Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Skola 6 gados

fifsix

Nu ja tas ir gads, kurā JAU paliek tie 7i (šajā gadījumā decembra bērns) un skolai gatava, tad Jau ir prioritāte. Cita lieta, ja nākamā gada janvāris vai vēl vēlāk.
Tas jau ir praktiski tie 7i gadi. Es pacīnītos ar to pašu skolu vai rakstītu uz kaut kādiem iestādījumiem. Ja tā ir Rīga, viņi piedāvā citas skolas, kur nav tik daudz to gribētāju bijis un var tikt arī citos mikrorajonos deklarētie. Iespējams uz otro klasi var tikt tajā vēlamajā skolā. Es vismaz šo visu painteresētos. Es pagājušogad vasarā meklēju savai citu skolu, jo piemājas ksolā pēc https://co2.mesh.lv/home/dashboard rādītājiem tāds bezgaiss, ka bija skaidrs, ka tur jau pieaudzis cilvēks nenosēdēs visu dienu un nespēs adekvāti uztvert vielu, kur nu vēl mana svaigā gaisā dzīvoties pieradusī 6gadniece. Un atradu ar. Ir tālāk, protams. Katru rītu braucam 6-7km, kamēr otra skola bija 200m attālumā, bet nu vismaz Rīgā ko atrast var. Un arī citās pašvaldībās domāju, ka pašvadībai 2016ā gada bērnam šogad vnk IR jāpiedāvā cita skola, ja neuzņēma tajā, kur pieteicāt. 2017ā gada eksemplāriem varētu nepiedāvāt.
Bet vispār cik atceros jau no bērnudārza laikiem, šim gadam bija problēmas ar vietām - laikam daudz sadzima tajā 2016ajā, mēs ar ilgi nedabūjām vietu pašvaldības BD, utt..

adatainis

sursurs
Mana bērna skoliņā šie bija izdomājuši pūst izelpu tieši virsū CO2 mērītājām sanieguši vērā ņemamus rādītājus.

Ja bērnam nebūs garlaicīgi pirmajā klasē, tad liela iespēja, ka pēc tam nebūs garlaicīgi arī vecākiem.

Nesaprotu, kāpēc tādam sīkajam būtu jānodrošina iespringšana par visām varītēm? Nevar uz skolu pirmajās klasēs iet ar prieku un bez iespringšanas?

dace_bogdane

adatainis
Mana meita uzsāka skolu 7 gados, kaut vai pilnībā bija gatava jau 6 gados gan akadēmiskajā gan psiholoģiskajā ziņā, jo gāja UK skolā no 4 gadu vecuma. Bet, tā kā pārvācāmies uz Latviju un meitai bija lielas pārmaiņas, izdomājām, ka labāk palaist LV bērnudārza 6 gadnieku grupā, nevis pa taisno 6 gados uz pirmo klasi. Bērnam skolā bija garlaicīgi pirmos 3 gadus, pēc tam, kad sāka likt atzīmes, tad sapratām, ka "apguvis" nozīmējā 5 un 6, un bērns nemācēja mācīties, jo visu jau zināja. Nožēlojam, ka nepalaidām skolā gadu agrāk.

adatainis
Bērni ir dažādi. Es arī sāku skolu 6 gados, vēl 1 gadu bērnudārzā nebūtu pārcietusi. Labi, ka vecāki to saprata un izdarīja pareizu izvēli.

dace_bogdane

Lutetia
Mani arī palaida 6 gados (maija bērns), bet mamma nožēloja un arī es biju nina, jo baigi atspēlējās tieši 5. klasē. Vēl jau arī biju vismazākā no nelabvēlīgas ģimenes un ciematā bullyings bija pilnā sparā. Iedomājies, 2. klasē knapi 7 gadus vecs bērns ar kājām iet uz skolu veselu kilometru viens pats, ness pilnu somu ar grāmatām, burtnīcām, kladēm, sporta tērpu un pa ceļam vietējie tīņi gan apsaukā, gan grūž, sviež ar akmeņiem un reāli ņirgājas. Tas bija briesmīgi, jo biju ļoti maza auguma. Tagad cīnos ar smagās somas sekām.

Jā, jāskatās kāds bērns. Man viens janvārī dzimis, skolu sāka 6 gados, tagad jau beidz 12 klasi - nekādu problēmu nebija ne pirmajā, ne piektajā klasē, ne tagad. Otru bērnu gan nelaistu 6 gados, tam cits raksturs.

Mans novembra bērns skolu uzsāka 6 pilnos gados. Plus šobrīd sākumskola ir 3, nevis 4 klases. Un uz pamatskolu aiziet mazs rūķis, galīgi negatavs jaunām atbildīgām. Ja vien es būtu zinājusi, nebūtu laidusi skolā 6 gados.

Nu cik saprotu ir atšķirība, vai gada beigās paliek 7 vai tiešām tīri 6i gadi, kas kaut kad tajā gadā tikai nozvanījuši. Autores gadījums jau ir par pirmo gadījumu, kad bērnam arī pēc likuma vajadzētu iet uz skolu (ja vien nav izņēmuma apstākļi un psihologa atzinums par nākamo gadu). Plus, ja vēl visi uzskata, ka bērns gatavs, tad nu vnk jāspiež pie sienas pašvaldība, lai rāda citu skolu.

adatainim/ei - nu to visu var lieliski grafikos atšķirt - vai vienā brīdi, kāds paākstījies, vai maija vidū, kad vispār visus logus varētu turēt vaļā visu diennakti, klasēs visu mācību dienu bezgaiss ir tāds, kas iekrīt kategorijā "steidzami jāvēdina un jāpamet telpas"..

dace_bogdane
Katram jau tas atšķirīgi. Es ātri izaugu, biju no klases "garā gala". Ar to, ka jaunāka, nekad nebija problēmu. Kurš tad to zināja. Smagās somas jau ir visu skolnieciņu problēma.

Bija vecāki, kas palaida 8 gados, cerēdami, ka bērns būs "gudrītis" starp jaunākiem. Nebija gan.

Bērni ir atšķirīgi, visu grūti paredzēt.

Mans arī ies skolā bez 2 mēnešiem septiņos gados. Tikām skolā, arī bija bail, ka kā gada beigu bērns varētu netikt, bet paveicās. Par to piekto klasi nesaprotu, aizgāju pati kā viena no vecākajām skolā un problēmas sākās tikai ap 8.klasi, kad ķīmija un fizika. Ne jau pašu dēļ, bet ķīmijā, piemēram, vienkārši bija slikts pedagogs, kur visa klase ieskaites pirmo reizi lika nesekmīgi, vai uz kādiem pieciniekiem, max sešiniekiem. Fizikā vispār bija jāmācās tikai definīcijas no galvas un jārēķina uzdevumi bez dziļas jēgas, kas un kāpēc tā. Lieki izmesti 5 gadi tajos priekšmetos, zināšanas nulle.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18435783