Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Sava māja-utopija vai realitāte.

Horte

Pirmā iemaksa-skaidrs-jābūt.Man nav minimālās algas, ir daudz daudz vairāk.

Latgali neizskatu kā variantu, jo ļoti tālu, plus to īpašumu taču izdemolēs,ja nedzīvos uz vietas.

Vasarnīcu vai zemi izskatu kā variantu,var celt arī paši vai pirkt jau gatavu mājeli. Bet noteikti nevēlos māju ciematus.


Horte
Nu tad jāsāk kaut ko iekrāt. Lai veicas!

Nu beigu beigās reāli ir tikai 2 opcijas:

1) pārim labi pelnīt (abiem kopā pēc nodokļiem minimums 3k, bet reālistiskāk tuvāk 4k un uz augšu), piekopt piezemētu dzīvesveidu, lai dažu gadu laiku tiešām var iekrāt sakarīgu summu un tad paņemt pamatīgu hipotekāro uz 20-30 gadiem;

2) būt gatavam visu pašiem darīt. Jā, ir cilvēki, kas paši uzbūvē māju vai renovē vecu īpašumu ar minimālu palīdzību no ārpuses. Ir cilvēki, kas pamanās paši sev uzmūrēt māju utml. Tas, protams, ir izteikts mazākums. Te, protams, jārēķinās ar vairākus gadus dzīvošanu bez brīvdienām, atvaļinājuma, ar veselības riskiem utml.

Cits vēl teiks pārdot esošo īpašumu utml, bet es teiktu, ka tas drīzāk noder pirmajai iemaksai kredītam, jo visbiežāk jau cilvēks pāriet no dzīvokļa uz māju un attiecīgi arī īpašuma vērtībā (piemēram, no 50-100k vērta īpašuma uz 200k+). It īpaši jau lauku īpašumam, kur kreditēšana ne tuvu nav tāda, kā Rīgā un Pierīgā un vajag lielu paša ieguldījuma daļu.

Līdz ar to autorei - domā kā iekrāt vērā ņemamas summas sakarīgā termiņā un kā audzēt savus ienākumus. Citu padomu jau īsti nevar iedot.

Pēdējās izmaiņas: JanisB, 11.04.2023 13:07.


KašķaKK - strīdēties ar sievieti var tikai tups bikšainis, jo normāls vīrietis to nedarīs, vienalga būs zaudētājspat tad, ja viņam, kas ir ļoti retos gadījumos, būs taisnība.

tema/18219142-strideties-ar-sievieti-vai-vajag-un-ka-to-darit/  18.10.2014


Tie, kas tikuši pie savām mājām- tādi jautājumi cālī neradās. Viņiem bij savs redzējums, vīzija, biznesa plāns vismaz galvā un "apgriezieni". Te ar vienu dzīvokli nepietiek.

Ātrākais veids ir nopirkt zemi ar komunikācijām (vēlams no iekrājumiem) un uzlikt paneļu vai koka karkasa māju (to var paveikt gada laikā, ja paveicas). Lēnais variants- nopirkt zemi, ievilkt komunikācijas, celt māju. Visčakarīgākais un neprognozējamākais arī izmaksu ziņā- nopirkt zemi ar vecu māju un to atjaunot.

Spulgacite

Kā reiz pēc mēneša tikšu pie savas zemes, tētis dāvinās. Plānā ir koka karkasa māja. Vīram divi dzīvokļi, ko nākotnē varētu notirgot. Ļoti negribas lielu kredītu, jo līdz šim esam dzīvojuši brīvi, ceļojam. Manuprāt, jāapsver saprātīgi, nevajag gribēt to, ko nevar atļauties.

Vēlmes-vēlama viensēta ar pāris hektāru zemes apkārt, nederēs ciemati.

Cerams esi kādreiz padzīvojusi kaut nedēļu tādā vietā, lai saprastu, ko tas nozīmē. Pārtikas pieejamība, ziemā sniega tīrīšana līdz lielākam ceļam, teritorijas apkopšana, iespējams elektrības pārrāvums, apkures un/ vai ūdens/kanalizācijas sistēmas bojājums. Tas ir nemitīgs darbs un izaicinājumi.

Spulgacite
Lai izdodas! Vai komunikācijas zemei ir?

Spulgacite

kolizejs
Paldies, ceru, ka izdosies! Nav komunikāciju, bet gar ceļu iet tieši elektrības līnija. Interesē, kāds būs ūdens, no tā atkarīgs, vai tā būs vissezonas māja vai tā būs vasarnīca. Vecākiem un kaimiņiem ir akas, ar sūkni uz mājām. Lauksaimniecības zeme, 2h, Rīgas rajons.

Spulgacite
Ja tā būs vasarnīca un ir 2ha- iesaku apdomāt drošības jautājumu. 2ha sētu apkārt neuzliksi.


Ja domā par viensētu, tad vissvarīgākais drošības kontekstā ir kaimiņi. Pēc pieredzes - vērīgi un draudzīgi kaimiņi ir jūsu drošības stūrakmens. Tas ir pēc pieredzes. Vecāku īpašumam zemeņu zagļi aizbiedēti ar bisi, vienas kaimiņu jaunbūves zagļi pieķerti rīta agrumā tā, ka policijai iesniegti pierādījumi ar bildi (pasen, vēl filmiņu fotoaparāti bija), pēdējos 15 gados nekas tam līdzīgs vispār nav gadījies. Un tas tajā Latgalē. Kaimiņu vērība un savas sādžas sargāšana atmaksājusies ar absolūtu cieņu no noteiktas sabiedrības. Par laimi pēdējos gados pat aizdomīgas automašīnas nav vazājušās, kaut gan pilsēta pusstundas gājumā.

Viensēta tas ir liels izaicinājums - kanalizācija, ūdens (tos nevar tik viekārši kā elektrību ievilkt), interneta pārklājums, kas ziemā tīrīs ceļu? Piebraucamais ceļš ir dārgs prieks uzbūvēt, ka pavsarī neizšķīst, un ziemā uzturēt (atkal jādomā par kaimiņiem ar traktoru, kas uzreiz var iztīrīt un nav jāgaida pagasta traktors, kas ierodas vairākas dienas vēlāk). Jā, ir forši, bet... bet, bet, bet...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18435129