Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Skola 6 gados

fifsix

Sveikas! Meitai 6 gadi (decembrēns), skolai gatava, bet saņemts atteikums, jo šogad ļoti daudz bērnu pieteikušies.

Satraucos par to, ka nākamgad skolā varētu būt garlaicīgi, jo noteikti nebumbulēsim gadu un bērns darbosies, ies uz nodarbībām ārpus bd.

Varbūt kādai ir pieredze ar to, ka bērns gatavs skolai, bet netiek uzņemts? Kā gāja/iet 1.klasē?

Atteikt var, ja grupas ir aizpildītas, jāmeklē cita skola. Nākošgad kaut kur tikt būs vēl grūtāk. Iepriekšējā gada bērni nebūs nekāda prioritāte. Meita dzimusi oktobra beigās, ļoti baidos, ka rajona skolā nepietiks vietas, jo skola populāra. Jūsu gadījumā būtu liela kļūda uz savu galvu nepalaist skolā.

dace_bogdane

Iesaku bērnu piereģistrēt kādā no tālmācības skolām pirmajai klasei un nākamgad pāriet uz parasto skolu 2. klasē. Nevar neņemt bērnu 2. klasē, ja 1. klase jau izieta

Daudzās pašvaldībās finansē tālmācības izglītību, manai meitai Ādažu pašvaldība atmaksāja tālmācību vidusskolā. Ir vērts painteresēties.

estija

Nākošgad kaut kur tikt būs vēl grūtāk. Iepriekšējā gada bērni nebūs nekāda prioritāte.
Tās nu gan ir muļķības. Prioritāte ir tieši tiem bērniem, kuriem uz doto mācību gadu ir pilni 7 gadi, tātad šajā gadījumā arī 2016.gada decembrī dzimušajiem

lielais
mazais

Skaistnatrite

Piekrītu estijai, ka nākošgad Jums vieta ir garentēta, jo būs pilni 7 gadi!! Tā ir prioritēte.

Runājot par meiteņu skolas uzsākšanu no 6 gadu vecuma, tad pieļāvu lielu muļķību, ka palaidu savu meitu pirmajā klasē ganrdrīz septiņos gados (dzimšanas diena septembra otrajā pusē). Skolai zināšanu līmēnī bija sagatavota ļoti labi, bet meita galīgi emocionāli nebija tam gatava. Bija grūti pirmie divi gadi skolā - sadraudzēties, jutās vientuļi. Dēls, kurš aizgāja uz pirmo klasi 7,5 gados bija vinnētājs viennozīmīgi.

estija

Skaistnatrite
Man identiska pieredze- nenožēloju ne brīdi, ka puiku palaidu 7,5 gados. Gadu ātrāk pilnīgi noteikti emocionāli nebija gatavs.

lielais
mazais

Cik esmu novērojusi savu bērnu klasēs vienmēr sava veida līderi bijuši bērni, kas ir aizsūtīti uz skolu vēlāk.

Manai draudzenei ir slikta pieredze ar 6 gadnieku skolā. Beigās atstāja uz otru gadu, jo vēl nebija gatava sēdēt skolas solā visas stundas. Tā tikai liekas, ka bērns gatavs, bet kad nonāk līdz reālajai skolas dzīvei, vēl tomēr maziņš, gribas spēlēties. Vienvārdsakot nomocīja to 1.gadu un pēc tam mācījās vēlreiz. Par laimi tik maza, ka pašai par to nekādu traumu.

Kā sanāk, ja es piereģistrēju bērnu konkrētā skolā uz 1. klasi, vai tas nav garants, ka viņa tiks uzņemta?

estija

Asnate87
nu nē taču, ne Rīgā. Rīgā ir rindas un prioritāšu sistēma.

lielais
mazais

Kaapurs

fifsix
mana vecākā meita arī uzsāka skolu sešu gadu vecumā (arī decembrī dzimusi). nekādu problēmu nebija, lai gan bija viena no augumā sīkākajām klasē. viņai vairāki klasesbiedri bija oktobrī, novembrī, decembrī dzimuši. iespēju ''atstāt'' uz vēl vienu gadu bērnudārzā neizskatīju.

tomēr esmu priecīga, ka abi pārējie bērni skolu sāka pilnu 7 gadu vecumā (viens dzimis augustā, otrs - martā).

Papildināts 17.05.2023 18:34:

Asnate87
Kā sanāk, ja es piereģistrēju bērnu konkrētā skolā uz 1. klasi, vai tas nav garants, ka viņa tiks uzņemta?
jo ilgāk esat deklarēti skolas ''mikrorajonā'', jo lielākas izredzes tajā tikt. īpaši tas attiecināms uz tā dēvētajām ''top'' skolām.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18435783