Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Sarunas par peonijām. 2023.

Vieda Vārna

Resnā Žurka

subway
Tu laikam nenojaut, cik maksā peonijas. Jā, ir par 5€ arī, bet selekcionāru jaunās šķirnes var maksāt arī 5000, 10000 saknīte. Tava darīšana, ko pērc un kā sargā, lai nenobeidzas.

Vinnny

Ievice
Edulis Superba (rozā), Kansas (rozā), Festiva Maxima (balta), Rubra Plena (tumšsarkana).

Varbūt tiešām ir tirgū.

Savas ņēmu no madaras.lv (atsūtīja) un no z/s "Spainīši" (bijām tur uz vietas).

Rudenī stādīt var un pareizi, bet ar divàm no savām 5 pieļāvu atkāpi no normas - iestādīju vasarā.

Optimists optimistiem optimists.

Vieda Vārna

Es pašlaik revidēju savu peoniju kolekciju, ko lai dara, vietas par maz Ja der parastās rozā (kau kas līdzīgs Eduim), varu atdot sakes rudenī, kad rakšu ārā.

Ievice

Vinnny
Paldies milzonīgs par ieteikumiem, ņemšu vērā.

Papildināts 12.06.2024 21:04:

Vieda Vārna
Ja var, es labprāt pieteiktos. Gribētos sākt ar pārbaudītu stādiņu.

Papildināts 12.06.2024 21:06:

Pujeņu stādīšanas rudens ir jau augustā, septembrī vai tikai oktobrī? Un kā stāda - cik dziļi, cik lielu rok bedri un ko liek bedrē apakšā?

Tā bija istaba, pilna ar papīra kuģīšiem. Viņa saplēsa tos un teica: Mēs esam divi - mēs visi esam divi.

Vinnny

Vieda Vārna

Tik mīļi! Nebūtu nopirkusi, varētu sarunāt.

Ievice
Paskatīšos, kad savas nopirku, uzrakstīšu. Man šķiet, bija septembris... Stādīju, lai nosedz saknes pilnībā, diži lielākas bedres nebija. Apakšā Biolan, sajaucu ar sava dārza melnzemi.

Papildināts 13.06.2024 20:31:

Jap, septembrī dažas nopirku, bet divas no madarām.lv iestādīju Saulgriežos.

Papildināts 13.06.2024 20:33:

Bet man tās pašai pirmo gadu, neesmu tik advancēta.

Optimists optimistiem optimists.

Savas stādīju vasarā, nekāda vaina. Laistīt tikai varbūt vairāk vajadzèja. Puķes un krūmus stādu, dalu un pārstādu tad, kad vajag un man ir tam laiks.

Resnā Žurka

Visiem augiem ir pareizie stādīšanas laiki, pieciešamie stādīšanas laiki un laiks, kad labāk nekustināt. Kādreiz paveicas arī nelaikā pārstādīt, bet labākam rezultātam tomēr labāk ievērot ieteicamo pārsta'dišanas laiku. Peonijām tas ir uz rudeni, kad saknes nobriedušas un taisās uz ziemošanu. Protams, ja saknes nedala un tikai pārstāda, cenšoties saglabāt zemi pie saknēm, tad mazāk stresa augam un var ieaugties arī nelaikā izkustinātas.

Daiquiri

Resnā Žurka rakstīja: "Kādreiz paveicas arī nelaikā pārstādīt ..."

Tieši tā - kādreiz paveicas ... Bet ne visas peoniju šķirnes ir vienlīdz audzelīgas - ir tādas (piemēram, vairākas koraļkrāsas ziedu šķirnes), kuras izaugs pat no mazā pirkstiņa lieluma saknes atlūzas bez pumpura, bet ir arī tādas ar kurām jāauklējas kā ar zīdaini - smuka, veselīga sakne laicīgi iestādīta iepriekšsagatavotā bedrē ņem un nopūst.
Pērn biju spiesta nelaikā izrakt un pārstādīt vairākus desmitus peoniju krūmu, kas cieta lietusgāzēs un kādu laiku atradās zem ūdens. Kaut saknes tika iztīrītas, sadalītas un noswičotas, pavasarī bija tādas šķirnes, kas neizlīda

Ms.fengshui

Sveikas, jaukās!

Mazliet skumji te lasīt par dažu bēdīgo pieredzi, gribēju padalīties ar informāciju. Es peonijas pērku tikai PSh, lai bez pārsteigumiem- oktobrī, kad atnāk, visas iepodoju atbilstoša izmēra podā, izmantojot jaunu zemi, bagātināto kūdru. Podā stādu tādā dziļumā, kā stādītu zemē. Tad podus līdz malām ieroku speciālā dobē, ne pārāk atstatus vienu no otras. Pa virsu uz ziemu lieku vismaz sprīdi augstumā kļavu lapas, saleju un atvados. Pavasarī mazliet atrušinu, kad sāk parādīties asni, bet principā lapas paliek virsū kā mulča. Tur visas kopā arī apkaisu ar pelniem, vasarā ar zāļu vircu un mazliet vēl zāli kā mulču. Viss. Aug griezdamās, dažas pat zied. Ļoti ērti tā visu bērnudārzu pieskatīt un čubināt. Septembrī un vēlāk sāku pa vienai stādīt vietās, kur nu katra paprasās, visām ir pilni podi ar saknītēm, tālāk aug bez problēmām.

ask more to learn more

Blogs: bērnu/vīru un visādu Persiku aprēķināšanas padomi

Daiquiri

Šorīt FB ieraudzīju ko agrāk neredzētu - peoniju dārzā tiek piedāvāts uzreiz izrakt ziedošu peoniju, kas jums iepatikusies, un kā kailsakni ar visu ziedu galā jums pārdot.
Nošausminājos, bet tad pieķēru sevi pie domas - ja man piedāvātu (seko vairāku peoniju škirņu nosaukumi), es arī pirktu...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18433843