Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Gāzes cenas 2023

Ruter

Es arī neplānoju neko mainīt, cita runa, ja būtu jāprojektē un jābūvē jauna māja, bet vecai tagad mainīt apkures veidu ir dārgi un neproduktīvi un cēlās cenas visiem apkures veidiem, arī malkai un granulām. Gāze tomēr ir vistīrākais apkures veids. Taupīju ar termostatu regulēšanu un kopējo temperatūru pazemināju uz tiem +18, un nav ne vainas.

Alija

Vai jau ir kādas atziņas par pašreizējo tirgus piedāvājumu apkures risinājumiem?

Man ir lielisks raksturs!
Vienkārši citiem ir vāji nervi.

Es sarēķinaju visus variantus izmantotojot iepriekšējā pusgada patēriņu ar visiem jaunajiem piedāvājumiem. Nevaru izlemt, vai ir iemesls baigi kristies, vai arī pretēji. Mani kaut kas velk uz cenas fiksēšanu. Elektrumam ir uz 24 mēnešiem (igauņiem ir uz gadu, bet neizdevīgāks). Tas jebkurā gadījumā būs lētāk kā bija šajā ziemā, bet nedaudz dārgāk nekā universālais šobrīd. Un ja nefiksētajiem līgumiem kritīsies vai stāvēs uz vietas, tad būs škrobe, bet ja jau šo ziemu nomaksājām, varam turpināt. Ja domā par tuvākajiem mēnešiem, kad viss vēl varētu būt lēts, vislētākais man sanāca elenger un elektrum bezlimita, universālais seko pēc tam, bet tas vismaz fiksēts uz 6 mēnešiem. Bet kas būs pēc pusgada, ej tu sazini. Tad jau atkal būs apkures sezona un izvēle var būt sliktāka.

Vienvārdsakot, vēl domāju. Lai pārveidotu m3 uz kwh, izmantoju to siltumspēju, kas norādīta manam reģionam, bet vismaz iemetot aci līdzšinējos rēķinos, tur tā ir pārsvarā cita. Tā ka līdz galam precīzi aprēķini man nav.

Papildināts 02.05.2023 19:51:

T..i. Es domāju, vai palikt pie Latvijas gāzes universālā vai fiksēt pie elektruma uz 24 mēnešiem.

bet tas vismaz fiksēts uz 6 mēnešiem. Bet kas būs pēc pusgada, ej tu sazini

Prece maksā tik cik maksā, +- visos veikalos līdzīgi. LG atrodas Gazprom paspārnē, Klaipēdā visa jauda ir rezervēta un jaunus pierakstus neveic, Inkoo visticamāk vnk nesadarbosies. Kur LG vispār ņems to gāzi pēc pusgada?

Alija

Uz manu vidējo patēriņu - vienā dzīvoklī apkure (izlīdzinātais 116 kubi mēnesī), divos tikai gatavošana, pašlaik visizdevīgākais iznāk Elekrtum piedāvājums, tad seko Latvijas Gāze un pēc tam Elenger. Ir vēl kādi piegādātāji?

Papildināts 07.05.2023 14:58:

Tur vēl piebilde -

Lūdzu, ņemt vērā, ka aprēķina summa ir informatīva, un līguma noformēšanas brīdī tā var atšķirties saistībā ar AS "GASO" tarifu piemērošanu atkarībā no patēriņa iepriekšējā periodā.

Nez, cik ļoti tas var ietekmēt šobrīd aprēķināto summu?

Spoks

nē nu...
varjaubūt, ka Elektrum savu gāzi ražo elektrolīzes rezultātā, sadalot Daugavas ūdeni un Elenger - barojot cilvēkus ar zirņiem un savācot dabasgāzi...
bet manuprāt taisnība ir ecuadoram vai ai:

Prece maksā tik cik maksā, +- visos veikalos līdzīgi.
un parējais ir reklāma un teijāteris

gāzes ieguvējs (ražotājs) ta ir viens

Alija

Jūs, zinātāji un eksperti, nevarētu izteikties ne tik aizplīvuroti? Kura cena tad ir gala cena, kas ir vistuvāk tirgus cenai?

Spoks

tāds pats jautājums kā "cik pēc 2 gadiem maksās desa?"

(es esmu dīvānu eksperts, man Bulerjan uz malku, man vienalga )

Papildināts 07.05.2023 22:37:

negribi būt atkarīga no monopola, kas itkā vairs neesot monopols, maini apkures veidu. ir maziņie, dzīvokļiem paredzētie granulu katli

Bet tie paši eksperti jau pagājušajā gadā stāstīja, ka LG nebūs gāzes. Kaut kā tā gluži nebija.

Nevis eksperti, bet pati LG. Gāze atradās kad Conexus aizgrieza izejošo krānu. Gāzi neglabā noliktavā uz paletēm, bet vienā vienīgajā konkrētā vietā kuru kontrolē valsts. Eiropā kad gāze iet uz izķeršanu un biržā cena 340€, ir grūti turpināt tirgoties ar mājsaimniecībām par tarifu kurš ir regulēts, tobrīd tā bija, 5x vai cik tur zemāks. 340€/MWh! Bez pvniem, sadalēm utt, plika gāze!

https://lg.lv/jaunumi/as-latvijas-gaze-pazinojums-par-dabasgazes-krajumiem

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18434673