Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Jauno foruma versiju gaidot: procesa update un vieta ierosinājumiem

Administrācija

Administrācija

Labvakar! Jau labu laiku solām foruma jauno versiju (jo pastāvēs, kas pārmainīsies, turklāt līdzšinējais foruma dzinējs ir no senseniem aizlaikiem), kas būtu lietotājam draudzīgāka un krietni ērtāka, jo īpaši mobilajā versijā.

Diemžēl darbi nerit tik aši, kā gribētos komandai un foruma lietotājiem, jo, soli pa solim ejot cauri foruma iespējām un tehniskajiem risinājumiem, atrodas aizvien jaunas lietas, ko darīt un ko pārstrādāt, tomēr šobrīd, kad jaunā

foruma platforma jau sāk iegūt savas aprises (un manāma blāva gaismiņa tuneļa galā), vēlamies jūs informēt par izmaiņām, kuras sagaida portālu un ieskicēt, kādas pārmaiņas tiek veiktas, kas būs un kas nebūs atrodams foruma jaunajā versijā.

Tātad – Cālim tiks piešķirts pavisam jauns izskats un tehniskais risinājums jeb dzinējs. Šībrīža versija ir tehniski novecojusi, tāpēc to ir arvien grūtāk uzturēt, kā arī nav iespējas tajā ieviest labojumus un jauninājumus, par kuriem vaicā lietotāji. Lai arī jauns un modernizēts, Cālis.lv saglabās savas vecās funkcijas, pie kurām lietotāji ir pieraduši:

 • tēmu atvēršana, slēgšana,
 • nevēlamo lietotāju bloķēšana,
 • iespēja ziņot moderatoram,
 • sava nesenākā komentāra labošanas iespēja (ja pēc tā nav bijis cits komentārs),
 • komentāru vērtēšana (slavenie īkšķi – bet tikai pozitīvie, no negatīvajiem atsakāmies, jo pasaulē tāpat daudz nejauku lietu),
 • cāļpasts,
 • grupas (gan publiskās, gan slēgtās),
 • iespēja pievienot savam komentāram saturu no citiem resursiem (YouTube, Twitter, Instagram),
 • ievietot tekstā bildes un linkus,
 • izveidot galeriju (gan savu, gan grupas),
 • citēt komentāru vai tā daļu savā komentārā, cāļa meklētājs,
 • tēmu pievienošana favorītiem –

viss uzskaitītais paliks!

Papildus tiks ieviestas vēl dažādas iespējas, piemēram, cāļa meklētāju izmantot gan konkrētās sadaļās, gan slēgtās grupās, tiks paplašināts pieejamo emocijzīmju klāsts, ar avatāru iekļaujošo krāsu tiks iezīmēti jaunie, pastāvīgie, banotie un dzēstie lietotāji, Cāļa sākumlapā tiks parādītas Karstākās tēmas un diskusijas, būs iespēja saņemt ziņojumu par to, ka kāds ir atbildējis uz Jūsu komentāru, kā arī Jūsu atvērtā tēma tiks automātiski pievienota Jūsu Favorītiem. Tāpat tiek strādāts pie tā, lai varētu aplūkot lietotāja nesenākās aktivitātes: pievienots komentārs, izveidota diskusija, izveidota grupa vai pievienošanās kādai publiskajai grupai.


!!! Nebūtībā aizies cāļtemperatūra un iespēja veidot cāļa blogu, kā arī sarkanie īkšķi pie komentāriem.

Nedaudz tiks reformētas forumu pastāvīgās sadaļas, dažas noņemot pavisam, dažas apvienojot, dažas pārdēvējot.

Bet šis vēl nav viss! Tikmēr, kamēr mūsu kolēģi no dizaina un IT nodaļas čakli strādā pie pārmaiņām, lai izvairītos no paredzamā haosa un neapmierinātības vētras brīdī, kad foruma jaunā platforma "ies gaisā", aicinām ieinteresētos lietotājus uz diskusiju par jauno versiju. Uzklausīsim priekšlikumus, atbildēsim uz jautājumiem. Aicinām piedalīties šajā diskusijā pēc būtības, atstājot aiz borta replikas par personālijām un +/- 1000.

