Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pusaudžu smēķēšana / e-cigaretes

Valery_design

Norma Džīna

Pirms nav pieķerts vai vismaz nav pamatotu aizdomu, tikmēr jau tā kā nevar profilaktiski sākt ārstēt un pie terapeita jau rindā rakstīt

Protams ka nē. Un protams, kad ir pusaudži, kuri nelieto vielas.

Papildināts 01.04.2023 20:37:

Es ļoti normāli uztvertu, ja tiktu painformēta no citiem par to, kas notiek ar maniem bērniem. Bet te vairāk izskan doma, ka vecāki ticēšot tikai savam bērnam, un nav jēgas informēt. Bērns pats diez vai informēs savu vecāku hahaa
Es (pa lielam) uzskatu, ka palīdzēt bērnam var tikai tad, ja viņš pats atkarību uzskata par problēmu, kuru vēlas risināt. Un tad, ja viņš tā uzskata, tad viņš arī runā ar vecākiem, ja vien tic, ka vecāki spēs adekvāti reaģēt. JA es kā vecāks zinātu, ka mans bērns lieto, bet viņš to noliegtu, kā es viņam varētu palīdzēt? Neļaut lietot? Sodīt? Ar ko mūs dienās var sodīt?

Man nebija aizdomu, ka mans pusaudzis lieto, līdz viņš man pats to pateica. Kādam atnāk ziņa no skolas. Sporta skolas, vai vecmāmiņas, ja puasaudzis nenoliedz, tad var sākt risināt, bet, ja noliedz, vai uzskata, ka tas ir normāli, ko iesākt?....

Norma Džīna
Sodīt, ne, protams.

Bet, man jau naivi šķiet, ja vecāki laicīgāk uzzinātu, tomēr varbūt varētu kaut ko labāk palīdzēt savam pusaudzim. Viņus vēl var kaut kā samotivēt un 'apstrādāt" un ievirzīt pie kāda mentora vai laba ārsta, savādāk, ja ilgāk viņi lieto, jo lielāka iespēja, ka atkarība viņus aprīs.

Laicīga uzzināšana dotu vecākiem labu handikapu sagatavoties, kā labāk rīkoties.

Papildināts 01.04.2023 21:23:

Ja es zinātu, ka mans lieto kaut ko, es viņam nezinot ( bet nostādot fakta priekšā), noorganizētu tikšanos ar kādu mentoru vai psihiatru, lai profs apskaidro prātu un atbild uz visiem jautājumiem un ieskicē nākotni.

esenif

Iesaku padomāt par to, ka bērnu stāsti "bet VISI tā dara", parasti neatbilst patiesībai! Pusaudži visbiežāk to lieto, lai it kā piesegtu vai attaisnotu savu nodarījumu. 99% gadījumu neatbilst patiesībai, nebūt ne VISI.
No rīta, pavērojot gar māju ejošos bērnus, labi redzams, ka nesmēķē retais. Tam vajadzīga ļoti stingra nostāja un motivācija, kuras saprotamu iemeslu dēļ pusaudžu vecumā vairumam nav. Ir interese, ir draugi, ir nevēlēšanās tikt atstumtam/izsmietam, ir plašas iespējas dabūt un būt trendā. Un ir naivi vecāki, kas tic, ka viņu bērns gan ne kā citi...

Veipi ir ļoti ērti ar to, ka tos var nemanāmi lietot - pat stundas laikā tā, ka skolotāja nepamana. Un lietošanas ērtums stipri veicina atkarību un samazina atmešanas iespējas. Pēc Aizliegtā paņēmiena ļoti bezcerīgi tas viss šķiet.

О нас думают плохо лишь те, кто хуже нас,  а те, кто лучше нас, им просто не до нас. /Омар Хайям/

Busu nepopulara. Man gan vairs nav 14 gadigs pusaudzis, un ja jauniete zinatu, ka diskusija par pusaudziem ar savu agra jauniesa mates viedokli iespraucos... bet vardsakot, ir ta kā ir, nebusim naivas, ballitēs un tml. tiešām tikai loti retais nelieto neko, tadel atdevu meitai savas visluksurigakās škiltavas, un ( ceru!!!) , ka pierunaju un poamatoju kapec salta vietā lietot parastās.

Ko ieskatu par veselibu mazāk bojājosām tiešām. Vismaz es un manas draudzenes esam dzivakas par dzivām.

Domaju, ka tas ir periods, kas paries.

Jā, piekrītu esenif, ka tieši lietošanas ērtums, pieejamība un lētums pāris pēdējo gadu laikā smēķēšanas izplatību ir palielinājis vēl neredzētos apjomos. Mazos bērnus un meitenes, ko senāk atturēja parasto cigarešu smaka un garša, šobrīd tieši pievilina smarža un garša.

No man pazīstamiem jauniešiem (17 18 g.v.) nesmēķē 2 meitenes un 3 puiši. Vēl pirms gada šis skaits bija lielāks, bet "man gribas aiziet pastāvēt kopā ar to kompāniju, tāda vienotības sajūta". Nesmēķē ļoti neatkarīgi domājošie/ tādi, kuru draugi, bf, gf nesmēķē, tad vieglāk atturēties.

