Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Veselības problēmas-sabiedrības reakcija

Ninjago

Taaapati

Sevorane
Forši ka parādījies

Sevorane

Taaapati
Ā, jā, es vēl dzīva un tīri žirgta.

Taaapati

Sevorane
Es pat nešaubījos un tas priecē!

Sevorane
Ar parādīšanos

To neiropātiju ar zālēm diezin vai izdzīsi... Es vingrināju roku pirkstus un kāju pēdas kā traka katru mīļu brīdi. Kājām kā baletstundas vingrinājumi pie stangas. Rokām viss labi, kājām gandrīz jau labi.

Ninjago
Tava reakcija uz to kolēģi ir normāla. Kā jau te saka, ir glupi cilvēki, kas nevar rimties. Tu viņam atklāti pasaki, ka nevēlies par to runāt, bet tak turpina. Un tad nu reizēm jācērt pretī tā ka nemetas. Nu ja nevar otrs rimties.

Resna žurka, nepiekrītu. Nav tādi jāpieņem un jātolerē. Kaut kāds pārprasts humānisms. Citreiz tak pilnīgi liekas, ka velns to cilvēku dīda. Un viņš tik ņemas un ņemas. Paiet diena, otra, un atkal jautājumi pa riņķi.

Nu un, kas tagad būs. Cilvēki apbižo un man nedrīkst tas sāpēt. Tā jau mēs pavisam vadlīnijas dzīvei zaudēsim. Nē, tā nevar.

Resnā Žurka

dadziiis
Zin, no situācijas atkarīgs. Viena lieta ir saprast, ka tas otrs pats ir ar problēmām, kas viņam liek stulbi izpausties. Šī izpratne ļauj distancēties un paskatīties uz to aktīvistu kā uz mērkaķi aiz stikla. No otras puses tev ir taisnība un sava āda tuvāka - ja kolēģei pašai prāta nepietiek, tad jāatsēdina, lai beidz uzbāzties.

Rosalia

dadziiis
Citreiz tak pilnīgi liekas, ka velns to cilvēku dīda. Un viņš tik ņemas un ņemas. Paiet diena, otra, un atkal jautājumi pa riņķi.
Acīmredzot tam cilvēkam pašam ir mentālas veselības problēmas, kas būtu jāņem vērā un jatolerē.

Man ļoti norezonēja skolas laika apraksts:
Gribat zināt vismaz vienu piemēru? Klases audzinātāja iedeva uzdevumu klases stundā izveidot un pie sienas pielikt krustvārdu mīklu. To veidoja klases "barvedes". Viens jautājums bija - kuram klasē ir kliba kāja. Un atbilde - mans vārds. Tas stress, kauns, kad ej uz randiņu un tev jautā, kas un kā. Paskaidroju. Tad teātris. Tad ignors. Līdz saproti, ka neesi viņa cienīga. Vismaz tāda sajūta rodas.
Vēl neizprotu savus putnus, bet jautājumu: kuram klasē kliba kāja? uztveru pilnīgi neitrāli un līdzvērtīgi: kuram klasē visgarākais augums, kurš visīsākais, kurš mums kreilis u.tt. mūsu fiziskie parametri.
Ejot uz randiņu stress, jā, bet kāpēc lai klibas kājas dēļ būtu jākaunas? Nesanāks kopā jestri padejot, jā, bet viss pārējais taču ok.

Pārvērt defektu par efektu - bija manas jaunības mākslas vidusskolas sauklis. Jebkas, ar ko esi atšķirīgs no pārējās vienveidīgās masas ir tavs pluss.

viedaminka

Es gribu vnk dzīvot! Gribas reizēm kliegt - vnk ļaujiet man dzīvot. Ja redziet, ka kaut kas nav ok ar mani, tad ignorējiet. Es esmu cilvēks. Ar mani var runāt par daudz ko. Varu būt patiešām labs draugs, paziņa. Vai tiešām vienmēr ir jārunā par veselības problēmām, kas, kāpēc.

Lielākā daļa empātisku cilvēku, nevar ignorēt, ja ar kādu kaut kas nav ok. Cilvēki ir ļoti atšķirīgi- gan pēc komunikācijas kultūras, gan arī pēc ieinteresētības pakāpes.

