Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Sava māja-utopija vai realitāte.

Horte

Ja LV zeme ir izpārdota ārzemniekiem, tad vietējie var likt kādu cenu grib, jo lauku īpašumi (zeme) nu jau ir deficīts.


Spulgacite

kolizejs
Tieši tā. Zeme ir tik cik ir, vairāk tā nekļūs. Man šodien priecīga ziņa no mērnieka. Tēva Zeme sadalīta. Tagad jākārto dāvinājums.

Patricia L

Pajautāšu Te. Kāda jums pieredze ar ceļa servitūtiem? Ne juridiski, tur skaidrs kā formēt un kādas manas tiesības. Bet realitātē - kalpojošā īpašuma saimnieki ir "labiņie" vai sprēgā, ja teiksim es visu laiku drendelēšu pa to ceļu, kas taisnā gabalā iet pa viņu īpašuma malu. Ierīkot citādi nav iespējams.

Noskatīts man pievilcīgs zemesgabals, bet ir šī viena nianse, kas bojā avenes. Tādā pašā ceļā tiks vilkts elektrības vads no tranaformātora.

Bet piekrītu, ja nauda ir tik, cik viņa ir, tad katastrofa ar tiem īpašumiem. Uz tiem graustiem vairs negribu i skatīties. Tad jau labāk dārza būdiņā, bet jaunā.

Patricia L
Sāc ar to, ka noskaidro, kam pieder zemesgabals, caur kuru iet tevis interesējošais servitūts un kam par labu tas ir reģistrēts zemesgrāmatā. Ir redzēti visādi brīnumi - ka servitūts ir par labu īpašumam A, bet ne - īpašumam B.

Un pēc tam sazinies ar zemes īpašnieku un noskaidro viņa viedokli par servitūta ceļa izmantošanu, uzturēšanu un elektrības kabeļa rakšanu (vai tur ir sarkanās līnijas, kur drīkst rakt, vai par kabeļa rakšanu būs jāvienojas atsevišķi)?

Katra situācija ir atšķirīga, tomēr mazāk problēmu ir tur, kur ir pašvaldības pievadceļš.

Papildināts 17.04.2023 13:28:

Uz tiem graustiem vairs negribu i skatīties. Tad jau labāk dārza būdiņā, bet jaunā.
Graustus ir vērts pirkt dēļ vietas, pašvaldības pievadceļa un lielajiem kokiem. Un tad veco graustu nojaukt un vietā uzcelt savu dārza namiņu.


Patricia L

Lauku puķe
Ceļa vēl nav un tātad servitūta vēl nav. Runa ir par pavisam svaigiem sadalītiem zemesgabaliem. Otra zemesgabala īpašnieki noskaidroti, bet vēl nav zvanīts. Vēl domājam principā. Jo pārējais viss apmierina. Kaimiņi būs jauna ģimene. Viņi vēl neko nav sākuši darīt, tāpēc mēs varētu sākt pirmie un nekaitējot viņu īpašumam to iebrauktuvi izveidot. Nu nevar dabūt ideālu par esošajiem līdzekļiem. Eh.

Dzeltenacielava

Kā vispār iespējams "svaigi sadalīt" zemesgabalus, nenodrošinot piekļūšanu? Kaut kāds mežs saparcelēts? Tad varat arī nedabūt nekādu servitūtu.

Patricia L

Dzeltenacielava
Nav mežs, ar papīriem viss kārtībā. Pērc un būvē. Tā ir, ja sākotnējo sadala vēl.

Ja te par ceļiem un tiesībām, tad pie reizes arī es - viens kaimiņš sadomājis par 0,5m paplašināt ceļu uz manas zemes pusi. Protams viss ir sarkanajās līnijās, bet wtf? Tā var vnk darīt? Aizbraukt kaut kur un pašķūrēt tuvāk?

Patricia L

vienreiz
Ceļa platums var būt 4,5 m. Jā, viņš var šķūrēt, bet nedrīkst bojāt Tavu īpašumu. Tas ir, ja Tev tur sastādīti košumkrūmi, tad viņam jākompensē. Cik, nekur nav teikts. Vienojoties.


Resnā Žurka

Graustus ir vērts pirkt dēļ vietas, pašvaldības pievadceļa un lielajiem kokiem. Un tad veco graustu nojaukt un vietā uzcelt savu dārza namiņu.
+ jau esošas komunikācijas

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18435129