Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pusaudžu smēķēšana / e-cigaretes

Valery_design

Tā, nu lūk arī mūsu skolu ir noķērusi šī epidēmija un tas ko raksta/stāsta skolotāji ir šausmas - pīpē gandrīz vai visa skola, tualetē nevar tikt iekšā, skola pārvērtusies par ūdenspīpes bāru. Daži izcilnieki pamanās pat stundas laikā papīpēt.

Kā jūsu skolās cīnās ar šo lietu? Kā Jūs paši ar bērniem tiekat galā?

Cik parunājamies ar vecākiem, tad daži jau sākuši taisīt nikotīna čuru testus - kādas atsauksmes par tiem? Saprotu, ka vienkārši noteikt un parādīt, ka pīpē ir viens, ko runājāt un ko sakāt pēc tam? Protams, ka katram individuāla pieeja un dažiem vecākiem pilnībā pajāt, bet nu man šķiet, ka tas nav normāli, ka bērnam 12 gados jau sākas atkarība!

Indza

Kā jūsu skolās cīnās ar šo lietu?

Kopš gada sākuma - regulāri policijas reidi, ar suņiem un personisko mantu pārbaudi.

Kā Jūs paši ar bērniem tiekat galā?
Nav lietotāju pulkā, attiecīgi nav bijis vajadzības tikt galā. Runājuši, protams, esam un ne reizi vien.

The punishment sometimes don't seem to fit the crime.

Jā, ar mūsējo arī esam runājuši un arī saka, ka nav šajā pulciņā, bet kas to lai zin, par cik neko tu nesajutīsi un tusiņā viss kaut kas notiekas.

Bet draudzenei pat atrodot to saltu sīkais (cik nu sīkais, 180 augumā 15 gados) saka, ka tāpat nav viņa un vienkārši draugs iedeva, lai viņa mamma neatrod. Smieties vai raudāt?

dace_bogdane

Vērts noskatīies jebkuram.

What Vaping Does to the Body - YouTube

Cik ilgam laikam jāpaiet, lai nikotīns neuzrādītos urīnā?

<cenzēts>

Lūgums par reklāmas iespējām portālā Cālis.lv vērsties reklama@delfi.lv

Bet žetons par kreatīvu pieeju! Vienīgais, ka nav īpaši glīti izmantot sensitīvas tēmas, lai reklamētos.

Pēdējās izmaiņas: NobodyIsPerfect, 30.03.2023 18:45.

Alija

Es arī biju par 150% pārliecināta, ka mana meita nu NĒ, NĒ un NĒ! Viņa pati teica, ka smēķēšana ir pretīga, nekad neko... Un tad vecāku sapulcē aprunājoties ar draudzenes mammu, izādījās, ka pīpē gan saltu. Skolas psiholoģe teica, ka mums jau vēl paveicies, ja tikai saltu. Mājās pārrunās atzinās, ka pīpējusi, bet nu jau atmetusi. Ej nu zini, vai tā ir.

Valery_design
un ko tu darīsi, ja izrādīsies, ka nikotīns urīnā ir? Iesi līdzi uz skolas WC un sēdēsi stundās blakus?

Mūsu skolā pateica, ka personīgās mantas pārbaudīt nedrīkst. Izplatītāji klasēs ir zināmi, bet likums neļaujot rakāties pa somu. Viņi slēpj savu konttabandu visur - aiz grīdlīstēm, turaletē aiz bačkiem utml. Naudu paņem vienā starpbrīdī, pasaka, kur būs prece nākamajā. Līdz ar to viņus nekad nepieķer pārdodot vielas un ņemot naudu vienlaicīgi.

Man ir lielisks raksturs!
Vienkārši citiem ir vāji nervi.

Indza

Mūsu skolā pateica, ka personīgās mantas pārbaudīt nedrīkst.

Mūsu skolā, situācijai strauji saasinoties, tika lūgtas vecāku atļaujas, ar parakstu apliecināt, ka aizdomu gadījumā drīkst pārbaudīt somas, utt. Cik zinu, skolotāji nav tie kur tās pārbaudes veic, to dara policija savos reidos. Protams, ja skolotājs pieķer ar mantu rokā dūmu mākonī, uzreiz ir zvans vecākiem un policijai.

Alija

Mums ir skolas policiste! Pat speciāla štata vienība. Bet kaut kā jēgas nekādas.

Man ir lielisks raksturs!
Vienkārši citiem ir vāji nervi.

un ko tu darīsi, ja izrādīsies, ka nikotīns urīnā ir? Iesi līdzi uz skolas WC un sēdēsi stundās blakus?

Esmu domājusi par šo daudz un dikti, bet, laikam, darīšu tā, ka ja vēlreiz tests būs pozitīvs - ņemšu nost kabatas naudu. Gribi pīpēt - pelni sev pīpēšanai, es šo pasākumu nesponsorēšu. Tas, man šķiet, loģiskākais solis būs. Ko vēl es te varu izdarīt? Vai nu atbalstu, vai nu nē. Smēķēšana ir no 18 gadiem - ja Tev šķiet, ka esi baigas pieaugušais, tad arī pats uzturi savus ieradumus.

Indza

Alija
Mums arī ir policists uz vietas skolā, bet vairāk kārtības uzturēšanai skolas teritorijā, ne pīpmaņu un tirgotāju dzenāšanai milzīgā vairāku korpusu ēkā. Kad ir reids, tad stāv vismaz 3 policijas mašīnas pie skolas galvenās ieejas, kinologu vāģi ieskaitot.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18434975