Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Jautājums par svešvalodām skolās

sniegakaraliene

Sarmozo

bet vācu gan tur nemaz nepiedāvā.

Šis gan ir jocīgi. Savulaik neaizgāju strādāt interesantu darbu tikai tāpēc, ka man nebija vācu valodas zināšanu.

Ar Latvijas vēsturi, kas senāka par XX gadsimtu, nemaz nevar strādāt, ja nesaprot vāciski.

ziemelmeita76

Sarmozo
Jā, piekrītu, ka dīvaini. Bērns būtu labprāt izvēlejies vācu. Taisās iet uz kursiem Gētes institūtā, jo grib to valodu.

bailala

sniegakaraliene
Igaunijā pamazām pārejot uz somu valodu. https://nra.lv/pasaule/417693-igaunija-krievu-valodai-atrasta-aizstajeja.htm

Un ko tālāk ar tik neizplatītu valodu?

bailala
Igauņi jau tagad diezgan daudz brauc uz Somiju strādāt un veido visādus kontaktus.

Un ko tālāk Latvijā tikai ar krievu valodu? Vienīgi skolas gados piestrādāt apkalpojošā sfērā. Citādi arī tagad pie mums ir pietiekami daudz profesiju, kur krievu valoda absolūti nav vajadzīga. Protams, tad vēl ir daudz jāmācās specialitāte.

bailala

Ullabelle
Nu, re. Tā gandrīz vienmēr noderēs tikai tad, ja brauks uz Somiju. Citur pasaulē tā sastopama apmēram tikpat reti kā latviešu.

Diez vai Latvijā Somu valoda tik aktuāla.

Nuuu, krievu valoda nav salīdzināma. Izglītotu, veselīgi domājošu cilvēku vidū, kuri nejauc politiku ar valodu, kultūru, mākslu, tā vienmēr būs populāra.

ĀVĢ arī vidusskolā piedāvā franču. Meita no krievu pārgāja uz vācu, jo sabijās, ka netiks ar franču galā.

Noslepums

bailala
Politiku šeit iejauc Tu, pārējie apmainās ar informāciju. Ļoti augstprātīgā manierē.

Man patīk, ka ienāk franču valoda. Pašas bērni mācās vācu val kā otru svešvalodu. Ja sākumskolā būtu iespēja iesākt franču, tad to būtu vismaz apsvēruši. Tagad paralēli ņemam Gētes institūta kursus.

dandelion

Mums skolā kā otra krievu un vācu. Krievu neizvēlējāmies, jo brīvi runā, lasa, raksta. Nedaudz pie gramatikas jāpiestrādā, bet ar to pati varu palīdzēt. Paliek vācu Nezinu, cik viņa tagad aktuāla, bet vīrs ļoti reti pēdējo 5 gadu laikā ar viņu saskaras. Pat Vācijā kolēģi izvēlas ar visiem komunicēt angļu valodā, lai arī vīram vācu kā dzimtā.

Papildināts 28.07.2023 06:17:

bailala
Manuprāt, labs variants spāņu valoda. Tā tomēr pasaulē salīdzinoši izplatīta.

Papildināts 28.07.2023 06:27:

Bet kopumā tiešām, labak neko nemainītu, pirms nav atrisināts jautājums ar skolotājiem. Citādi būs kā parasti - ne šis, ne tas.

Mūsu skolā tā arī palika - krievu un vācu.

Papildināts 28.07.2023 13:28:

bailala
Valodu, kurai pielietojums būtu ļoti šaurs, es arī neizvēlētos.

ačuks

Mūsu skolā piedāvā spāņu. Es domāju, ka arī vācu, jo tā vienmēr bijusi. Man tas vairs nav aktuāli, bet draugu bērns izvēlējies spāņu, tādēļ zinu

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18436453