Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Lauksaimniecības zemes noma juridiskai personai

Sella

Priecāšos, ja kāds man paskaidros, kā notiek nodokļu nomaksa, ja zeme tiek iznomāta juridiskai personai.

Namejs

Atkarībā, KAS iznomā.

Ja iznomātājs ir fiziska persona ar nereģistrētu saimniecisko darbību, tad- nomas līgumu 5 dienu laikā reģistrē VID (caur EDS) , nomnieks izmaksas brīdī ietur 10% IIN un iesniedz par to atskaiti VID. Iznomātājs sniedz gada deklarāciju ar D11 veidlapu, iekļauj NĪN par iznomāto zemes platību izdevumos un saņem IIN pārmaksu no valsts.

Namejs
Paldies! Ja NĪN nomaksā nomnieks, tad nekāda pārmaksa nesanāk, ja?

Namejs

Nomnieks maksā nomu un NĪN- pārmaksa nesanāk, jo visi attiecināmie izdevumi ir kompensēti.

Namejs

Varbūt vari palīdzēt ar šo lietu tikt skaidrībā?

Ar nomnieku, kas ir juridiska persona, esam vienojušies, ka nomas maksa (runa par mājas nomu) ir 550 euro mēnesī. Vēlējos noskaidrot divus jautājumus:
1) vai rēķinā man jānorāda 550 euro vai 495 euro (respektīvi, summa ar jau atvilktu IIN)?
2) Nomnieks maksā arī NĪN. Vai IIN tiek atrēķināts no NĪN. Ja jā, vai man rēķinā jānorāda summa bez tiem 10%?

Sella
NĪN maksā tas, kuram tas līgumā ir noteikts maksāt. Es labāk pati maksāju, vismaz zinu, ka neveidojas parāds. Attiecīgi par to summu vari palielinat nomas maksu. Ja pati maksa NĪN iesniedzot deklaraciju var dabut atpakal 10% no izdevumiem par NĪN

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18434659