Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Zinātniskais kalkulators

diamond

Četri vēji

kolizejs
Kurbāznis būs vajadzīgs tālāk vidusskolā. Ne tikai matemātikā, bet arī fizikā. Tik daudz, ka līdz šim daudzi izmantoja viedierīcēs pieejamos, bet viedierīces nedrīkst izmantot eksāmena laikā.

uz 2 skolēniem 1gb.
Nav atļauts eksāmenā, jo katrs lieto tikai savu, nedrīkst ceļot starp bērniem.

Bet daudzās skolās eksāmenā nodrošina. Jārunā ar konkrēto skolu, kas un kā.

Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

Cik daudzi no jums dzīvē ir izmantojuši sin, cos, tg, lai to apzināti iekļautu eksāmenā un vēl padziļināti izvērstu to tēmu vidusskolā? Neapskaužu bērnus.

Kad es augu, tā nebija...

Četri vēji

Kad es augu, tā nebija...
Kad es augu, tad 8.klasē (ne 9. kā tagad) bija matemātikas eksāmens, vispār bez formulu lapas, ar visām trigonometrijas pārveidojumu formulām no galvas (ko tagad līdz 9.klasei pat nemāca), tātad jau pirms vidusskolas. Un vidusskolā (ne kāds profilkurss, parastais ar atvasināšanu un integrēšanu, kas ilgus gadus vispār nebija, tagad atgriezusies padziļinātā kursā). Un eksāmens vidusskolā arī, protams, bez nekādām formulu lapām.

Un vienādojums ar visiem x jau bija 3.klasē, ne 7. kā tagad.

Papildināts 06.06.2023 09:42:

Ak jā, un es neesmu sena kā pasaule, dinozaurus arī neredzēju, man tikai 50 ar mazu astīti.

Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

Un eksāmens vidusskolā arī, protams, bez nekādām formulu lapām.

Arī tie, kas ir tuvu 50, tādas formulu lapas nav redzējuši. Nekur un nekādas.

Un ne tikai matemātikā, bet, piemēram, ķīmijā arī.

dace_bogdane

kolizejs
Kad es augu, tad bija vēl trakāk. Bija ne tikai jāpērk zinātniskais kalkulators, bet arī visas grāmatas, darba burtnīcas, no kurām izmantojām tikai 1/4 daļu un sportam slēpes.... Nerunāsim par kladēm, burtnīcām, zīmēšanas piederumiem... Ja neseko līdzī bērna mācībām, tad vecāks un bērns vainīgs, ja skolotāja nav iemācījusi un pabrīdinājusi, tad skola vainīga. Tieši tik vienkārši. Un, ja bērns matemātiku zina pietiekami auhstā līmenī, tad 1 vai 2 neatrisināti uzdevumi nepadarīs par nesekmīgu. Ja nezina matemātiku, tad nezina un atkal tiem 2 uzdevumiem nav jēgas.

Formulu lapas nebija arī man, bet es 10 gadus jaunāka par Četri vēji.

dace_bogdane
Bija ne tikai jāpērk zinātniskais kalkulators, bet arī visas grāmatas, darba burtnīcas, no kurām izmantojām tikai 1/4 daļu un sportam slēpes...

Tas laikam no reģiona atkarīgs. Man līdz augstskolai nebij jāpērk nekas no tā. Pat slēpes skola deva tiem, kam nebij savu . Bij pat vecāki, kam bērni no personīgajām slēpēm izauga un atdeva skolai.

kolizejs
Kad Jūs augāt? Cik klases ir pievarētas?

Man ir 50 un visas formulas eksamenos bija jāzin no galvas! Standartleņķiem sin, cos, tg - no galvas. Visa fizika, ķīmija - no galvas. Vēl augstākā matemātika universitāte.. Protams tie bija baigie PSRS laiki.

Par to arī iet runa - visiem nevajag vidusskolu. Pēc tam kad prasi cenu bez PVN daži labi atņem no cenas ar PVN 21% un ir OK.

Domāju, ka vecākiem lielākais "cepiens" par to, ka par kalkulatoru pateica pēdēja brīdī vai vispar vecāki par to no tv uzzināja. Vismaz mana bērna klase. Nezinu, kā paralēlklasēs, tur cita skolotāja. Direktors jau strèba putru un paziņoja, ka uz eksāmenu būs kalkulatori. Vīrs tik un tā nopirka dēlam, bet nu cena sobrīd bija 28 eur. Noderēs vsk. Vakar vakarā kautko spaidīja tai kalkulatorā, vai būs sparatis, kā jālieto, kas to lai zina.

Man 43 gadi. Nekādas formulu lapas neatceros nekādā eksāmenā. Mācījos vsk matemātikas profilkursu, bet neko neatceros, ko mācīja. Kautkadus integrāļus mācīja. Es tagad esmu tikusi tik līdz 6. klasei- jo meita citreiz prasīja padomu, tad nu viņas matem. progr. pasekoju līdzi. Brālis, kas beidz 9., jau daudzus gadus neko nejautā, tā ka tagadējo 7.-9. Kl. apgūšu, kad meita mācīsies.

PiGiTe
Man ir augstākā un nepabeigts maģistrs. Gadi zem 45. Formulas no galvas bij jāzin, arī tika mācīti sin, cos un tg, bet vai tas visiem būtu jāzin kā dzīves nepieciešamība- stipri šaubos. Kur nu vēl lai speciāli pirktu uz eksāmenu tie, kam līdz šim to kalkulatoru nebija.

Šobrīd PVN aprēķinu māca jau 6 klasē un to gan derētu iemācīties.

kolizejs
80% no ta kas ir macīts skolā vai universitātē, nav izmantots dzīvē, tam es varētu piekrist. Bet tā ir bāze smadzeņu attistībai. Skolas programma jau tagad ir vienkaršota līdz nemaņai, kur nu vēl..

Kalkulātora neesamība lielākai daļai netraucēs dabūt savus 10-20%. Tiem, kas tēmē uz 90-100% domāju nav lielas problēmas ar to kalkulātoru..

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18436035