Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vasaras brīvlaiks pusaudzim pēc ģipša noņemšanas

jāņtārpiņš

Labvakar,

Īsumā situācija šāda- puisis 14 gadi. Salauza roku. Pirms nedēļas noņēma ģipsi. Tagad kustības ir atļautas, taču sportošana gan nē (visi sportaveidi, kuri patika ir pagaidām aizliegti) . Tik ļoti gaidīja vasaru, lai to visu varētu darīt . Vecāki abi strādā, mājās ir no rīta un vakarā. Puisis mājās aiz bezdarbības "nīkst ārā" . Līdz šim ir vienmēr bijis pats iniciators iet ārā starp draugiem. Bieži teica, ka, ja pats neuzprasītos, neviens nezvanītu. Un šobrīd tā arī ir. Pēc ilgāka laika , viens īsziņā apjautājās kā iet. No labākā drauga ne miņas, kaut bija kopā, kad negadijums notika. Bet viņš arī pats saka, ka nebūs ko darīt, jo savādāk puiši neprot pavadīt brīvo laiku. Līdz šim burtiski visu dienu nosēž pie telefona vai datora. Pats saprot, ka nav risinājums. Prasa, lai kaut ko iesaku, bet man pašai arī nav padoma. Par grāmatu lasīšanu , diemžēl, nav runa. Esmu visādi centusies no mazotnes ieinteresēt, arī vēl nesen meklējām kopīgi grāmatu, kura patīk- rezultātā max 3-5 lpp. un tas arī viss.

Varbūt kāds var kaut ko ieteikt ?


Limitēt telefonu un datoru, ja pats nespēj ievērot laiku. Meklēt grāmatu, kas interesētu, iespējams, kādu, kuru var kino noskatīties kopā vai teātri apmeklēt, pārrunāt. Plānot kopīgas izklaides vakaros, brīvdienās, darba dienās iesaistīt mājas darbos, trauki, veļa, grīdas. Te jāņem iniciatīva vecāku rokās, jo 14gadnieks tomēr vēl jauns, vajag vecākus, lai ko teiktu. Peldēšana gan jau, ka roku pārlieku nepārslogotu...

Hobiji? Varbūt interesē kādi kursi, nodarbības? Kā redz savu nākotni, ko gribētu darīt? Kaligrāfija, shēmu lodēšana, konstruktori, raķetes, kuģu modelīši, auto modelisms?

Katram savs

log
Limitēt telefonu un datoru, ja pats nespēj ievērot laiku.
Un kā tas palīdzēs atrisināt garlaicības problēmu?

jāņtārpiņš
Manam skola pieprasa izlasīt 3 grāmatas, un ne tās plānākās. Tas motivē. Bet ja tādas prasības nav,nezinu. Var filmas skatīties.

Kas viņam interesē? T.i., gribēju teikt, ka dators nav nekāds bubulis, tajā var lasīt, skatīt un darīt kaut ko savā interešu lokā.

jāņtārpiņš
Ja pusaudzis aiz bezdarbības nīkst ārā kamēr abi vecāki no rīta līdz vakaram strādā, var daļu laika pavadīt apgūstot pavārmākslu un pagatavot vecākiem vakariņas. Bet būtībā jāskatās kas interesē pusaudzi. Nu nevar tā būt, ka ienīgi sports. Varbūt var ko pētīt saistībā ar savu iecerēto nākotnes profesiju. Vai uzaicināt draugus pie sevis, ja draugi neaicina. Vai kādu dienas centru apmeklēt.

Papildināts 15.06.2023 08:52:

vienīgi


teite

jāņtārpiņš
Ja var pie jums mājās, lai rīko galda spēļu dienas. Ja tādas spēlē. Kaut tās pašas kārtis sākumā. Klasiskās, Uno.... Pec tam var uzsēdināt uz kādu citu spēli (mums ilgi karkasons bija cieņā, vilcieni). Puišiem, kuri atnāk ciemā pie mums, patīk dartus pamest (elektroniskos, kur punktus un raundus skaita dēlis)

Papildināts 15.06.2023 10:20:

Katram savs
+


Viss, ko jūs lasāt, drīkst tikt uztverts kā joks, nav ņemams par pilnu patiesību un nekādā gadījumā nav jāuztver personīgi.

Paldies par ieteikumiem. Vakar pētīja internetā, kā būvē koka mājas, pa posmiem. Uz vasaru lasīt grāmatas neuzdeva. Iedevu izjaukt us salikt Lego, kas agrāk ļoti patika. Ja izdosies , nopirkšu vēl kādu komplektu. (pirksti vēl nav tik kustīgi) .

Beatrise11

Manējais ļoti aizrāvies ar šahu. Bet tur arī kompis iesaistīts. Spēlē ar pretiniekiem no visas pasaules.

Papildināts 15.06.2023 18:01:

Skatās youtobe visādus knifiņus, gājienus, spēļu analīzi.


Mans arī pusaudžu gados aizrāvās ar šahu. Tagad kārto ģimnāzijas beigu eksāmenu, bet, tā vietā lai mācītos, spēlē šahu. Nodarbe, lai kliedētu garlaicību, kļuva par riktīgu aizraušanos. Online spēlējot rodas azarts. Kaut kadi punkti, līmeņi... Un sāka tad, kad bija lauzta kāja. Sportiskam puisim, kuram treniņi gandrīz katru dienu, tas bija smags laiks. Viņš pat pa ielu bija pieradis pārvietoties tikai skriešus. Un te pēkšņi - mājās iesprostots. Baigi ar citiem nekomunicēja. Tikai 2 draugi dažeiz pēc skolas ienāca, atnesa uzdoto un Risku (galda spēle) uzpēlēja.

Papildināts 15.06.2023 18:45:

Ā, un vēl manējais, kad sēdēja ar lauztu kāju, sāka apgūt spāņu valodu. Minimals pamats bija skolā, bet nu tur līmenis nekāds. Mēs viņam apsolījām, ka brauksim brīvlaikā uz Spāniju. Tā kā pārējie neko nejēdz, tad viņam bija jābūt atbildīgam par runāšanu. Motivācija spēcīga. Apguva pietiekami labi, lai ceļojumā komunicētu.

Nu viens vismaz ir skaidrs - ka tie "labie"draugi nekādi īsti draugi vis nav. Perspektīvā jāmeklē citi.


Skriešana, peldēšana, vingrošanas elementi.

Var uzlabot izturību un lokanību.


KašķaKK - strīdēties ar sievieti var tikai tups bikšainis, jo normāls vīrietis to nedarīs, vienalga būs zaudētājspat tad, ja viņam, kas ir ļoti retos gadījumos, būs taisnība.

tema/18219142-strideties-ar-sievieti-vai-vajag-un-ka-to-darit/  18.10.2014

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18436207