Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Cēsis. Atsauksmes un sajūtas.

ziema

ziema

Ļoti patīk. Ir doma par šādu virzienu. Padalieties ar pieredzi, kam tāda ir.

Teona

ziema
Nu,pilsēta kā pilsēta. Ar klasiskiem mazpilsētas elementiem,t.sk.visi par visiem visu zin.

Šobrīd skaitās stilīgi dzivot Cēsis,bet nu..,manuprat, pārvērtēta pilsēta.

Cēsīs viss ir forši un ir viss, kas dzīvei nepieciešams, ja vien nevajag specifisku darba vietu un dzīvokli. Klibo pilsētas sakoptība. Tīrs jau ir un apstādījumi/puķu podi arī, bet kopumā rullē uz vecās arhitektūras lauriem. ļoti prasās ieguldījumi vidē, ēku, vietu sakopšanā. Nu jau Smiltene, Kuldīga, Alūksne ir aizsoļojušas garām. Bet citādi - satiksme uz Rīgu laba, skolas labas, kultūras pasākumi daudz, kur paēst pietiek (brīvdienu rītā ar brokastīm pagrūti), cilvēku plūsma ne par maz, ne par daudz. Gaisotne forša. Bet tas, ka visi par visu zin - ja grib, ar to var rēķināties, ja neinteresē, var ignorēt.

vecis35

Lensa
satiksme uz Rīgu laba

Cilvēkam, kas tieši šobrīd apsver dzīvošanu Cēsīs, šis aspekts būs visnotaļ nesvarīgs. Ja Rīga ir būtiska, tad izvēlēsies dzīvot tuvāk tai.

Papildināts 13.04.2023 16:04:

ļoti prasās ieguldījumi vidē, ēku, vietu sakopšanā.

Izskatās, ka Tev sakoptība ir sinonīms Ventspils flīzītēm. Ļoti labi, ka Cēsīs tās vēl nav visur (tāpat jau ir vairāk, nekā vajadzētu).

vecis35
Ja pamanīji minētos piemērus, varbūt apjautīsi, ka sakara ar flīzītēm nav nekāda. Būtībā tieši par vēsturisko ēku un mūru grūšanu ir sāpe. Jā, ir ierobežoti līdzfinansējumi tiem, kas paši spēj pavilkt pārējo, bet pašvaldības īpašumā esošais tā īsti pieskatīts netiek, nerunājot jau nemaz par ieguldījumiem. Toties forši, ka netiek likti mākslīgi šķēršli nekādai uzņēmējdarbībai vai entuziastu rosībai. Foršas idejas Cēsīs pret birokrātiju neatsitas.

vecis35

Lensa
Būtībā tieši par vēsturisko ēku un mūru grūšanu ir sāpe.

Manuprāt, nav jēgas sāpināties par lietām, kuras pienācīgi varētu atļauties uzturēt tādas par kārtu turīgākas valstis kā AT vai CH. Jā, baznīcas fasāde tika kaut cik sakopta. Kā redzam, tad tas diemžēl nebūs uz ilgu laiku.

NjuNju

Par sakoptību. Nezinu kā tagad bet divus trīs gadus atpakaļ Cēsīs nācās būt bieži, ielas bija katastrofālā stāvoklī, nekur neesmu redzējusi tādas bedres tādā daudzumā un tas bija apmēram piecu gadu periodā. Aroganti vietējie un pašvaldība.

Papildināts 15.04.2023 11:40:

Man patīk uz Cēsīm aizbraukt uz kādu kultūras pasākumu, bet dzīvot es tur nevarētu.

Pēdējās izmaiņas: NjuNju, 15.04.2023 11:58.

Es varu izteikt savu viedokli vien kā Cēsu apmeklētājs. Cēsīs dzīvot būtu ļoti labi, ja vien ir skaidri zināms, ko strādāsi, kā nopelnīsi. Viss ikdienai nepieciešamais ir uz vietas. Apkārt ļoti skaista daba. Gaiss ir svaigāks nekā Rīgā.

Papildināts 15.04.2023 13:10:

Teona
Ja Cēsis ir pārvērtēta pilsēta, kura būtu visādā ziņā vismaz tikpat laba pilsēta, bet nepārvērtēta?

Danica

Pirms vairākiem gadiem mēgināju iedzīvoties. Lai arī joprojām par šo pilsētu esmu sajūsmā, tomēr dzīvot es tur nevarētu. Pēc kāda laika kļuva par šauru. Visādā ziņā. Gan piedāvājums, gan cilvēku "tuvums" (augstāk jau pieminētais fakts, ka visi par visu zina) un tml. Šobrīd man tā ir pilsēta, kur, labprāt, pavadu laiku, braucu uz kultūras pasākumiem vai pat vienkārši pastaigāties un pasēdēt kādā kafejnīcā, bet dzīvoju Rīgā. No rīta laimīgi atveru savas durvis un dodos ikdienā, kurā nav pienākumu komunicēt ar katru pretīmnākošo. Cēsīs tas lēnām kļūst neizbēgami. Man pat šobrīd ir tā, ka es zinu pēc izskata katru, kas kurā iestādē strādā. Lielu daļu ne personīgi, bet sveicinos jau ar kā zināmu cilvēku un nereti pārmiju kādu vārdu. Man šķiet, ka daļa pat domā, ka mēs tur dzīvojam. Šī robeža ir maksimums - tālāk negribu. Esmu lielākas pilsētas cilvēks.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18435101