Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Zem 35% 9. klases eksāmenā

Namiria

Namiria

Sveiki māmiņām!
sakiet lūdzu, vai, ja skolnieks dabon zem 35% jebkurà 9. klases eksāmenā, vai viņam nav iespējas vispār iet tālāk ne uz vienu vidusskolu? Vai vienīgais ceļš tad būtu profene?
paldies!


Namiria
Šo noteikusi tikai Rīgas pilsētas pašvaldība savas teritorijas izglītības iestadēm. Uz vidudskolām, kas nav Rīgas pašvaldības pārziņā, tas neattiecas.

Bet ko skolēns ar zem 35% pamatpriekšmetos darīs vidusskolā? Tas faktiski ir nesekmīgi, un vidusskolā nevienu uz otru gadu neatstāj. Un kādus padziļinātos kursus viņš var apgūt, ja te ir runa par minimumu?

Namiria
Kāda jēga mocīties (un mocīt citus) vidusskolā cilvēkam, kas nevar pat pamatskolas programmu apgūt?


Neklausieties tajā dezinformācijā, pagājušajā gadā Rīgas vidusskolās uzņēma bērnus,kuri eksamenā bija ieguvuši 5% ,a tagad te Jums kāds blefo,ka,ja nav 35% vidusskolā nav ko darīt un tas esot nesekmīgi,kas ir pilnīgas muļķības! Sekmīgi nokārtots eksāmens ir,ja ir iegūti 10% un zem.35% nav nesekmīgs vērtējums,Rīgas skolās vienkārši šogad jauns uzstādījums.Un kāpēc te dažs labs norok citu bērnu spējīgumu, izdarot tādus pretīgus secinājumus, ne visiem ir jābūt matemātiķiem,es arī vidusskolu beidzu ar 5 ballēm.matemātikā, pēc kā absolvēju izcili LU un esmu sekmīgu karjeru īstenojusi, nav visiem jābūt matemātiķiem! Lasu un brīnos,cik pretīgi cilvēki te cālī,sen nebiju iegriezusies.

Neklausieties tajā dezinformācijā, pagājušajā gadā Rīgas vidusskolās uzņēma bērnus,kuri eksamenā bija ieguvuši 5%

Protams, protams.

Ļaunie un pretīgie cilvēki nenovēl mocīties ne pašam, ne vecākiem, ne skolotājiem, ne klasesbiedriem. 10 % nav sekmīgi nokārtots, tas ir tikai nokārtots eksāmens.

Lai paaugstinātu izglītības kvalitāti, pašvaldība ir noteikusi minimālās prasības skolēnu uzņemšanai 10.klasē. Lai skolēns pretendētu uz iestāšanos 10.klasē, mācību sasniegumi, beidzot 9. klasi, visos mācību priekšmetos nedrīkst būt zemāki par 4 ballēm, vērtējumam latviešu valodā jābūt ne zemākam par 5 ballēm, bet vērtējumam centralizētajos eksāmenos (latviešu valoda, matemātika, svešvaloda) - ne zemākam par 35 procentiem.

Avots: https://izglitiba.riga.lv/lv/izglitiba?target=news_item&news_item=iestajparbaudijumu-organizesana-un-skolenu-uznemsanas-kartiba-rigas-valsts-gimnazijas-un-vidusskolas-20232024macibu-gada-10948

Ā, un ļaunā 3. ģimnāzija vispār pieprasa 50%.

Nav ko lekties, bet jāpadomā par bērnu. Ja ir grūti dabūt 35% šajos eksāmenos, tad jāpadomā, kā viņš tiks galā ar vidusskolas eksāmeniem. Pat ātrāk - ko viņš darīs, ja netiks galā ar 10. klasi? Būs velti zaudēts gads.

Papildināts 06.06.2023 21:02:

Un vēl viena piezīmīte: nākamgad 4 balles būs tikai no pilniem 40% (tas, lai būtu sekmīgs), un nevienu darbu pārrakstīt nevarēs. Tas ir, kaut ko varēs pārrakstīt semestra vai gada beigās (neatceros precīzi) ar nolūku uzlabot, bet mūsējie pateica, ka tādu opciju pat neizskata, jo tas realitātē vienkārši būs eksāmens, pēc kura neviens nealkst.

Piemēram,manam bērnam gadā nav pat neviena sešinieka, un tad,Jūs uzskatāt,ka,ja būs dēļ stresa vai citu iemeslu dēļ saņēmis zem 35 %viņš ir idiots,kuram.nav vieta vidusskolā? Absurds!!!

Četri vēji

Nav svarīgi, ko kāds uzskata. Rīgas noteikumos ir šie 35% (pārejas nosacījumi šim gadam, nākamgad vajadzēs vairāk) un viss. Ja to nav, paliek Rīgā tehnikums vai skola ārpus Rīgas.

Par noteikumiem nediskutē, tos ievēro.


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

Un ģimnāzijās bija atsevišķi eksāmeni par tām šobrīd nav diskusija. Starp citu tehnikumos un arodskolās ir tieši tāda pati mācību programma vidējai uzglītībai kā vidusskolās un noslēgumā tieši tādi paši CE,tikai papildus apgūst profesiju.


Sviestabeka

Saule2023
pagājušajā gadā Rīgas vidusskolās uzņēma bērnus,kuri eksamenā bija ieguvuši 5%
Pagājušajā gadā 9. klases eksāmenus vēl vērtēja ballēs. Un 4 balles sākas no cik procentiem? 33-35%? Nesekmīgi skolēni (kam eksāmenā 1-3 balles) vidusskolās netiek uzņemti. Nevienā. Tāpēc arī šogad pieņemtais nosacījums par 35% ir samērīgs.

Lndskrn
nākamgad 4 balles būs tikai no pilniem 40% (tas, lai būtu sekmīgs), un nevienu darbu pārrakstīt nevarēs

Kur tas ir rakstīts? Attiecas uz visām skolām?


Nāks citi s..di, šitie aizmirsīsies.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18436095