Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Jautājums par svešvalodām skolās

sniegakaraliene

Man ienāca prātā.. vai kādās skolās jau piedāvā kā otro svešvalodu citas Eiropas valodas, izņemot vācu un krievu? Mana bērna skolā, man liekas, ka bez izmaiņām. Kā jums? Kā jūsu bērnu skolās?

Papildināts 02.07.2023 19:53:

Igaunijā pamazām pārejot uz somu valodu. https://nra.lv/pasaule/417693-igaunija-krievu-valodai-atrasta-aizstajeja.htm

Babītes vsk. Piedàvà franču

Atomic

Vēl jau tie skolotāji jāatrod pie mūsu algām, tad varēs tikai piedāvāt.

Все свои претензии в мой адрес запишите на листочек,

сделайте самолётик и летите на ....!!!

Счастливого полёта вам и вашим пассажирам!

1gimn franču.

Četri vēji

Kaut ko citu parasti piedāvā kā trešo valodu (tur, kur tāda laikusi). Jo to sāk no nulles.

Otro valodu tagad sāk 4. klasē un īstenībā pat riskanti ar ko eksotiskāku eksperimentēt, jo uz 7. klasi un uz 10.klasi maina skolas, un tur izvēlētā valoda var nebūt. Un ko tad?

Nu un trešais, protams, skolotāju deficīts. Skaidrs, ka retākas valodas pratējs būs gana pieprasīts citos darbos. Un, ja tas ir dzimtās valodas nesējs (kas varētu būt pat reālāk), tad vēl viņam jādabū gan tiesības mācīt Latvijā, gan vēl latviešu valoda atbilstošā diezgan augstā līmenī...

Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

Sarmozo

gan vēl latviešu valoda atbilstošā diezgan augstā līmenī

Ir tik daudz dzirdēts par LPSR skolās sastaptām krievu valodas skolotājām, kas latviski nav spējušas ne labdien pateikt.

Sarmozo
Bet tagad vajag augstākajā līmenī latviešu valodu

Все свои претензии в мой адрес запишите на листочек,

сделайте самолётик и летите на ....!!!

Счастливого полёта вам и вашим пассажирам!

Četri vēji

Sarmozo
Mēs runājam par aktuālo situāciju un prasībām, nevis 30+ gadus vecu pagātni.

Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

ziemelmeita76

Rīgas Kultūru vidusskolā ir franču, tālāk kā 3. Svešvaloda vēl visādas LV skolās ne tik populāras valodas, bet vācu gan tur nemaz nepiedāvā.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18436453