Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Sirdskaite

elzaaa1

Sveiciens visiem!

Meklēju padomus, pieredzes stāstus un jebko, kas spētu palīdzēt un atvieglot lēmuma pieņemšanu.
Mūsu situācija: Šobrīd esmu sava otrā bērniņa gādībās un otrajā skriningā dakterei nepatika bērniņa sirsniņa. Nosūtīja mūs uz echo pie Dr.Lubauas. Aizgājām. Neko iepriecinošu viņa nepateica. Slēdzienā rakstīts: iedzimta sirdskaite - antrioventikulārs septāls defekts. Aortas loka hipoplāzija. Aprakstošajā daļā minēts: sirds labās puses nedaudz prevalē pār kreisās, maģistrālie asinsvadi atiet pareizi, taču arī asimetriski: PA 4mm, Ao 2,4mm, vizualizē lielu antrioventikulāru septālu defektu, diam 11mm, ar kopīgu AV vārstuli. Aortas loks hipoplastisks 1,8mm.
Meklēju ģimenes ar līdzīgu vai identisku diagnozi, varbūt varat padalīties ar procesu kā notiek sirsniņas salabošana, atlabšana. Ar ko jārēķinas un kam jāgatavojas. Šobrīd mums ar vīru jāpieņem lēmums vai grūtniecību terminēt vai saglabāt un stāties priekšā izaicinājumam ar operācijām, slimnīcām. Taču, lai spētu to reāli pieņemt, jāsaprot ko tas tieši nozīmē. Vai ar šādu diagnozi visa dzīve pa slimnīcām vai pietiek ar 2-3 operācijām visa salabošanai? Vai bērniņš spēj dzīvot pilnvērtīgu dzīvi un baudīt aktivitātes? Jebkas, ko spēsiet izstāstīt, ieteikt un jebkādu padomu dot, ļoti palīdzēs mums pieņemt pareizo lēmumu.
Paldies jau iepriekš! Jauku dienu!


Skaistnatrite

elzaaa1
Kā pati daktere Dr.Lubaua komentēja konstatēto pataloģiju? Kādi bija viņas ieteikumi, rekomendācijas?

Skaistnatrite
Minēja visus iespējamās lietas, ko varam izvēlēties darīt, bet caur puķēm mēģināja norādīt, ka varbūt terminēšana šajā situācijā būtu pareizākais ceļš.

Pieredzes nav, bet kādas ir prognozes, vai bērniņš vispār var piedzimt dzīvs.Ja jau tas posms ir riskants, tad es neriskētu ar savu (tai skaitā) veselību.
Varbūt var kādam kardiologam pajautāt?
Protams, medicīna iet uz priekšu, ja ar salīdzinoši vienkāršām operācijām var ko glābt, cits stāsts, bet ja augsta riska operācijas nemitīgi..Nezinu.. Neapskaužama situācija. Izturību!
Jautājums arī, kas to visu izraisa - kaut kādi jūsu gēni? Vai vnk sagadīšanās (tb, ja domāsiet par citu bērniņu, vai nebūs tas pats).


Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18436171