Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Emocionālā vardarbība

Alcantra

Interesē viedokļi

Ja valsts aprūpes iestādē, bērniem ar īpašām vajadzībām, notiek emocionālā vardarbība. Esmu vērsusies pie nākošā,pēc hierahijas, darbinieka. Nesaka gan, ka ir normāli, bet aizbildinās ar to , ka bērni ir tādi un šitādi, ka esmu pārāk īsu laiku nostrādājusi, lai to saprastu, u.t.m.l.

Darbinieku, kuri arī ir pret to kas notiek, baidās atklāti runāt, bet tik pa kaktiem vārās, jo baidās, ka tas vērsīsies pret pašiem.

Vadošais darbinieks, teica lai vēršos vispirms pie šī tiešā vadītāja. Lieliski saprotu, ka neviens negrib šīs lietas risināt un kustināt, jo darbinieku kontingents ir tāds kāds ir.

Bet vai, tomēr, primārās nav bērna intereses?

Sākt kustināt to šmuci, vai nē? Tā pa lielam. Varbūt vienaldzīgi noraudzīties?

Alcantra
Jārunā ar tiešo priekšnieku.

Alcantra
Kustināt gan.

Meauk

Jau teicu, ka vērsos pie tiešā vadītāja, bet viņa aizbildinājās, ka bērni jau tādi un šitādi, un ka nevajag tik emocionāli to uztvert.

Tie ir bērni kuri nerunā, un nevar nevienam pateikt kā pret tiem izturās, kā apsaukājās. Tur derētu slēptā kamera.

Alcantra
Tu teici, ka vērsies pie vadošā darbinieka, kurš ieteica vērsties pie tiešā priekšnieka.

Tam tiešajam priekšniekam būtu jārunā ar saviem darbiniekiem un jāpieprasa cieņpilni attieksme pret bērniem.

Vai arī VBTAC ir atbildīgā iestāde. Tur tad vajag rakstīt! Nesen bija reformas viena no bērnu aprūpes centriem Latgalē sakarā ar vardarbību.

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/05.04.2023-tiesibsargs-iedzivotaju-zinojumi-liecina-par-pansionatu-nespeju-nodrosinat-cienpilnu-dzivosanu.a503757/

Tikko te bija ziņas par apjomīgu informācijas vākšanu.

Par dažām situācijām vēroso pie iestādes vadītāja. It kā uzklausīja. Ai.ai ! Jā slikti! Un ieteica, ka šādos gadījumos jāvērsāss pie tiesā vadītāja.

Par nākamajām situācijām vērsos pie tiešā vadītāja, un lūk rezultāts.

Problema, ka šī zemākā aprūpes personāla kontingents ir diezgan bēdīgs, un rinda uz šiem darbiem nestāv.

Dažas dienas atpakaļ mūsu labklājības ministre un situāciju, par nesen izskanējušo situāciju veco ļaužu pansionātos, teica: "jā, situācija nav īsti laba, bet mēs tur šobrīd neko nevaram darīt".

Smieties vai raudāt?

Alcantra
Man šķiet, ka LV teju visas iestādes 'neko nevar darīt'....

Meauk
Tā gluži nav, ne tik sen bija pacelts gadījums par īpašo bērnu aprūpes iestādi un sekas tomēr bija.

Noteikti vajag celt trauksmi, ganjau tie nav visi aprūpētāji kuri ir emocionāli varmākas.

Nē visas aprūpētājas tādas nav. Ir darbinieces kuras, tiešām sirsnīgi un ar izpratni izturas pret bērniem, bet tās ir arī klusākas un , kad es jautāju kāpēc Jūs par to nerunājat, parastā atbilde ir, ka man te jāstrādā un nevajag problēmas, vai , ka līdz pensijai daži gadi, gan jau izturēšu, u.t.m.l. Šeit agresīvās ņem virsroku. Nezinu, kā ir citās grupās, un redzot dažas situācijas pastaigas laikā, izskatās, ka tur arī ir dažādi personāži, gan labi darbinieki, gan tādi, kurus bērniem tuvumā nedrīstētu laist.

Bet varbūt es pārspīlēju?

Viena neliela situācija ieskatam:

Bērns ar attīstības traucējumiem un vāju kustību koordināciju ēd, un, protams, ka ēdiens nedaudz nošmulē galdu, gan uzlikto priekšautiņi, gan var trāpīt kāds traips arī drēbītēm. Tad atskan :"Cūka tāda! Nevar normāli paēst! Mūžam visu nocūko!" + balss tonis + decibeli.

Varbūt esmu pārāk jūtīga?

Papildināts 12.05.2023 08:42:

Piemēram: bērns, gandrīz pusaudzis, ar smagiem attīstības traucējumiem, autismu saslimis. Temperatūra pacēlusis līdz 39,8,sarkans arī kakls. Zāles, protams, kaut kā jāiedod. Ir grūti to tableti likt norīt, jo griež galvu prom, rīstās. Jā, protams, tās zāles , patīk vai nepatīk ir jādabon iekšā, bet vai javadzētu to pavadīt ar komentāriem : "Liela govs! Nevar tableti norīt!" Un šī "liela govs", skan katru reizi, kad jāveic kāda nepatīkama manipulācija.

Gemma

Tā ir cietsirdīga izturēšanās. Un no vadības nekādas jēgas, pat netaisās neko darīt...

Varbūt ir vērts sazināties ar citiem, kam ir izdevies sistēmu vismaz vienā vietā mainīt? Bija līdzīga darbiniece kā tu vienā bērnu namā, kas panāca, ka šāda apiešanās tiek publiski pacelta, iesaistījās dienesti, gan tika vaļā no sliktajiem darbiniekiem, gan atrada naudu, lai sakārtotu to vietu.

Papildināts 12.05.2023 09:35:

Ilze Dzene.

Papildināts 12.05.2023 09:37:

Un paldies tev, ka mēģini kaut ko darīt!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18435685