Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Produkti vegāniem

AAfrika

Gemma
jā, tā ir, ka vegānisms piespiež daudz gatavot pašam, jo pieejamo produktu klāsts ir samērā niecīgs. taču uz produkta nav jābût rakstītam "vegānisks", lai tas tāds būtu.

lēcu plâceņus uztaisīt aizņem tikpat daudz laika, cik kotletes. lēcu "boloņas" mērci arî, tikpat cik klasisko ar gaļu. vegāniskās zupas vispār neaizņem necik laika, jo nav jāvāra gaļa. kopumā vegāniskie ēdienu pagatavošana aizņem MAZĀK laika, kā nevegāniskie. vienīgā atšķirība ir tāda, ka nevegāniskajā virtuvē tiek lietoti vairāk jau gatavi produkti (siers, šķinķis..)

AAfrika

Paldies.

Mēs jau gatavojam mājās ikdienā. Pieraksts, ka ēdam (otrs bērns- nealerģiskais) desertiņus, jogurtiņus, picas, karstmaizes u.t.t.

Sanāk, ka viens ēdīs- otrs skatīsies. Vai arī abi ēdīs tikai to, ko es labu pagatavošu.. un sapņos par vecajiem labajiem našķiem...

AAfrika
un kas teica, ka vecie našķi ir labāki? ir desmitiem tūkstošu augu šķirņu, kas paver milzîgas iespējas garšâm, bet jums sāpe par vienu pienu... lai gan saprotu, ka ir grūti mainīt ieradumus.

pirms gadiem 10 atceros sevi sakām, ka nekad nevarētu būt vegāns. viss likās tik pašsaprotami. bet tagad es par to jūtos neērti. nepietrūkst neviens dzīvnieku izcelsmes produkts, nespēju iedomāties sevi atkal ēdam sierus un gaļu. pienu dzert pieaugušam cilvēkam vispār ir nedabīgi. atvainojos, ja aizskāru, tas nav personīgi. ir jādzīvo uz priekšu, nevis pagātnē

dace_bogdane

Man ir sojas nepanesība, tāpēc vegāns neesmu un tikai nesen atklāju, k avaru lietote pienu, kas nav homogonizēts, jo tam saglabājušies fermenti, kas šķeļ piena olbaltumvielas un laktozi.

Iesaku vienkārši iegādāties fermentus piena un sojas produktu šķelšanai, lai nav tik ļoti jāiespringst. Gatavot tīrus ēdienus un izslēgt no regulāras ēdienkartres tos ēdienus, kuriem nepieciešami piena produkti.

Vairāk dāzreņus un gaļu, zivis, mazāk vegāniem domātos subproduktus. Ja neēd soju tad ātri vien radīsies veselības problēmas dēļ nepietiekama uztura.

Bet es arī esmu taisījusi saldējumu - sablenderē avokado ar saldētām zemenēm un saldinātāju pēc izvēles, vai jebkādus riekstus samaļa un sablenderē ar ūdeni, veidojot pienu/ kafijas krēmu, vai saldējuma bāzi, pie kuras blenderē saldētus augļus. Garšīgi sanāk, un lēti. Veikalā pirktie vegānu piena aizstājēji ir dārgi un pilni ar omega 6 (saulespuķu, palmu eļļām), kas rada iekaisumu organismā.

Veikalā pirktie vegānu piena aizstājēji ir dārgi un pilni ar omega 6 (saulespuķu, palmu eļļām), kas rada iekaisumu organismā

diemžēl Latvijā izvēle ir niecīga un tie, kas ir pieejami, patiešām ir dārgi. par omega 6 laikam domāji auzu dzērienu. to mierīgi un lēti var pagatavot mājās, bez omega 6 un bez cukura

dace_bogdane

Frivole
Es saprotu, ka autorei ir svarīgi, lai produkti ir pēc iespējas dabīgāki un Eko šmeko (es arī tā cenšos ēst). Diemižēl ļoti daudzos žāvējumos ir sojas lecitīns, tāpāt visādos kārumos, maizē, galetēs un kur vien vēl ne, jo tas uzlabo derīguma termiņu. Dārzeņu un sēklu eļļas satur 65 % un vairāk omega 6, kas ir nepareiza proporcija pret omega 3, Pareizi būtu

Omega 3 : Omega 6 = 3:1

Man arī vislabāk garšoja indijas riekstu piens vai krēms, kuru pati taisīju, kad bija atbraukusi draudzene, kurai nepanesības.