Bet, zinot, ka ir arī izņēmumi, saku, ka lietot vārdu "VISI" ir piesegties ar bezpalīdzības apmetni un nomelnot tos pēdējos, kas vēl nesmēķē.

Ko darīt? Ar cerībām gaidīju visu to e-mēslu aizliegšanu LV, bet pie mums taču ir demokrātija, vai ne!? Tāpēc labāk strauji noindēt jauno paaudzi, nevis izdarīt kaut ko radikālu (atceramies kaut diskusijas cālī, kur sievietes aizstāvēja izplatītājus un lietotājus). Nu, ok! Gaidām sekas! "Zālītes" lietotāju bērni pamazām jau nokļuvši līdz skolas vecumam, un medped komisijai ir vairāk darba. Tagad laikam ar iecietīgu, atbalstošu smaidu jāgaida, kādas būs sekas e-mēslu lietošanai. Jo mums taču demokrātija...

Ar cerībām gaidīju visu to e-mēslu aizliegšanu LV, bet pie mums taču ir demokrātija, vai ne!?
Latvijā gan jau arī tiks aizliegti, bet tas jau netraucē pirkt internetā no citām valstīm. Ja visā ES pieņemtu aizliegumu, tad būtu lielāka cerība uz izmaiņām.

О нас думают плохо лишь те, кто хуже нас,  а те, кто лучше нас, им просто не до нас. /Омар Хайям/

Nu vnk nopirkt var, bet ir atšķirība aizliegumam. Jo, ja Tevi noķer ar tādu sūdu, kas ir aizliegts, kur attiecīgi jau var iestāties kriminālatbildība (vai vismaz administratīvā) par to, ka pe tevis tā viela / lieta ir glabāšanā, tad uzreiz ir cits stāsts..A vnk kā tagad, kad aizliegts iegādāties līdz cik tur gadiem - neko nezinu, atradu, stāveja bezmaz uz palodzes, paņe'mu, kaut kas uzcienā,a neko neatceros, kaut kas uz ielas pārdeva, neko neatceros, ne vārdu, ne telefonu, utt.. Tb, lai reāli sodītu, vajag izmeklēt, atklāt, pierādīt kaut kādu tirgošanās faktu (jo soda par lietošanu jau nav, ir tikai "tirdzniecības noteikumu pārkāpumi". Tb kamēr neviens nevar pierādīt, ka tirgo, tikmēr visi var tikai noplātīt rokas.
Bet nu te, protams, uzreiz atrodas tie, kuri aizstāv "pieaugušo tiesības lietot" - tāpēc redz par nelegālu to pasākumu pataisīt nevar.
Ok - marihuāna arī iazliegta, to arī jau protams te, kuri bagi grib, kkur arī dabū, bet tur tad vismaz nav pram tā, ka velk stundu laikā, utt. Un tomēr mazāk populāra, pieprasīta un ir vairāk jau speciāli jāmeklē, nevis "skolā starpbrīdī uzcienāja" 3ajā klasē.

Kāpostgalva

nu, ir ari dzirdēts, ka vecāki paši pērk bērniem tos smēķējamos. tas, ka pieaudzis, nenozīmē to, ka saprātīgs. un piekrītu luteklei - ja reiz grib paākstīties, labāk lai smēķē parastās cigaretes.

savējos neesmu pieķērusi un īsti nekādu indikatoru nav (manējie arī nav īpaši tusētāji), to, ka kādreiz kompānijā ir pamēģinājuši, neizslēdzu, bet nav pamata šobrīd domāt, ka tērē tam šobrīd naudu un lieto ikdienā.

Viss panākams - kamēr vēl acīs skatās,Viss iespējams - kamēr vēl vārdā sauc.(I.Z.)

Сергей Жадан: ...и поэтому все, чего ты боишься, как оно ни зовется,
тебя не касается, пока не начнется.

Klasē smēķē gandrīz visas meitenes, puiši maz. Par reidiem uzzina jau laikus un viss tiek noslēpts. Pērk gan vecaki, gan brāļi un māsas, arī vecāko klašu skolēni tirgo. Vistrakakais, ka regulāri smēķē WC telpās, vareja jau vismaz arā iziet. Ēd ripas un košļa nikotīna spilventiņus. Ir arī stundu laikā veipojusi skolotajam pie deguna.

Taaapati

Paldies Dievam man vairs nav pusaudzis. Nesmēķējam. Meita nesmēķē to zinu. No bērnības dolbīju, tev ir astma, ja smēķēsi, nos...i. Dzied, nebūs tad nekādu dziesmu. Bet ko darīt ar sīkajiem nezinu un nevaru ieteikt. Kaimiņmājā bija drausmīgs skandāls par šo. Vietējā skolā reidi notiek. Tur arī smagākas problēmas par saltiem bijušas. Cik paklausos apkārt, par to vien runā, tā liekas ka gandrīz katrs laiž vaļā. Laikam katrai paaudzei savs trends un lāsts. Mums konkrēyi šis laikam izpalika, nu labi ka tā.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18434975