējusi tikai 20 gadus atpakaļ (pēc APS datiem). Gan jau ir arī citi piemēri, bet uz šo brīdi nenāk prātā. Kaut gan ar merisistēmu izmantošanu peonijām nemaz tik gludi neiet, kā to var izlasīt tālāk tajā pašā diskusijā.

Bet šķirne gan ir smuka, cerams tam selekcionāram viss izdosies un pēc vairākiem gadiem varēsim stādīt dārzā

Daiquiri

Otrpus okeānam vairākas peoniju audzētavas janvāra pirmajās dienās atvērušas savus katalogus - piegāde 2024.gada rudens. Cauršķirstot dažus no tiem, var gūt info ne vien par janumiem, bet arī par cenu svārstībām. Visvairāk mani pārsteidza šī, gribētos cerēt, ka pēc gada-diviem mēs ko līdzīgu redzēsim arī Eiropas audzētavu piedāvājumos

NuclearBaby

13.janvārī 9:00 tikšot publicēts 2024.gada Madau katalogs. Vismaz viņi paši tā mājaslapā apgalvo

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18433843