Cik esmu skatījusies sastāvu UK vegānu produktiem, nu šausmas kas šausmas. Tad jau labāk uztaisī dārzeņu sautējumu. Vegānu sierus, cik esmu garšojusi, visiem pretīga pēcgarša un nemaz pēc siera negaršo. Ģimenei jāmaina ēdienkarte uz mazāk tostermaizēm un picām un vairāk zupām un sautējumiem. Brokastīs var ēst omletes, vakariņās ķīniešu stirfry - ātri un veselīgi. Sojas mērce ir fermentēts produkts un varētu gadīties, ka bērns var ēst un no tējkarotes nekas nenotiek, bet to var arī nelietot.

dace_bogdane

neviens neliek ēst vegānu sierus un citus industriālos produktus. jā, arī es dodu priekšroku eko šmeko vegānu produktiem. un jā, pastāv arī tādi, kur sastāvdaļu skaits ir minimāls un dabīgs. gaļas un siera imitācijas vispār neinteresē. indijas riekstu krēmu neuzskatu par imitāciju bet gan par unikālu pašu par sevi. ne viss, kas ir krēms vai plācenis uzreiz ir piena un gaļas imitācija.

taisnība, ka sojas lecitīns ir VISUR. tāpat kā piena pulveris.

Papildināts 13.05.2023 10:11:

variantu ir daudz, vienkārši ir jāmēğina!

Kukazhaa

AAfrika
Manam beernam ta apati probleema, nekaadu piena un sojas produktu. Sameeraa nesen manaa krajaa paraadiijas tik visvisaadi ekoshmeko vegaanie jogurti uz kokosa, auzu paarslu vai mandelju baazes. Taapat ar ntie vegaanie creme freche, saldie kreejumi un taml. Pirms tam: nu neko.. iztikaam ar auzu pienu un kokospienu (nu to bundzaas meerceem). un atradu vienu foshu feiko sviestu. Cepaam pankuukas, kuukas, piiraagus, merces, zupas, kotletes, visvisaadus vegaanos eedienus (ar galju), daudz ko pat bezgluteena versijaa Tagad kad veikalaa var tos visus vegasnos krejumus, jogurtus, smeereejamos nopirkt ir protams stipri stipri vieglaak, bet principaa ar pirms tam nebija gruuti. Tagad var nopirkt, bez baisi daargi. Parasts jogurts eko eshmeko ja maksaa eiro, tad tip vegaanais eko uz kokosbaazes jau gandriiz 2. Principaa peerku tik auzu pienu un jogurtu beernam, paareejais ikdienaa tiek gatavots bez piena produktiem.

Vakarinjaas bija tuncha steiks, un klaat makaroni ar zalhajiem spargheljiem. Pusdienaas bij zaljo sparghelju un kartupelju biezputra (auzu piens, vegaanais sviests), klaat bij veershacis un ciisinsj. Aizvajar bij saldo kartupelju , leecu, burkaaanu sauteejums kokospienaa, klaat bij zivs. Tad risotto ar bieteem vai darzenjiem (nelieku klaat sieru, bet visaadi citaadi kaa pienaakas ar baltviinu, buljonu un beigaas veg sviestu) utt utjp... Omletes, pankuukas var taisiit ar auzu pienu. Piiraagus var taisiit ar ellju, lielaako dalju keksu ar, un piena vietaa njemt auzu pienu... Brokastiis beerns eed labprat auzuputru (auzu piens, sviests, banaans, roziines, mellenes..) vai riisu.kokosputru.. es tik kafiju ar pienu Biezenjzupas mums iemiiljotas: lai foshas saatiigas, kaa biezinataaju varu kopaa ar darzenjiem karupeli, saldo kartupeli vai dzeletanaas leecas...

Majoneezes ir bez piena produktiem, taisi pati meerces... salaati visi ar eeljju, balsamico, zitronsulu.

p.s. maajaas man no piena produktiem ir piens kafijai man un reizeem kaads gabals siera. Man Es needu ne jogurtus ne saldos kreejumus..

Kukazhaa

lūk, lielisks piemērs, ka atteikšanās no piena nav nekāda katastrofa. tieši pienam ir visvieglāk atrast garšā un tekstūrā līdzīgas alternatīvas. reiz Rīgā pasūtīju vegānisku picu ar Indijas riekstu "sieru" - bija nu TIK garšīgi! man līdz šim lielākā vilšanās ir nespēja atrast vegāniskas tortes uz svētkiem - jātaisa pašai. bet esmu ēdusi (ārzemēs) un garšoja super. situācija uzlabojas un tagad ir arvien vairāk vegānisko produktu veikalos.

AAfrika

Kukazhaa
Mums dr. tieši ierakstīja- ēdienkartē iekļaus sviestu. Jo tur neesot piena olbaltums.

Kūkas 2 gab atradu Lage (Ganbey)- vismaz jubilejā bija OK.

Frivole
Rīgā pasūtīju vegānisku picu ar Indijas riekstu "sieru" - bija nu TIK garšīgi!

Kurā picērijā tas bija?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18435463