Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vecāku nolaidība, bezatbildība, stulbums

ibica2

Sila purene

Zini kā, tas, ka tiem senčiem ir nauda makā (kontā) vēl nenozīmē, ka viņi tiešām izprot, kas pa īstam notiek un kas būtu darāms. Tādiem vecākiem bieži vien ir liela vainas sajūta, ka viņi ir nekam nederīgi vecāki, kas neprot audzināt savu bērnu. Nav jau tā, ka kāds apzināti tā audzina deviantas uzvedības atvases.

Skudra73
Es tev ļoti piekrītu.

Resursi vien vēl neliecina, ka tie tiks un tiek lietderīgi izmantoti bērna veselības stāvokļa vai uzvedības, attieksmes, saslimšanu un citu grūtību veselīgai profilaksei un ārstēšanai. Bieži vien bailes, stereotipi, negatīvie priekšstati, lepnums vai kauns, un neērtība, vai kaut kādu nepatiesu seku iedomas un aizspriedumi daudziem pat turīgiem vecākiem liedz izmantot savus resursus, lai tiešām objektīvi un saprātīgā veidā palīdzētu saviem bērniem, sākotnēji un laicīgi dodoties vizītés pie bērnu psihiatriem, bērnu neirologiem, narkologiem un citiem profesionāļiem, kad bērniem sākas vai turpinās  uzvedības grūtības vai problemātika. Un psihiatrija, neiroloģija, psihoterapijas var ļoti daudz un kvalitatīvi līdzēt pie visa te jau iepriekš minētā un apspriestā.

Tas netiek darīts ne laicīgi, ne vispār darīts, bet tâ vietā tiek veiktas aktivitātes un tērēti resursi tieši otrādāk - lai vēl padziļinātu un atbalstītu šís bērnu veselības un uzvedības problemâtikas.....

Tādiem vecākiem bieži vien ir liela vainas sajūta, ka viņi ir nekam nederīgi vecāki, kas neprot audzināt savu bērnu.
Un bieži vien tādas sajūtas nav, jo ir taču jaukas teorijas par to, "kāds man neparasts bērns, indigo" (un kā viņus vēl tur sauc). Jā, nu neērts sistēmai, bet tā noteikti ir sistēmas problēma, ne jau mana un mana lieliskā bērniņa, ar kuru "viss ir kārtībā". Laiku pa laikam taču lasām tēmas par "nekrietnajām" audzinātājām. kas ieteikušas bērnu aizvest pie speciālistiem. Bet šo mītu ietekmē bērns nekur netiek aizvests un būtībā turpina ciest, tikai vecāki to neredz, jo tic mītiem.

Hallhuber

Piemērs : Manam vīram dēls ( 15 gadi, UDHS ) , kad izšķīrās puikam bija 6 gadi. Tad nu vainas apziņā grūda visu " dir@ā, ko tik puika gribēja. Es teicu, ka puikam vajag struktūru, nedod visu, ko puika grib! Atbilde bija : viņš taču bērniņš!! Un es cietsirdīga!
Es teicu, ka puika ar viņu manipulē! Atbilde bija : es taču mīlu savu bērnu!

Nu ko, tagad pusaudzis, dara ko grib! Tabletes negrib lietot, melo, zog mātei naudu. Smēķē zālīti un pie iespējas arī tirgo!

Tēvs iesniedza policijā iesniegumu par zālītes lietošanu, tirgošanu! Un ko policija? A ne ko! Pakratīja ar pirkstu!

Tagad jāgaida kas būs tālāk! Man sajūta, ka varētu arī kādu braucamo aizņemties , nozagt un kaut kādu avāriju izdarīt. Prāta nav! Nemācās ....nākotni neredzu. Pirksti

Papildināts 26.11.2023 12:00:

Pirksti vēdeklī!

Ja kaut kas notiks, man žēl vīru, jo viņš var nojūgties! Vai man puiku žēl? Nezinu...

