Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Produkti vegāniem

AAfrika

AAfrika

Kāds varētu palīdzēt tikt galā ar vegāniem paredzētiem produktiem? Interesē tie, kas aizstāj piena olbaltumu un bez sojas.

Kā sāku lasīt "jogura/deserta" vai "siera" sastāvu, man nolaižās rokas. Pierasts ir pa vienkāršo: piens, baktērijas, kāds cukurs un zapte maksimums.

Pat siera aizvietotājam ir tik daudz visa kā iekšā- es nesaprotu vai tas vispār ir ēdams (veslīgs)?

kāda vaina jogurtiem? alpro, piemēram, ir ok sastāvs. pārsvarā tur sojas vai mandeļu sula, pektīni vai ciete un aromatizētāji (augļi). mierinājumam - piens pats par sevi nav diez ko labs jo tur ir hormoni un antibiotikas. vegāniskie veikalā nopērkamajiem sieriem uztura vērtības ziņā nav liela jēga - nepērku. taisu pati dažāda tipa smēriņus maizei. sojas "saldais krējums" arī ir ok, bet es neaizraujos. siera garšu var iegūt ar rauga pārslām, ja ir vēlme.

alternatīvas var palīdzēt pārejas procesā, taču jāmaina pilnībā koncepts par ēdienu un jāeksperimentē.

no saldajiem man ļoti garšo Skrīveru marcipāns tumšajā šokolādē.

AAfrika

Soju ārsts lika izslēgt (tā esot ļoti līdzīga piena olbaltumam). Un līdz šim arī centos nepirkt produktus ar aromatizētājiem

Alpro mandeļu dzēriens: ūdens, MANDELES 2,3%, cukurs, trikalcija fosfāts, jūras sāls, stabilizētāji: ceratonija augļu sveķi, želena sveķi, emulgators: saulespuķu lecitīni, vitamīni (riboflavīns (B2), B12, E, D2), dabīgs aromatizētājs.

Alpro kulinārijas krēms: AUZU bāze (ūdens, AUZAS 8,8 %), saules-puķu eļļa, modificēta ciete, emulgators (taukskābju saharozes esteri), stabilizētāji (karagināns, guāra sveķi, ksantāna sveķi), jūras sāls, dabīgs aromatizētājs.

Tik garš saraksts Parasti cenšos neko tādu nepirkt. Ja sastāvā ir kādi "svešvārdi" - sveķi, stabilizētāji, emulgatori, modificētā ciete.

AAfrika

kāpēc lika soju izslēgt? vai esi alerğiska?

manam veikalā pirktajam sojas pienam tikai viena sastāvdaļa: sojas sula. mājās var arī ļoti viegli un lēti pagatavot auzu pienu no auzām, ūdens un mazliet saldinātāja pēc izvēles (nav obligāti). sojas jogurtam sastāvā sojas sula, pektīns, kalcijs un jogurta fermenti. to lieku krējuma vietā klāt teju visam. kokosa piena jogurti arī nav slikti, bet uzturvērtības ziņā mazāk interesanti.

saldo krējumu var taisīt arī mājās no indijas riekstiem - izmērcē pāris stundas ap 100g riekstu un pēc tam sablenderē ar 2x vairāk ūdeni (jâblenderē ilgi - vismaz 5 min kamēr nav neviena graudiņa vairs) un var lietot kā mērci vai salātos.

man nepatīk gatavot ēst, bet kaut kā esmu iemanījusies lielāko daļu sava ēdiena taisīt no "bruto" izejvielām un tam neveltīt pārāk daudz laika. gatavos izmantoju tikai tad, ja tiešām nav laika.

paskatījos klaisko jogurtu sastāvus, nu nav labāki .. tāpat ir biezinātāji, sveķi, stabilizatori, krāsvielas.

AAfrika

Frivole
Sojas olbaltums eso pārāk līdzīgs piena olbaltumam- kuru tagad jāizslēdz nepanesības dēļ.

Parastie jogurti arī jāmāk atrast- es ņemu tos, kur sastāvs labs. Bezpiedevu- ideāli vai ko tādu: VĀJPIENS, zemenes 8,3%, KRĒJUMS, cukurs, PIENA olbaltumvielas, koncentrētas sulas: melno burkānu, burkānu; dabīgs aromatizētājs, dzīvās jogurta baktērijas (108 KVV/g), ActiRegularis Bifidobacterium CNCM I-2494 (4x10⁷ KVV/g).

Eko nenormalizēts PIENS, eko aveņu piedeva 12% (eko cukurs, eko avenes 35%, eko kukurūzas ciete, dabisks aromatizētājs, eko sarkano biešu sulas koncentrāts), eko cukurs, eko stabilizators (eko kukurūzas ciete, eko pārtikas želatīns), ieraugs.

Sojas olbaltums eso pārāk līdzīgs piena olbaltumam- kuru tagad jāizslēdz nepanesības dēļ.

neesmu speciāliste, grūti komentēt. bet jāatzīst, ka bez sojas vegāniem ir grūtāk, jo tas tomēr ir vienkāršākais, kā uzņemt bez liekas domāšanas vienā ēdienreizē visas nepiecieśamās aminoskābes un olbaltumvielas. bet ja uzturs ir dažāds, tad tā nav problēma.

ir citi vērtīgi produkti ar kuriem viegli aizstāt gaļu, un kuri bieži vien tiek atstāti novârtā - lēcas, pupiņas, zirņi. arī rieksti un dažādas sēklas uzturvērtības ziņā ir ļoti bagātīgi.

es teiktu tā, ka nav būtiski, vai produkts ir vegāns vai nevegāns. sastāvs var būt labs un slikts abās kategorijās. etiķetes IR jālasa.

AAfrika

Frivole
etiķetes IR jālasa

Jā- tur jau tā lieta, ka šīs etiķetes es īsti vēl nemāku lasīt. Tur tik duadz man svešu nosaukumu.

Gaļu ēst var. Bet produktus bez piena olbaltumvielas (un sojas) grūti atrast. Piemēram- der vegānu "piena" šokolāde. Vēgānu 'piens", Vegānu salējumi, deserti un sieri.

ar laiku iemanīsies taisnība, ka piens un soja ir VISUR. bet daudz ko var pagatavot arī pati mājās. ir viena vācu blogere, kuru sauc ElaVegan, viņai ir lieliskas vegāniskas bezalergēnu receptes, tai skaitā vegānisko sieru mērces (kur nav nekas gatavs jāpērk). iesaku pamēğināt

Papildināts 30.04.2023 09:25:

receptes ir angļu valodā

Gemma

Radiniece vegāne nepērk gandrīz neko no vegāniem paredzētajiem produktiem, jo lielākā daļa tiešām pilna ar neveselīgām piedevām. Viņa gatavo pati. Sanāk patiesi garšīgi, bet laika paņem ļoti daudz, manuprāt. Standarta veikala piedāvājums vegāniem tipiski ir tikpat kritiski vērtējams kā viss cits

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18435463