Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

detektīvs pusaudzim

Lumina

Lumina

Sveiki, vai ir kādi ieteikumi labam pusaudžu (15 g.+) detektīvam. Sēžu stundu i-netā, no aprakstiem ļoti grūti novērtēt, vai būs piemērots detektīvs vecuma grupai.

• Parasti 15 g.v. vai nu lasa jau pieaugušo detektīvus, vai nelasa vispār. Piem., mana 15.g.v. meita jau pāris gadu lasa pieaugušo romānus.

• Ja vajag 8.kl. skolas lit. programmas apguvei, tad jau parasti ņem kaut ko no pasaulslavenajiem.

• Starp kuriem svārsties?

Lumina

Tas ir paredzēts dāvanai - lasošam pusaudzim, 8.klase.

Tā kā tuvāk nepazīstu, nezinu vairāk neko - tikai, ka vajag detektīvu - meitenei.

Tad labāk uzdāvināt grāmatnīcā dāvanu karti, lai piemeklē savai gaumei atbilstošāko.

Lumina

Lieta tāda, ka dāvināt draudzenei vēlas tieši grāmatu nevis dāvanu karti Un es tieku iesaistīta meklēšanas procesā.

Varbūt lasošo bērnu mammas kādu variantu tomēr piespēlēsiet...

Gluži J.Nesbē negribētos, bet kādu maigāku variantu.

aveirulz

Varbūt derēs Kārena M. Maknamusa "Viens no mums melo", "Starp mums" vai Bārnsa Dženiferas Linna ""Mantojuma spēles" un turpinājums "Mantojuma cena". Tā tiešām ir jauniešu literatūra, ne bērnu, bet risks, ka jau lasītas jāizvērtē pašai.

Ja patīk mazliet fantastika kopā ar folkloru mūsdienīgākā formā, tad no latviešu autoriem 16 gadnieku aizrāva ,,Ragana manā skapī" un ,,Draņķozols".

Varbūt der kāda no bērnu un jauniešu žūrijas grāmatām: https://lasamkoks.lv/lat/bernu_un_jauniesu_zurija/2863-bernu-jauniesu-un-vecaku-zurija-2022

Ar to "Ragana manā skapī" ir tā, ka man pazīstama jauniete tā aizrāvās, ka pēc tam uzraka visu iespējamo info par nakts raganām. Sanāk, ka ierādīju kristīgas ģimenes atvasei nepareizu ceļu... Arī šāds risks pastāv.

Bet grāmata laba. Pat manu ,,it kā" nelasošo un skeptisko pusaudzi ievilka.

Ieintriģējāt ar to "Ragana mana skapī". Es esmu gramatmīlis, meklēju "nākamo upuri"

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18435557