Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Velosipēds un drošība.

Dizspare

Dizspare

Nesen atgriezos no Amsterdamas. Tas laikam kārtējais klikšķis- vajag dzīvot zaļāk, veselīgāk un ekonomiskāk. Būtu tik forši, ja Rīgā būtu vairāk velobraucēju. Gribētu pa pilsētu pārvietoties ar ričuku. Nopirkt labu labo- elektrisko, ar somām un groziņu. Brauktu uz Rimčiku, uz tirgu, uz fitnesa klubu, uz darbu arī, vārdsakot daudzkur brauktu, ja vien- ričuka drošība. Vai vispār kautkur var atstāt riteni? Tagad taču nozags 3 sek un ar vislabāko drošības ķēdi, izcels iebetonēto mietiņu un aiznesīs.

Kā vispār rīkoties ar riteni? Kā jūs pasargājiet no nozagšanas? Kā sākt riteņot, ja reāli to ričuku Tev nozags, ja atstāsi parkingā, kamēr tirgū kāpostus pirkšu?

teeja_bez_bulcinjas

Kad strądąju Rigą uz darbu braucu ar vilcienu, pie Origo-stacijas man bija pieslėgts divritenis ar kuru minu lįdz darbam.

Ritenis palika pa nakti pieslėgts pie stacijas. Atslėga.. nu tą resną caurule.. ja gribės panems.. bet man ari nebija nekąds vai man dieninj cik smalkais ričuks (ja būtu panemts, pro, vienalga būtu žėl).

Bet tą jau tas visur pasaulė.. ja dikti bail par savąm lie- staipi lįdz.

Šobrīd vairąk dzįvoju pa Kopenhągenu, ritenis labs, bet vecs. Darba un mąjas uz ielas pa nakti neatstąju.

Velo - tas ir brīniškīgi. Un mūsdienīgi. Bet kādēl elektro? Velobraukšana ir laba locītavām, fiziskajai kondīcijai.
Jo dārgāks, jo vairāk jāsargā.

Veverita

Man nav diez cik smalks velo, bet ļoti foršs - ērts, viegli manevrējams, daudz ātrumu. No marta līdz decembrim pa Rīgu pārvietojos tikai ar velo - uz teātriem, pie ārsta centrā, visādi tirdziņi, kafe, uz jūru, Rimi, Maximas, darbs, skolas/klases sapulces utt. Saslēdzējs gana parasts, 6.drošības līmenis (zems). Ričuks vēl ir

Pasargā tādējādi, ka cenšas nekur neatstāt uz ilgu laiku. Nu un ir nepieciešama laba slēdzene.
Par šo tēmu man vienmēr jautā daudzi iesācēji. Nezinu ko par sevi atbildēt - es pārāk neiespringstu un nebaidos, ričuks jau arī palietots. Labā slēdzene pašai stāv mājās (jo smaga), lietoju parasto. Braucu un eju kur gribu. Viens ērts transports. Un smuki tas viss arī.

Gribētu pa pilsētu pārvietoties ar ričuku.
Un kas Tev traucē?

Ar riteni braucu pēdējos 15 gadus noteikti. Katru gadu vēroju un priecājos kā pieaug riteņbraucēju skaits, tas ir saistīts ar velo infrastruktūras attīstību Rīgā.

Brauktu uz Rimčiku, uz tirgu, uz fitnesa klubu, uz darbu arī, vārdsakot daudzkur brauktu

Tieši tā arī daru.

ja vien- ričuka drošība

Vispār neredzu tādu problēmu, jo visus šos gadus braucu ar vienu un to pašu riteni.

Piebilde - man nav BMW riteņa, tas gan.

Pēdējās izmaiņas: Skudra73, 04.02.2023 08:30.

Zog. Arī vienkāršus. Nekaunīgi. Iznāc no veikala, bet pie riteņa jau "novērtētāji".

MioMioMio

Ar pārāk dārgu šitā nevarēs atstāt pie tirgiem, veikaliem utt. Ar tādu tad tikai mājas-darbs-mājas ( ja darbā ir kur nolikt) vai citur slēgtās telpās vai kādam pieskatot.

Var paskatīties kādu lietotu vai ne tik dārgu, nu var gadīties, ka nozog, bet nav tik traki. Cilvēki braukā un atstāj. Saslēdzēju vajag labu, teiktu, nu, sākot no kādiem 60-70 eur. Vislabāk pakavu vai to no posmiem salokāmo. Un uz nedēļu nevajag atstāt kaut kur, tad gan laikam detaļas aplasa.

Var papētīt apdrošināšanas. Ja velo jauns, var paņemt atsevišķu velo apdrošināšanu (kādi 30 eur gadā laikam), ne tik jaunam, iespējams, pietiek ar īpašuma apdrošināšanu, kurā mēdz būt nosegti arī velo un bērnu ratiņi līdz ~1000 eur arī ārpus mājas.

Papildināts 04.02.2023 10:42:

Tādām pilsētas vajadzībām var skatīties lietotu pilsētas velo. Nav vairs par 50 eur braucams kā bija kādreiz, gan jau ar kādiem 200-250 tāpat būs jārēķinās, bet pa pilsētu būs ērti un smuki.

Ā, elektrisko. Nē, to nez vai var atstāt. Par to arī jārēķinās, ka būs pasmags celšanai, nav jau mums tie celiņi tādi, ka visur aizbrauksi bez maz vai nenokāpjot, šur tur prasās pārcelt vai uznest pa kāpnēm vai ko tādu.

Man bija pagājušo pavasari velosipēds 3 nedēļas no vietas (nebiju Rīga taja laikā) pieslēgts Barona ielā pie Vērmanes dārza, nenozaga.

Papildināts 04.02.2023 12:02:

Protams, nekāds dārgais nav. Atslēga pa 20 eurikiem, lētā.

MioMioMio

TeDeum
Nu paveicās. Vienmēr jau, protams, nenozog. Bet centrā un tieši pie Vērmaņdārza ir redzēti arī galīgi aplasīti, rāmis stāv, bet viss cits jau noņemts.

Lētākās atslēgas nozīmē, ka risks arī no parasta narika ar knaiblēm (nezinu, kāda tieši tev, var jau būt, ka kaut ko normālu var arī par 20 eur atrast). Ar attiecīgu instrumentu arī dārgākās slēdzenes ir max pāris min jautājums, bet tādi vismaz kuram katram zaglēnam nav.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18433999