Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Saimniecības ēka / šķūnītis - nepieciešami padomi!

desert_rose

desert_rose

Sveiki!

Privātmājas teritorijā ir celts šķūnis, diemžēl, celtniecības laikā pieļautas kļūdas un tas ir tik ļoti sašķiebies, ka ir jānojauc.

Tā kā ir nepieciešamība pēc palīgēkas, tad plānojam esošo demontēt līdz 0 un tā vietā uzbūvēt jaunu.

Ir doma par koka karkasa namiņu. Internetā atradu aptuvenu bildi, kas atbilst mūsu iecerei.

Ēka būs aptuveni 20kv.m. Vēl būtiski, ka uz robežas ar kaimiņiem. Šobrīd mutiski ir izrunāts ar kaimiņiem, viņi akceptē, jo arī paši šo sienu (brandmūri) izmantotu uz savu pusi, lai izveidotu vietu, kur glabāt darbarīkus u.tml.

Tātad, zinām, ka

*nepieciešams uzcelt brandmūri - šobrīd meklēju info kā pareizi to izdarīt (varbūt kādam ir pieredze, ieteikumi, zināšanas?)

*ir aptuvena ideja kā izskatītos mūsu projekts, bet man nav zināšanu kā to uzlikt uz papīra vai virtuāli kādā programmā ar mūsu izmēriem un durvju ailēm īstajā vietā (skicē) - vai ir kāds, kas mācētu uzskicēt projektiņu?

* padomi, zināšanas ar būvniecību?

*esam īstākie iesācēji, līdz šim nav nekas tāds darīts - kas vēl jāzina?

P.S. foto redzama mūsu iecere, vienīgi ir pāris nianses, ko izmainītu skicē, turklāt būtu forši skici dabūt realitātes mēros

Papildināts 05.05.2023 10:22:

Aizmirsu piebilst, šī palīgēka kalpotu kā malkas novietne, kā arī ēkas vienā pusē būtu atdalīta 1 maza telpa, kur glabātu dārza instrumentus, pļāvēju u.tml.


Tev noteikti ir jauzzina sava pagasta noteikumi. Es pedejos dazus gadus no jauna neko neesmu buvejusi, bet kaut kā skiet, ka uz robezas likt brandmuri nevar ari, ja kaimins piekrit, tur bija kaut kas ar ugunsdzesibas noteikumiem. Bet skaties, varbut, ja ir vecie pamati, kas legāli, tad ir savadak.

Resnā Žurka

Vispirms vajag apskatīt, kā tā ēka ir kadastrā noformēta, vai ir apstiprināts projekts bijis un kā tas tagad dokumentos izskatās. Ja nojauc un uzceļ,ka izskatās tāpat papīros, tad var gadīties, ka ar papīriem var neiespringt.

Bet citādi to regulē civillikums, būvnormatīvi un teritorijas plānošanas noteikumi konkrētajai pašvaldībai.

Resnā Žurka
Tāda man apm ari doma bija. Tu saliki konstruktivāk.


Spoks

Vienīgais padoms kā celt "brandmūri" ir ka viš būs smagāks par veco šķūnīša sienu, tātad vajag nopietnākus pamatus. Tas atkarājas no zemes sastāva, kas ir zem šķūnīša. A tā - paņem blokus, līmjavu un "močī"

AsTheCopperStatue

desert_rose
Vēl būtiski, ka uz robežas ar kaimiņiem. Šobrīd mutiski ir izrunāts ar kaimiņiem, viņi akceptē, jo arī paši šo sienu (brandmūri) izmantotu uz savu pusi, lai izveidotu vietu, kur glabāt darbarīkus u.tml.
Ja ugunsmūris iet tieši pa robežu, tad visdrīzāk jums vajadzēs veikt ēkas sadalīšanu. Mums šobrīd ir precīzi tāda pati situācija ar saimniecības ēku, kur no ēkas daļa ir uz mūsu zemes, bet otra - uz viņu. Ugunsmūris precīzi uz robežas. Tā ka sākumā nevis skicē nākotnes vēlmes, bet sāc ar visu pagasta prasību un ugunsdrošības prasību noskaidrošanu. Mutiska vienošanās nav juridiski saistoša. Tai ēkai tak būs īpašnieks! Mums tā ēka tur jau vēsturiski sen ir un vajag tikai sadalīt. Bet, ja būvētu no jauna, tad bija jābūt ne tuvāk par 4 metriem no zemes robežas.


