Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vislabākā skolas soma pirmklasniecei

īriete

īriete

Biju pirms kāda gada atradusi internetveikalu, kurā bija it kā pašas labākās, ergonomiskākās utt. skolas somas. Nu vairs neatceros nosaukumu. Prātā palicis vienīgais trūkums bez augstās cenas - tik izturīgas, ka nevar nonēsāt, bet pieļauju, ka bērnam gribēsies jaunu 2. klasē. Apsolīju mazmeitai nopirkt somu, protams, dizainu apstiprinās viņa. Mīļās mammas, ko iesakāt no pieredzes?


Četri vēji

Savai mazmeitai pirku Freko. Ļoti liela izvēle, braucu uz vietas pie viņiem kaut kur Maskavas ielas rajonā. bet viņi arī sūta. Es tikai no tiem, kam patīk apčamdīt un saprast, kas un kā.

Papildināts 07.06.2023 09:28:

Nē, Krustpils iela bija.

Tur viss skolai, uzreiz arī somu piepildīju.

Papildināts 07.06.2023 09:29:

https://www.freko.lv/skolas-somas


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

Beatrise11

Jā, Freko ļoti foršas somas. Manējam arī no turienes.

Papildināts 07.06.2023 10:16:

Matīsa ielā arī viņi ir.

Es meitai pirku šo: https://decathlon.lv/lv/pargajienu-mugursomas/122867-205785-bernu-pargajienu-mugursoma-mh500-18-litri.html
Bija tobrīd tikai zila krāsa gan. Atšķirībā no visām skolas somām, ko izdevās atrast - šī ir 2x vieglāka - 527g. Kas nav mazsvarīgi, ja nav iespējams atstāt grāmatas skolā (mūsu skola nepiedāvā tādu iespēju) un bērnam reāli arī pašam ir jāiet ar to somu kaut kur ārpus skolas (mēs uz skolu ar velo braucam).
A4 fomāts ielien. Mugura regulējas 3 augstumos, krūšu lences, jostas lences. Tiešām ļoti ērta un viegla soma. Meita pirmo klasi ar šo nostaigāja - ļoti laba. Vasaras pārgājieniem arī der. Nākamajam gadam nemaz netaisos meklēt jaunu.
Pa gadu nekas nav saplīsis.
Sākumā domāju, ka meita teiks par zilu skolas somu un vēl galīgi ne tur ar visādām "pareizajām" meiteņu krāsām/bildēm, bet neko - soma ērta, viņai patika un vispār nevienu brīdi nebija ar šo problēmu. Šķiet kaut kad vēlāk vēl kādai meitenei esam uz ielas tieši šādu "skolas somu" redzējušas.


sursurs
Izskatās nepraktiska. Vairāk kā pārgājienu soma. Domāju, ka labāk, ka ir vairāk ārpuses nodalījumu, kur sīklietas salikt.

Te būs tik viedokļu, cik cilvēku.

Mums vislabākās atsauksmes lar Topgal somām (rimcimci.lv). Vieglas, daudz kabatu, glītas, nav pilnīgi visiem.

Esmu pilnīgs Freko nefans - tās somas ir pa 20 katrā klasē. Kancelejas lietas pārcenotas un ne tās kvalitatīvākās (jā, pat ar atlaidi pērkot, citviet var to pašu lētāk nopirkt). Nop.

kolizejs
Mums sīklietas iet penālī.. Kaut kas sānu kabatās, kaut kas - virsējā kabatā.
Jebkurā gadījumā - kā jau rakstīju - mums noteicošais ir svars. Ja bērniņam jāiet nav nekur un/vai grāmatas var atstāt skolā, tad jau var pa skolu staipīt arī 3+kg smagu somu (jo īpaši, ja 1.klasē tāpat sēž vienā klasē). Taču jāatceras, ka normāli staigājot, soma bērnam nedrīkstētu pārsniegt 10% bērna masas.
Ja bērns sver 27kg un pati soma vēl 1kg, tad tie 1,7kg tur salasās momentā. Ja ir dienas, kur ieliek dabaszinības, mūziku, matemātiku un latviešu valdou, kur katrā ir grāmata un darba burtnīca, tad tur svars jau sanāk kādi 2,5kg tikai visam tam kopā, nemaz nerunājot par penāļiem vai vēl kaut ko ko vajadzētu. Esmu daudz svērusi.
Savukārt, ja nekur jāstaipa tāpat nav, tad jau var pirkt jebkuru parastu, smuku, vieglu somiņu, pat ne tik anatomiski pareizu. Jo tas, kas tikai 1x dienā pa trepēm jāuzstiepj/jānostiepj, jau muguru nesačakarēs

Xara

https://www.freko.lv/skolas-somas/mugursoma-ultalight-zvaigznites-35.p20702

Iesaku uz šādu kastīšveidu ar aizveramo klikšķi- lai fiksi atver un aizver, nevis rausta 3 gabalus rāvējslēdžus, kamēr atrod vajadzīgo. Bija modeļi ar magnētu sprādzē- tad vispār fiksi aiztaisās.

Ļoti labas atsauksmesc par Topgal somām. Pēc trīs gadu lietošanas kā jauna. Patīk pufīgā somas mugura.


kolizejs
Izskatās ļoti līdzīga dārgajām ErgoBag! Noteikti uz priekšdienām sev atzīmēšu. Vienīgais, ja grib pirmklsniekam, tad tikai tādam druknākam, jo soma paredzēta no 130cm garuma...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18436099