Dabā tā iekārtots, ka cilvēki instinktīvi baidās no citiem, kam ir kādas neveselības pazīmes. Daži šo radīto trauksmi apspriež, citi paši domā izskaidrojumus un citi- vienkārši pajautā. Tas, ko tu vēlies - lai citi neredz tevī šo atšķirību- nav iespējams. Visi to redz un tie, kas pirmo reizi, tos moka dažādas emocijas to redzot.

Kāpēc tev vajadzētu psihologu? Tāpēc, ka problēma nav citos - problēma ir tevī. Tu nevis pieņem savu atšķirību, bet mēģini to noliegt, izlikties, ja tādas nav. Un tāpēc, kad kāds uz to norāda, tevī ir daudz negatīvu emociju - dusmas, aizvainojums, aizkatinājums. Tev terapeita vadībā vajadzētu iziet visas sērošanas fāzes, lai tu vari izsērot (un izreaģēt visas emocijas) par to, ka tavs ķermenis nav pilnībā funkcionāls un iemācīties to pieņemt. Tā būtu laba investīcija tavā emocionālajā labsajūtā uz visu atlikušo mūžu.

Tev īsti nemaz nav citu variantu, jo tu nevari izmainīt sabiedrību. Tu vari izmainīt tikai savu attieksmi.

Tev pašai (un citiem) būtu daudz vieglāk, ja tu savu diagnozi uzreiz pateiktu pie iepazīšanās un pateiktu, kādi ir tavi ierobežojumi vai varbūt to nav. ("Esmu Ninjago, nepievērsiet uzmanību manai klibošanai. Tā ir tikai bērnu triekas atstāta izpausme, man nekas nesāp, dzīvot netraucē, tikai reizēm ir grūti uzkāpt pa kāpnēm". Tāda atklātība uzreiz novērš uzmanību no tavas atšķirības un tev ir iespēja skaidri pateikt, kas tev ir vai nav vajadzīgs no citiem un kādi ir tavas dzīves ierobežojumi. Ja tu tos nepasaki, citi tev var baidīties piedāvāt aktivitātes, kuras varbūt tu nevari veikt. Tas apgrūtina komunikāciju un citi var mēģināt neapzināti no tevis izvairīties. Ne jau kājas dēļ, bet neziņas dēļ. Protams, tev tas nav jāsaka visur kur ej- veikalā vai sabiedriskā transportā. Bet ja paredzama vairākkārtēja vai ilgstoša komunikācija, tad atklātība uzlabos attiecības un mazinās risku, ka kāds var baidīties ar tevi draudzēties.

Ninjago
Nebūs pa Tavu tēmu, bet tuvu tam... pēc uzbūves esmu smalka, nu kā saka citi caurbira...ir man 158 un 44 kg/ pec ilgas slimosanas nu jau 41kg...zin un visu mūžu ko atceros ? nu tu vispār ēd? Tevi vējš prom nenesa? tev jau krūsturus nemaz nav jāpērk, tu iepērcies bērnu nodaļā utt(norāda uz mazām krūtīm,lai gan izbaroti divi sīči,kurie jau lieli...visi tie teksti tas ir ZB, labi,ka man humors ir kaut cik, bet iekšēji ir debīla sajūta...priekša dā dēlis utt... tās piezīmes ir daž'brīd skarbas...

Ko dariju? - dažbrīd pēc asiem teksta sākuma lavīnām konkrēti pasaku - NESĀC! Vēl ko pateiksi saduršu ar saviem kauliem

Ir ir nelāgi, bet nu...daži domā ka tik apaļigajiem ir problēmas, bet nu tievie ar dabūn dzirdēt gana daudz...

Papildināts 21.10.2023 10:16:

Ninjago
Varbūt variants ir - ka ko tev saka - uzreiz uzjautā ...vai esi ko dzirdējusi par bērnu tieku? Pilna google, droši palasi Ar mani viss ok, kā Tev šodien? (zinu, nekas nelīdz ja šādus ieteikumus bārstam, bet varbūt kāds noder, neteikšu TEV turies, jo arī tas nelīdz )

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18436641