Un, pirms sākas diskusija, liels paldies kuplajam forumiešu lokam – brīdī, kad sāku šo rakstīt, forumā bija 575 apmeklētāji , no tiem – 145 ir ielogojušies sistēmā un kaut kur kaut ko komentē vai lasa. Pirms spiest pogu "Pievienot tēmu", ieskatījos vēlreiz – nu jau 617. Apmeklētāju skaits ik brīdi mainās, kāds ienāk forumā, kāds aiziet, bet kopā mēnesī savācas vidēji 100 tūkstoši unikālo apmeklētāju, liecina interneta izpētes un tehnoloģiju uzņēmuma "Gemius" apkopotie dati par portālu "Cālis" un tieši forumu un grupām. Savukārt mūsu pašu datubāzē redzam, ka vidējais reģistrēto lietotāju skaits vidēji ir ap 30 tūkstošiem mēnesī. Paldies visiem par uzticību nu jau vairāk nekā 20 gadus!


pelēkais nezvērs

bet tikai pozitīvie, no negatīvajiem atsakāmies, jo pasaulē tāpat daudz nejauku lietu

Žēl gan, jo tieši negatīvie man sagādāja vislielāko prieku.
Šajā forumā to varēja uztvert tikai un vienīgi kā atzinību.


Opsā lillā, abi gali pillā. Sukā, runcīt, kažokā.
Цинизм - это искусство называть вещи своими именами. А. Г. Невзоров
На это можно смотреть вечно ..   

Par Cāļpastu - ļoti vēlams, lai tad atvērtos tajā pašā logā un paliek mob.versijas interfeisā.

Papildināts 01.06.2023 19:08:

Vai varēs izmantot telefonā pieejamās emoji vai tikai tos, kas būs pieejams Cālī?

Administrācija

Fledermausis
Plānots izmantot telefonā pieejamās.


Cerams nebūs vairs nto niku vienai personai.

garmate

Es izņemtu iespēju dzēst savu pēdējo komentāru. Diezgan dumjas situācijas, kad kamēr raksti atbildi, atbildāmais komentārs jau ir dzēsts. Ja uzrakstīts, tad uzrakstīts.

Papildināts 01.06.2023 19:58:

Un tomēr būtu labi, ja varētu redzēt tos, kas bloķējuši mani. Tīri, lai saprastu, vai vispār reaģēt uz konkrētajirm komentāriem.

Izlasīju un izklausās kā pasakā. Lai izdodas!

Vēl, manuprāt, būtu ļoti jauki, ja banošanas prakse kļūtu vienveidīga. Lai arī mani tieši tas nav skāris, bet nevar nepamanīt, ka vienu Cāļa tēlu izbano par krievu rupjību izmantošanu, kamēr cits rullē no Twitera uz nebēdu citu avotu rupjības.Tāpat, ja tiek banotas naida runas (to autori) , tad visās tēmās, nevis tikai kādās īpašās.

Administrācija

garmate
Es izņemtu iespēju dzēst savu pēdējo komentāru. Diezgan dumjas situācijas, kad kamēr raksti atbildi, atbildāmais komentārs jau ir dzēsts. Ja uzrakstīts, tad uzrakstīts.
Dzēšanas iespēju atstājam, bet paredzēts, ka būs automātiskais sistēmas paziņojums, ka komentārs dzēsts, kā arī informācija, kurš to dzēsis (pats komentāra autors, moderators, grupas īpašnieks/moderators, administrators). Respektīvi – lai nākotnē citiem nebūtu frustrācija, ka, piemēram, garmate atbild Administrācijai, lai gan Administrācijas ieraksts ne čiku, ne grabu pazudis. Paliks "pacienta vēsturei" informācija, ka Administrācija kaut ko bija uzrakstījusi, bet pēc tam nolēma saslaucīt pēdas.

Kļavaslapa

Skudra73
Šajā sakarā būtu forši, ja pie komentāra parādītos, ka kāds to ir nostučījis, t.i., paziņojis moderatotam. Savādāk sanāk justies kā neredzamam cilvēkam, ziņo, ziņo par naida runu, bet ne čiku, ne grabu.


Lizete

Administrācija
Jau iepriekš rakstīju, bet nesaņēmu atbildi. Ar izmaiņu ieviešanu ir pazudusi funkcija labot komentāru no mob telefona.OS: iOs, iPhone browser: Safari

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18436031