Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Sava māja-utopija vai realitāte.

Horte

Ja meklē, apskaties šomēness, daudz kur redzams, kas notiek ar ūdens līmeni, māja normāla ss, bet ieliņa, pagalms - zem ūdens


Šajā sarakstē tiek pārprastas lietas:

1) sniegu tīrīt pagalmā ir nieks, salīdzinot ar ceļu vairāku 100 m garumā, nepārvērtē spējas. Vecākiem 5ha, nespēju iedomāties, ja ziemā būtu jātīra ceļš ar lāpstu...

2) ūdens ir viegli, tad ja viss ok. Un te stāsts no pieredzes - urbums vairāku desmitu metru dziļumā, turklāt tik dzelžains, ka pastāvot gaismā paliek dzeltens un ar nosēdumiem. Filtru izbūves izmaksas kosmiskas;

3) kanalizācija... hmm, teiksiet ieliec to biokanalizāciju un viss... jā, ideālos gadījumos, bet ja ir izcili mālaina zeme, kanalizāciju dabūs sūknēt ārā ļoti bieži,

4) ja nav elektrības, tad vau... izmaksas un skaņošanas, ja nedod dievs iet caur svešiem kadastriem, ir lielas....

Jā... bet spaprotu arī spīdīgo mākoņa maliņu, ir forši pavasarī, vasarā ..

Katrā ziņā, atrast lielisku zemes gabalu būs ļoti sarežģīti. Skatītos vismaz uz vecu viensētu ar EL pieslēgumu un atteiktos no dažiem nosacījumiem.

Shulciite
+1 par šo. Tādai tipiskai lauku viensētai jau bieži vien ir piebraucamais ceļš uz kādiem pārsimt metriem - attiecīgi kādi 2.5-3m platumā x 300 metri. 750-900m2 kas papildu jātīra, lai vispār tiktu ārā no īpašuma uz lauku ceļa, lai aizbrauktu uz darbu/veikalu. Vakarā un pa nakti sāk lielā snigšana, no rīta attopies, ka darbā būsi pusdienlaikā... Nu un tas nemaz nerunājot par to vai pats lauku ceļš tālāk (līdz kuram rakies) būs iztīrīts.

Elektrībai vēl jārēķinās, ka daudz kur laukos būs pieejams tikai pašvaks vienfāzes pieslēgums, jo ir pieejama tikai kkāda veca līnija, kuru sadales tīkls varbūt vispār gribētu likvidēt, ja tur nebūtu tās dažas mājas... Attiecīgi uz nekādu elektrifikāciju (siltuma sūknis, kondicionieris, indukcijas plīts) baigi nevar cerēt un tas ir jānoskaidro jau laicīgi.

Vēl jau vasarā arī zemesgabals jākopj - ja Tev ir kāds hektārs vai divi un blakus ir kādi lauksaimnieki, kam ļoti vajag sienu un ir gatavi apmaiņā pret to sienu bez maksas nopļaut, tad ok, bet, ja nav, tad vajadzēs attiecīgi domāt, kā regulāri nopļaut. Braucamie traktoriņi pļāvēji maksā tūkstošus.

Nu tad var domāt - zāles pļaušana tūkstoši, sniega tīrīšana tūkstoši, ūdens, kanalizācija potenciāli arī tūkstoši utt. Es pat teiktu, ka tāda laba dzīve laukos potenciāli ir dārgāka, kā citur.

https://www.ss.lv/msg/lv/agriculture/agricultural-machinery/tractors/wheeled-tractors/bccjcl.html#photo-2

Papildināts 14.04.2023 12:30:

JanisB
Attiecīgi uz nekādu elektrifikāciju (siltuma sūknis, kondicionieris, indukcijas plīts) baigi nevar cerēt un tas ir jānoskaidro jau laicīgi.

50€ BROCK indukcijas plīts

zupa - 800 vati, kartupeļi, kotletes - 1.2kW


KašķaKK - strīdēties ar sievieti var tikai tups bikšainis, jo normāls vīrietis to nedarīs, vienalga būs zaudētājspat tad, ja viņam, kas ir ļoti retos gadījumos, būs taisnība.

tema/18219142-strideties-ar-sievieti-vai-vajag-un-ka-to-darit/  18.10.2014


MazaisMurmulis

Kā tad, briesmīgās LV ziemas... 15+ gadu laikā savos "laukos" ( 200m metri līdz pašvaldìbas ceļam) ar piebraukšanu pie mājas problēma bijusi 1x. Nācās atstāt ceļa galā un brist. Ja nav kur spēku likt, var jau tīrīt ceļu, bet stratēģija "piebraukt un ar lāpstu nolīdzināt vēja sanesumus" ir pilnīgi pietiekama.

2+ha nav saprātīgi pļaut ar maztraktoriņu, tur zvans vietējam pļāvējam ( ss piedāvājumi ir, ja nav zināms kāds)

Mājā jārēķinas ar zināmu atbildības sajütu - lietus, sniegs, kanalizācija vai vējā norauts jumta stūris - būs jādara vai vismaz jāorganizē, nekas pats no sevis nenotiek. Un kamiņi ir jāpazīst vismaz pieklājības frāžu līmenī.

Par to vai dzīve laukos dārgāka vai lētáka... ja jāskaita katrs cents vakariņu desai, tad komfortablāk būs mazā dzīvoklī pilsētā. Jā, dzìvo laukos cilvēki ar minimālām pensijām, bet komforta līmenis nav gluži tăds, uz ko tiekties.

Māja, kur nu māja laukos, ir ērta un ar zemāku pašizmaksu, lielāku komfortu... ja ir vīrietis, kurš veic visus darbus. Sakot ar mazajiem tekošajiem remontiem, santehnika, flīzes... un beidzot ar lielākiem darbiem-nu tur jumta nomaiņa vai elektrības pārvilkšana ... ja visi šie pakalpojumi jāpērk no malas-nu lētāk ir dzīvoklis.

Tas, ja vīrietim nav nekā labāka, ko darīt, var ar flīzēm un bruģi ņemties un būs lētāk vs ja tas vecis sēdētu ar alu pie tv.

Norma Džīna

Lasu un domāju, nu kā es šos pēdējos 10 gadus esmu šajos briesmīgajos laukos dzīvojusi un izdzĪvojusi....


Norma Džīna

Paskatījos Kolizeja piedāvāto māju Vilces pagastā par 90 000.

Šausmas. Paskatījos piedāvājumu savā novadā, Tadas pašas šausmas. Vai nu grausts, vai jaunceltne ar plikām sienām, bet milijona vērtībā.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18435129