Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vai zaudēju LV pilsonību, ja dabonu citu?

Bumbierkoks

Bumbierkoks

Sveiki!

Netieku gudra. Jau dzīvoju daudzus gadus ārzemēs. Vairāku iemeslu dēļ būtu nepieciešams dabūt šīs valsts pasi. Valsts ir Eiropas savienībā.

Ja es to daru, vai es automātiski zaudēju Latvijas pasi/pilsonību?

Man nav mītnes zemes asiņu/ģimenes, tā kā caur to nebūs pilsonība dabūnama (zinu, ka tādā gadījumā tiešām varētu būt dubultpilsonība, un Latvijas pilsonību nezaudētu).

Paldies!

Bumbierkoks
Nē, nezaudē. Ar EU valstīm mums var būt dubultpilsonība.

Papildināts 12.03.2023 07:20:

Man pašai dibultpilsonība, iegūta nodzīvojot pietiekami gadus+kārtojot exāmenus+iesniedzot kaudzi dokumentu. Šo izveicu tikai tāpēc, ka droši zināju, ka LV pilsonību nezaudēšu. Bet tajā kantorī kundzīte sāka man ko stāstīt, ka pieteikumā jāatķeksē, ka atsakos no LV pilsonības. Es stingri pastāvēju uz savu, ka gan LV, gan jaunuegūtās pilsonības valsts ļauj dubultpilsonību (EU vienošanās). Tad nu dāma sāka pētīt karti un savu rokasgrāmatu un piekrita. Atvainojās mums, ka esam pirmie no Latvijas, un vispār no EU, viņai līdz šim masveidā 3 valstu pilsoņi nāk, tāpēc apjukusi.

Bumbierkoks

puuka22

Liels paldies!

nē, nezaudē.

Bumbierkoks
Nē. Nezaudē. Dažādu iemeslu dēļ, arī pieturu divas pilsonības. Man gan nebija nekas īpaši jādara, abas pienākas "pēc asinīm"

teeja_bez_bulcinjas

Ooo, es nemaz nezinaju, ka esot LV pilsonis vari būt ar ES dubultpilsoniibu! No tą izriet, ka mans trįsgadnieks, kas šobrīd ir tikai LV pilsonis varėtu sanemt arį sava tėva pilsonįbu... bet kads no tą labums? Varėšana, tąlą nąkotnė, piedalyties vėlėšanąs abąs valstįs? Vėl kaut kas?

Papildināts 13.03.2023 13:44:

Nupat ar vįru par šo pljąpąjot vėl izdomąjąm, ka dubultpilsoniiba liktu dėlam (laikam) par pienąkumu obligąto militąro apmącįbu vįra dzimtenė, kur tas (vismaz šobryd) ir obligąti...

elinene

Te būs visprecīzākā informācija

https://www.pmlp.gov.lv/lv/dubultpilsoniba

Papildināts 13.03.2023 15:17:

teeja_bez_bulcinjas
Bērniem līdz 18 gadiem dubultā pilsonība ir iespējama ar jebkuru valsti.

teeja_bez_bulcinjas
Man otra pase ir "stiprāka" manis izvēlētajiem nākotnes ceļojuma virzieniem. Nav vīza jātaisa

Man ir dubultpilsonība (ASV un LV), neko neesmu zaudējusi

Fritata

Man arī ir dubultpilsonība, Latvijas pase spēcīgāka EU un USA virzienā, otra pase spēcīgāka trešajās valstīs. Tikai jāskatās sarakstā vai LV atļauj dubultpilsonību ar to otru valsti.

https://www.pmlp.gov.lv/lv/media/8930/download?attachment

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18434691