Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Sava māja-utopija vai realitāte.

Horte

Mantojumu nav, neviens neko nedāvina. Man ir iespēja notirgot divus dzīvokļus.

Viensēta domāta ne dziļos laukos, bet vietā, kur salīdzinoši labs transports, komunikācijas. Ciematos negribu, jo tad jau nav dižas atšķirības dzīvot dzīvoklī vai privātmāju rajonā, skaties pa logu un mājas apkārt.

Sniegu tīru arī ziemā, mums nav sētnieka,kas to dara.

Jā, varbūt zeme un kāda karkasa māja vai vagoniņš iesākumam. Galvenais lai ir elektrība.

MazaisMurmulis

Shulciite
Kanalizācija un ūdens viensētā ir pats elementārākais ( tik, ka viss protams maksā). Elektrība, pat ar "stabu uz zemesgabala" un vienkārša LVC atļauja izmantot esošu nobrauktuvi (no grantèta valsts ceļa) - tur visàdi gadu garumā un smagās izmaksās risināmi brīnumi var izlīst.

Papildināts 12.04.2023 16:57:

Horte
Tad vajag vismaz 10ha. Jo miglojoši lielsaimnieki aiz mājas stūra arī nav patīkami kaumiņi

Nu pirms pirkt zemi-jānoskaidro vai apkārtnē nav lauksaimniecībā izmantojama zeme.

MazaisMurmulis

Horte
emmm.... ja ciematu negribi, lauksaimniecìbu apkārt arī ne, tad paliek meźi vai purvi.

MazaisMurmulis
Ir varianti, kur mežs aizņem kādus dažus hektārus. Vienīgi cipars zemei milzīgs. Hipotēku man dos maksimums uz 10 gadiem...un zemei cik saprotu, aizdevumu dod nelabprāt.

Horte
Šodien nav, rīt būs. To taču tev neviens nepateiks. Bet kur laukos var izvairīties no lauksaimniecības zemēm? Mežā. Bet mežā tu neko nevarēsi būvēt bez transformācijas.

Tavā gadījumā tā tomēr ir utopija. Tu ļoti pareizi uzdevi jautājumu tēmas pieteikumā. Meža vidū, bet ar visām komunikācijām, tuvu sabiedriskajam transportam, vēlams vairākus hektārus, bet lēti. Mežu - lēti un vēl kā ķirsītis - ar komunikācijām!

Horte
Pag, kādu tu iedomājies viensētu ar 2 ha? Kas tie divi ha būs?

Horte
Vai mūsdienās iespējams tikt pie savas mājas?
Un kamdēļ lai nebūtu? Ir taču tik daudz cilvēku, kam ir sava māja. Ja viņi var, tu arī vari!

ace
Iedomāties jau varu, ko gribu. Divi hektāri varētu būt lauka vidus ar mežu malā, bet ne lauksaimniecībā aktīvi izmantojamo zemi. Kaimiņi 1-2 km attālumā.lai nav māja pie mājas,kā pilsētā un ciematos,kur katram knapi 600 kvadrāti.

vienreiz
Es neteicu-lēti. Es teicu par adekvātu ciparu. Adekvāts cipars nozīmē,ka tie nav simtos tūkstošos par zemi.

Lauku puķe
Es arī tā domāju-tāpēc arī tapa tēma. Tīri padomiem,kāpēc citi var un es ne?

Papildināts 13.04.2023 06:16:

vienreiz
Vai transformācija nozīmē,ka viss ir sarežģīti un ilgi?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18435129