Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Dabas un dzīvnieku atbalsts neirodaudzveidībai

Sedziņa

Iespējams, kāds vēl mani atceras no seniem laikiem, kad Cālī stāstīju par reitterapiju. Pa šo laiku daudz kas ir mainījies. Ar reitterapiju es vairāk nenodarbojos un šobrīd mācos, lai kļūtu par zirgu asistētas psihoterapijas komandas dzīvnieku speciālistu. Tas ir palīdzības veids, kas neparedz jāšanu, bet var palīdzēt, ja standarta sarunu terapija nesniedz rezultātus.

Par to var palasīt šeit: https://www.facebook.com/equines.in.therapy.and.learning.erasmus.plus

Kad Latvijā iznāca rokasgrāmata "Ardievas šķērļiem", kas veltīta bērniem ar neiropsihiatriskiem traucējumiem, izrādījās, ka tajā dzīvnieku palīdzībai ir veltīts tieši viens atvērums. Tajā pašā laikā daži sižeti televīzijā un citur lika saprast, ka Latvijā šī joma nav īsti pat atklāta. Ir zināma reitterapija, kanisterapija, delfīnterapija, vietām piedāvā alpaku terapiju, varbūt vēl šo to, bet kopumā informācijas ir maz, kas ir pamatā tam, ka bieži bērnu un dzīvnieku sadarbība cieš neveiksmi, kaut varētu būt lielisks veids, kā veicināt izaugsmi dažādos veidos.

Tāpēc radās ideja kopā ar partneriem no Zviedrijas un Somijas, kas strādā dzīvnieku terapijas jomā, iesniegt projektu Nordplus rokasgrāmatas izveidei. Projekts ir apstiprināts, un jau norit darbs pie tā. Esam apkopojuši pētījumus, rakstus un citus informācijas avotus. Tagad ir kārta nākamajam posmam - anketas izveidei vecākiem, pedagogiem un citiem interesentiem, lai apkopotu veiksmes stāstus un varbūt ne tik veiksmīgus, smeltos iedvesmu un zināšanas, un nodotu tās citiem.

Sekojiet līdzi mūsu lapai Facebook, kā arī būsim priecīgi lasīt jūsu visu komentārus, ieteikumus un stāstus. Būs arī slēgtā grupa. Lai jūs nebaida tas, ka lapas nosaukums ir angliski, tajā droši var rakstīt latviski.

https://www.facebook.com/NDF.ANAI

Cālis neļauj korekti ielikt linkus, lūgums tos vienkārši nokopēt.


Man ir zirgs, kurš naktī dzied.

Projekts turpinās, un mums ir nepieciešama jūsu visu iesaiste, lai labāk izprastu dabas un dzīvnieku terapijas aktivitātes.

Lūgums aizpildīt anketu. To var darīt jebkurš, kuram ir vēlme dalīties ar savu viedokli.

https://forms.gle/coQDc1pYUSJ7EzJG9

Aicinām pievienoties arī slēgtajai grupai Facebook, kurā dalīsimies ar stāstiem un pieredzi.

https://www.facebook.com/groups/663802552501641

Pēdējās izmaiņas: Sedziņa, 18.12.2023 12:51.


Man ir zirgs, kurš naktī dzied.

Paldies tiem, kas ir aizpildījuši anketu. Mums tas ļoti noderēs, veidojot rokasgrāmatu.

Tiem, kam nepatīk, nav laika vai ir citi iemesli, kas nerada vēlmi aizpildīt anketu, lūgums, pastāstiet, kādi dzīvnieki jūsu bērniem patīk? Varbūt ir mājdzīvnieki? Kādi dzīvnieki nepatīk? Kā bērni sadarbojas ar dzīvniekiem?

Paldies vēlreiz!


Man ir zirgs, kurš naktī dzied.
Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18434543