Как медное изваянье

Resnā Žurka

Kas gan tur tagad ēkai dalāms, ja visa ēka tikai uz autores zemes? Brandmūris uz robežas kļūs kopīgs, bet kaimiņu pusē nekas vēl nav uzcelts.

Saskaņojumu gan vienmēr drošāk uz papīra noformēt, tas aiztaupa potenciālus kašķus nākotnē

Papildināts 06.05.2023 11:53:

4 m zonā no robežas ir tā, kur jādabū saskaņojumu no kaimiņiem, ja būvē ko jaunu vai būvniecībai vajag atļauju. Salabot vecu, kaut līdz pamatiem, nav problēma

AsTheCopperStatue

Resnā Žurka
Kas gan tur tagad ēkai dalāms, ja visa ēka tikai uz autores zemes?

Es kaut kā nolasīju, ka tā ēka būs ne tikai viņas lietošanai, bet kaimiņu arī. Tad jau , iespējams, pārpratu.


Как медное изваянье

Tik mazas platības ēkai ieteiktu celt vecā šķūņa robežās. Sludinājumos paskatīties kādus metāla leņķus, sliedes, caurules, betona stabus.

20m² tas ir 4x5


KašķaKK - strīdēties ar sievieti var tikai tups bikšainis, jo normāls vīrietis to nedarīs, vienalga būs zaudētājspat tad, ja viņam, kas ir ļoti retos gadījumos, būs taisnība.

tema/18219142-strideties-ar-sievieti-vai-vajag-un-ka-to-darit/  18.10.2014


desert_rose

Ar ciema būvvaldi viss ir noskaidrots. Saskaņojums ir papīra formā, kur mēs un kaimiņi parakstās.. Respektīvi ar to viss labi. Būvvalde informēta, viss izklāstīts un viss ok.

Jābūt ugunssienai tieši uz robežas. No tās attiecīgi uz savu pusi mēs taisām vecās ēkas (platums, garums) izmēros savu jauno.

Ugunsmūrim jābūt augstākam par 30cm nekā sāksies topošās ēkas jumts.

Šobrīd cenšamies demontēt veco šķūni, jo tas kā tas ir uztaisīts ir vienkārši smagi. Zemē ir 6 betona elektrības stabi, kuri ir iedzīti 1,5m dziļumā. Tiem klāt ir piestiprināti koka elektrības stabi (no kādreizējām elektrības līnijām), kas iet paralēli betona stabam uz augšu, viss jumts balstās uz šo konstrukciju (protams ir pieskrūvēts un piesists utt.) jums no skārda plāksnēm.

Šobrīd nekur tālāk par šķūņa iztukšošanu neesam tikuši, jo tur pa gadiem ir dauuudz sakrājies un ex šķūņa cēlējs daudz neļauj likvidēt (paaudžu konflikts par to, kas ir derīgs un kas nē)

Nesaprotam, kā pašrocīgi varētu dabūt zemē tos stabus.. tos paralēlos koka baļkus vēl, bet tie betona 4metrīgie sagādā reizes un galvassāpes.

Domājām varbūt kādu tehniku saukt palīgā (bet ko?) ceļamkrānam nav kur iebraukt..

Topošā palīgēka būs tikai mūsu lietošanai. Kaimiņi savā robežas pusē arī plāno no sienas uz savu pusi kaut kādu novietni taisīt (bez pamatiem, uz pāļiem) - bet tas vairs nav mūsu ziņā. Kopēja būs tikai siena, kam jābūt tieši uz robežas, tā kā tas arī ir viss..

Turklāt vecajam šķūnītim uz kaimiņu puses vispār nebija siena, ko var saukt par sienu tur 15cm un pinuma žogs. Pašā sākumā uz tās plaknes, kas bija pret kaimiņiem, bija sasistas līstes. Tās laika gaitā nokrita. dažas tik palika. Ā un vecais šķūnis bija nelegāli uzbūvēts, bez nekādiem saskaņojumiem utt (tik mutiski saskaņots ar tā laika kaimiņu, kas tur dzīvoja; šobrīd tur ir nomainījušies īpašnieki) -

Mēs jaunā paaudze vēlamies iet oficiālo un legālo ceļu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18435617