Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pusaudžu smēķēšana / e-cigaretes

Valery_design

Rādās, jo vairāk ko aizliedz, jo lielāka tā pusaudžu interese to aizliegto augli izmēģināt un tādā veidā sevi apliecināt. Jo vairāk ažiotāžas un aizliegumu, jo vairāk pusaudžiem vēlēšanās tos pārkāpt.

Norma Džīna

Kā jūsu skolās cīnās ar šo lietu? Kā Jūs paši ar bērniem tiekat galā?
Skola ir paziņojusi, par nulles toleranci pret vieluatkarībām. Tai pat laikā, manuprāt pati skola jau vairs nesaprot cik liela problēma tā ir. Ja no skolas izmestu visus lietotājus, soklā paliktu 3 daļa no visiem audzēkņiem, jo vismaz līdz trešajai klasei (es ceru) audzēkņi ir tīri. nu un 12 klasē (es ceru) liela daļa jau ir atmetusi. Tomēr no 7- 10/11, paliktu ļiti maz audzēkņu. atkarību izraisošas vielas, ne tikai e-cigaretes, bet tur ir visādas, mēs pieauguši pat neorientējamies viņās. Jo nelietojam, tamdēļ reizēm pat mājās neatpazīstam.

MAn nebija ne mazāko aizdomu, ka mans dēls lieto, lidz vienai dīvainai dienai, kad es tiku par to informēta. Un izrādījās, ka atsevišķas vielas viņš bija lietojis ilgstoši, bet es nebiju pamanījusi.

Es nevaru teikt , ka viņš bija iekļuvis sliktā kompānijā, viņam ir jauki draugi, tai skaitā klases vislielākais gudrītis ( lieto un mamma to nezin)un visādi citādi jauki patīkami puiši, kuru mamas nezin to, ka viņi lieto. Puiši mācās labi, vai vidēji labi, viņiem ir hobiji, treniņi, sacensības, tie jums nav nekādi ielas bērni.

Ko ar to darīt - es nezinu. Burvju nūjiņas nav. Kā mēs šo laiku pārdzīvosim un kādas tam būs sekas, es arī nezinu. Šodien, kāds ik palaikam nonāk slimnīcā jo ir pārpīpējies, bet vai pēc 10- 15 gadiem nebūs nenormāli liels pieaugums ar mutes, kakla vēžiem. Mēs zinām kādas ir sekas no cigaretēm, kuras satur nikotīnu un darvu un par to tiek runāts, tur ir tiesas prāvas un kas tik ne. Par višām šīm jaunajām smēķēšanas ierīcēm mums nav ziņu, nav pētījumu, nav ilglaicīgas pieredzes. Bet skaidrs, ka mums nāksies uzināt arī sliktās ziņas šajā sakarā. TAs viss ir tiešām biedējoši.

Alija

Piemēram, viens no apreibināšanās veidiem tagad ir onkoloģisko pretsāpju zāļu plākstera gabaliņa uzlīmēšana uz mēles. Ātri iestājas baigais "tresuns", bet mēle ar laiku paliek jēla. Tās zāles ir praktiski narkotikas, nopērkamas Telegram.

Man ir lielisks raksturs!
Vienkārši citiem ir vāji nervi.

dace_bogdane

Te vēl viens video, ko varat parādīt saviem pusaudžiem. Varbūt kādu reāli nobiedē.

tankerteddytwin (@tankerteddytwin) | TikTok

Alija

Tīra zāle nu jau ir veiksmes stāsts. Biežāk sapērkas lētu zali no starpniekiem ar nezin kadiem piemaisījumiem. Vai pērkot visadus antidepresantus, trankvilizatorus un nekontrolēti ēd, lai dabutu dullumu.

Papildināts 01.04.2023 18:16:

dace_bogdane
Tev liekas, ka viņus skolā par maz biedē? Tas nestrādā. Viņi sagooglē pretējus faktus un tic tiem.

Man ir lielisks raksturs!
Vienkārši citiem ir vāji nervi.

