Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Palīdziet noteikt īpašuma vērtību

Dūducis*

Dzīvoklis mazmiestā, ļoti tuvu lielāka pilsēta. Līdz Rīgai ar auto kādas 40 min ( minējums ). Kursē autobuss, ir veikals, doktorāts, vairākas daudzdzīvokļa mājas un privātmājas.

Dzīvoklis mājā, kurā 6 dzīvokļi. 1. stāvs. Ap 40m3. 2 izolētas istabas, virtuve, vannasistaba. Logi, šķiet, bija nomainīti. Malkas apkure ( ir krāsnis katrā istabā, virtuvē, bet reāli dzīvoklis tika kurināts ar jotulveidīgo krāsniņu ). Protams, attiecīgi šķūnītis, pagalms, kā jau šādām mājām. No zemesgrāmatas var saprast, ka zeme kopīpašumā.

Dzīvoklim, protams, vajadzīgs remonts. Tas, manuprāt, ir pluss, jo katrs taisa pēc savas gaumes, nav nekas nislēpts aiz reģipšiem. Dzīvojis vientuļš vīrietis, attiecīgi vēl visa iedzīve jāizvāc. Kas man patīk - ir augstie griesti ar noapaļotajiem stūriem, koka grīdas. Mājas celšanas gadu, projektu nezinu. Neprotu arī noteikt mājas kopējo stāvokli, bet vizuāli neko traku neredzēju.

Skatījos ss - šajā vietā neviens dzīvoklis netirgojas. Ir cilvēks, kas potenciāli interesi izrādījis par īpašumu, prasa, lai nosaucam cenu. Protams, jo mazāka cena, jo ātrāk var pārdot. Mums it kā nedeg. Pašai šāda tipa dzīvoklis liekas daudz simpātiskāks par vēlo padomju laiku tipveida projektiem, gara acīm redzu kā to var izremontēt un uztaisīt par konfekti. + Zaļa, patīkama vieta.

Mazmiests ir ļoti stiepts jēdziens. Dzīvokļa vērtību nosaka vieta, vieta un vēlreiz vieta.

Leila.

Dūducis*
Ja jau tik lielisks dzīvoklis, tad jau vērts paturēt sev.

Ieej un apskaties, kāda ir tagadējā un prognozētā kadastra vērtība, kaut kādu ieskatu gūsi.

(Ar šodienas cenām, man neremontēts dzīvoklis būtu mīnuss. Es taisīju kapitālo remontu pirms 4 gadiem, jau toreiz nebija kapeikas, tagad tās cenas ir debesīs. Elektrības pārvilkšana, kanalizācijas cauruļu nomaiņa, apkure, logi, tās summas ir lielas.)

Tāpat arī kopējais ēkas stāvoklis, kas notiek ar jumtu, pagrabu, sienām?! Kādi kaimiņi, tam ari nozīme.

Demara
Milzkalne

Papildināts 25.06.2023 16:46:

Papildināts 25.06.2023 16:46:

Nu tā uz ātro 5min paskatoties: nu blakus Tukumā neremontēti dzīvokļi ir atrodami par 20-25k.

Mīnusi - ārpus pilsētas, malkas apkure. Visticamāk kkur starp 10k un 20k.

https://data.gov.lv/dati/lv/dataset/nekustama-ipasuma-tirgus-datu-bazes-atvertie-dati rekur var pameklēt pēc adresēm notikušos darījumus.

Leila.

Katrai vietai ir savi pircēji. Sagadīšanās pēc šodien tieši braucu cauri, nu, es nepirktu tādu dzīvokli dārgāk par 8000. Māja foto pati ir neremontēta, priekšā noteikti ir jumta renovācija, pamatu stiprināšana, par pārējo nemaz nerunāšu. Dzīvoklim pašam jāveic remonts - tie ir vismaz 10 tūkstoši. Individuālā apkure arī jāsakārto, tas nemaksā maz.

Bet mani nevajag ņemt vērā. Katram ir savi kritēriji un izpratne par konkrēto vietu, un ēku. Man nav nedz sentimentālas piesaistes konkrētajai vietai, ne vēlme dzīvot Tukuma tuvumā. Kādam noteikti tas viss piemīt un ir ar mieru maksāt daudz vairāk.

Ap 10k. Ne vairāk, jo visu izsaka vieta. Nekuriene vienalga zaļa vai nezaļa. Izremontējot ieguldījumu neatgūt (ja gribēs kādreiz pārdot). Līdz Rīgai rāda stundu. Šādu pašu dzīvokli Rīgas centrā ņemtu par 70k. Un skatītos, kas par kontingentu mājā, jo vajadzēs renovāciju. Ja acīmredzami nabagi, tad nepirktu, jo nebūs ar ko samesties.

Paldies par atbildēm.

Domāju, ka jāliek būs sludinājums un jāskatās kāda interese. Tukums šobrīd ļoti attīstās, pilsētas nomalē intensīvi būvējas. Visiem nav lielās algas, šajā segmentā arī cilvēkiem kaut kur jādzīvo.

P.S. Ceru uz Lauku puķes ieteikumiem, kas šādās tēmās vienmēr izceļas ar profesionāliem komentāriem. Man gribētos saprast, kas tā par māju, kad celta, ko no tādas var gaidīt. No interneta dzīlēm sapratu, ka celta laikam Ceļu daļas darbiniekiem.

Dzīvoklim, protams, vajadzīgs remonts. Tas, manuprāt, ir pluss
Taču ja dzīvoklim teik veikts vērtējums, tad neremontētam tirgus vērtība objektīvi būs zemāka.

BTango

Tur blakus/netalu nav augstsprieguma linija? Loti, loti izskatas pec "elektriku majas", tikai mulsina dzivoklu skaits, parasti tadas ir 4 divistabnieki.

Esam talu no Rigas, bet stipri lidzigu (tikai griesti skiet citadaki) pardeva pa 20k. Man liela aizdoma, ka gala cena bija drizak ap 12-15k.

Viss jau atkarigs no pirceja iespejam - banka noteikti neko daudz nepieskirs (musu remontetajam + logi + centrala jamina apkure aiz natiem izvilka 16k).

Tad nu jaskatas, vai pircejam ir savi lidzekli.

Realakais butu saukt novertetaju. Ja to negribas, var uz cuju iebakstit kadu ciparu un skatities - nems vai nenems.

Papildināts 26.06.2023 23:05:

Pienemot, ka tada veida majas varetu but celtas vienlaicigi, domaju, ka parredzama nakotne remontejams jumts un jaskatas, vai pamati neiet sreija. Protams, ari skursteni - ja nav vel mainiti.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18436349