Vācijā . Baden- Württemberg / Bayern

Sniegpaarsla

Tas nav pamats bērnu izņemšanai no ģimenes, gan jau tas bāriņtiesas lēmuma pieņēmējs dabūs rakstīt atlūgunu

Hallhuber
Par to es arī runāju, kā arī resursus var lietot gan lietderīgi, gan arī ne.

Manuprāt, jūsu vīra bērna gadījumā būtu bijis lietderīgi atrast bērnam un iesaistīt tādá hobijá jau no mazotnes, kur var izlikt savu ārkārtīgo aktivitâti, enerģiju, adrenalīnu, riskēšanu utml. Un ir gana daudz šādu legālu hobiju , kur šo var teju ik dienas praktizēt, nevis aiziet pa kriminālo ceļu, kas ir daudz vieglāk.

Hallhuber
Nu vienīgais, ko te varētu žēlot, ir tieši bērns. Bet vīram nojūgties būtu īstā balva, par bērna dzīves sakropļošanu. Ne jau tas bērns visu salaida dēlī, bet fāterīts. Pirmkārt jau atņēma ģimeni. Jā, jā klasika par to, ka dzīvot bērnu dēļ bla bla bla, bet ras ir pirmais, ko divi pieaugušie sačakarē bērnam! Un tad nevis audzināja, bet izlaida to bērnu. Un atkal jau sava egoisma dēļ. Tad vēl punkts par to, ka bērns netika diagnosticēts un netika ārstēts. Arkal jau akmens fāterītim dārziņā. Un tagad, kad vilciens jau ir aizbraucis, tad fāterītis tek pie policijas, lai šie viņa vietā tiek galā. Un wow, maitas policisti neko nedara! Kretīns tas vīrs.

Hallhuber

eseni
Piekrītu, ka visa vaina vecākiem ! Izaudzināja to, ko izaudzināja ! Tēvs bija toreiz pašnodarbinātais, visu laiku darbā! Mātei uzskats, ka " bērni kā nezāles, izaugs tāpat ..."

Puikam jau 6 gadu vecumā diagnosticēja UDHS un tika arī ārstēts. Tika arī uz futbolu atdots, bet nepiedalījās , stāvēja laukuma malā. Kā jau slimam bērnam tiek viss dots. iPad , lai spēlētu spēles.Tā nu tagad spēlē, sports neinteresē !
Policijai ziņoja, jo puikam nekāda vecāku autoritāte vairs nebija , lai vismaz nedaudz padomā, ka katrai darbībai ir konsekvence !

Vai varbūt nevajadzēja ? Varbūt vajadzēja gaidīt, lai puika kādam iedod pa galvu un aplaupa, lai dabūtu naudu zālītei ?

Vācijā . Baden- Württemberg / Bayern

puku_princese

Hallhuber
Izplatīta problēma šķirtās ģimenēs, kur tēvam pareizā audzināšana šķiet X veids, bet mātei Y veids, tās metodes totāli neiet kopā un tad nu sanāk tā kā sanāk. Daži pat kopā dzīvojot nevar vienoties par audzināšanas modeli, kur nu vēl šķirti. Cena, par ko jāmaksā vismaz 3 cilvēkiem, pieņemot lēmumu attiecības šķirt. Nepopulārs viedoklis, bet sliecos piekrist eseni - šķirtā ģimene sakropļo bērnam dzīvi.

Vienīgais, ko varu teikt: tā nav Tava problēma.

šķirtā ģimene sakropļo bērnam dzīvi.
arī nešķirta, bet nefunkcionējoša tāpat sakropļo. Un ne tikai fāterīši var iedomāties, ka audzināšana ir "atpirkšanās' ar naudu vai mantām.

Bērnu patieso problēmu "neredzēšana" var būt arī vecāka noliegums - "man tādam pareizam un normālam nevar būt "nenormāls" bērns, es to ignorēšu un gan jau pats atrisināsies".

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18436659