Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Attālināts darbs datorā no LV bet kādā ārvalstu uzņēmumā

Mazmare

Mazmare

Iedomājos, ka attālinātajā laikmetā mierīgi varētu strādāt to, ko daru tagad kādā ārvalstu uzņēmumā (atskaites, finanses, kontroles etc.), bet tur būtu attiecīgi labāks atalgojums, un ar LV izmaksām labāka iztikšana.Hmm... - vai kādam ir saskare? Kur šādas iespējas meklēt?


kukainis

Linkedin

filozofe

Šādos gadījumos primāri var būt nodokļu jautājumu konflikti, tāpēc svarīga konkrētā uzņēmuma politika. Cik skatos Linkedin pa savu jomu, daudz kur ir remote, bet visbiežāk tas nozīmē remote attiecīgas valsts ietvaros. Jāmeklē.

Otrkārt, uz tām ārvalstu pozīcijām tiks konkurēts ar vietējiem - vietējo valodu, kultūru zinātājiem, kuriem arī, piemēram, čp gadījumos vieglāk aizdoties uz ofisu.

Charly

Mazmare
Jā, tāpat kā tu domā vesela Indija. Gribi lai kāds tevi darbā iekārto? Nesaprotu jautājuma būtību.


Mazmare
Tu no saakuma noskaidro, vai aarvalstu kompaanija maksaas nodoklus zem savas valsts karoga? Ar so ir probleema, jo jaabuut taas valsts pierakstam, piem, Nīderlandē. Tad idejiski vari darboties attālinaati Latvijaa. Biezaak gan tie aarvalstu uzņèmumi meklee leetaakas versijas- taisiet sia vai pašnodarbinaato. Maksaasim pret rēķinu. Un ja kaut viens reekins tiek apmaksaats no aarzvalstu uzņēmuma, tev jaaklūst par pvn maksàtàju.

Mazmare

Paldies, jā Linkedin skatos, škiet, ka tieši tie nodokļu jautājumi būtu sarežģīta daļa. Nē- Charly, nelieku atrast darbu, bet uzklausītu, vai kāds šādi strādā.

Lasot nozares literatūru redzu, ka piemēram UK HR firmas komentē, ka UK ir milzīgs darbinieku trūkums.

teeja_bez_bulcinjas

Nepaarstaavu mineeto jomu, bet ik pa laikam darbojos zem citu valstu karogiem esot LV.

Radošaa sfeera.

Man ir pašnodarbinaataas status un graamatvede, kas sakaarto finansu lietas (nodoklju maksaasanu LV) .

Taa kaa bieži darbojos ar pasūtiitaajiem no LT- ir arii pašnodarbinaataa statuss tur.

Reizeem ir projekti, kuros nedriikst straadaat maksaajot nodokljus citai valstij (nupat man nosleedzaas taads viens Daanijas valsts pasuutiijums) - tai laikaa man bija darba liigums ar daanju uznjeemumu zem kura straadaaju, nodokljus maksaajot daanjiem (šis bija traki, jo foršs darbs, bet nodoklji vinjiem uhhhh ku lieli!)

Papildināts 16.06.2023 18:45:

papildus piebilde dažaadiibai: LinkedIn neizmantoju, jo darbiibas joma specifiska un "galvu mednieki" (laikam, taa to latviski jaatulko) paši uzmeklee.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18436045