Meitas skolā visi smēķētāji ir zināmi, un to, par laimi, nav daudz. Viņu vecāki situāciju zina. Vecāku reakcija mēdz būt 4 veida. 1. Paši savam lolojumam pērk. Jo bērniņš taču gribēja. 2. Nenotic, lai gan vecākiem e-cigarete tiek priekšā nolikta. Domā, ka čabulīti skola nelietīgi apsūdz. 3. Zina, bet bezspēcīgi plāta rokas. 4. Saprot problēmu un mēģina to risināt.

Personīgā nesmēķē. Viņā valda sapŕāts + nav bara dzīvnieks + skolā smēķē tikai ļautiņi, kuru tēls ir huligānisks, un viņu padevīgie līdzskrējēji. Viens no nomales skolas plusiem.

___

Iesaku padomāt par to, ka bērnu stāsti "bet VISI tā dara", parasti neatbilst patiesībai! Pusaudži visbiežāk to lieto, lai it kā piesegtu vai attaisnotu savu nodarījumu. 99% gadījumu neatbilst patiesībai, nebūt ne VISI.

Vēl šogad viena pazīstama lielgabarīta puiša klases audzinātājs bija no kādas mammas saklausījies, ka visa klase smēķē (to istabā smēķējot pieķertais dēls bija mātei iestāstījis), sarunājis klasei muļķīgas lietas. Nesmēķējošie (un to nav mazums) saskatījušies un jutušies aizvainoti.

Vai tie stāstiņi, ko pusaudži viens otram stāsta piem., ka iepriekšējā skolā smēķējuši (arī zāli) tā, ka pēc Golumiem izskatījušies. Nez, nez! Zinot attiecīgās skolas prasības, es parasti tos stāstiņus apšaubu.

Varbūt arī vecākiem būtu jāsāk apvienoties cīņā pret to sērgu un vismaz jāpainformē to smēķējošo bērnu vecāki, kuri to nezina.

Norma Džīna

Varbūt. Bet varbūt pašam bērnam saviem vecākiem tas ir jāpasaka. Pretējā gadījumā, notiek tas, ka Jānīša mamma netic Pēterīša mammai, jo Pēterītis savai mammai (iespējams) ir samelojis, ka Jānītis lieto.

Un savukārt, vecākiem ir jābūt spējīgiem šo ziņu no saviem bērniem izdzirdēt.

Sveiciens naivajàm mammām un, kā rādàs, dažām šeit esošajām skolotājām! Ģimnāzija, vsk. posms, saltus klasē pīpē un enerģijas dzērienus pirms kontroldarbiem ikdienā dzer visi klases puiši un puse meiteņu. Klases tusiņos arī visas teicamnieces. Marihuānu izmēģinājuši gandrīz visi, bet ne pilnīgi visi. Uz dažàdiem pīpējamajiem maisījumiem visi neparakstās, uz Alijas pieminētajām tabletēm tomēr tikai retais.

pilnībā piekrītu Normai Džīna. Arī no saviem bērniem, tāpat kā bieži no visiem citiem, mēs dzirdam to, ko gribam dzirdēt.

Papildināts 01.04.2023 20:09:

Vēl pirms 3gadiem tajā pašā ģimnāzijā, kad salti nebija modē, klasē vsk. patiešām pīpēja tikai 2 puiši, parastās cigaretes. Atceros vēl, ka toreiz nodomāju, ka šis netikums palicis viņu vecāku un vecvecāku paaudzei.

Peka
Pirms nav pieķerts vai vismaz nav pamatotu aizdomu, tikmēr jau tā kā nevar profilaktiski sākt ārstēt un pie terapeita jau rindā rakstīt .

Es ļoti normāli uztvertu, ja tiktu painformēta no citiem par to, kas notiek ar maniem bērniem. Bet te vairāk izskan doma, ka vecāki ticēšot tikai savam bērnam, un nav jēgas informēt. Bērns pats diez vai informēs savu vecāku hahaa

Ja neviens neinformēs, tad tiešām grūti ar to sērgu cīnīties, jo atkarības jau arī mīl 'klusumu'.

Vismaz dotu iespēju to bērnu vecākiem atvērt acis.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18434975