Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vai vasaras brīvlaikā jāatkārto skolā apgūtais?

fractale

Angelika

Ja bērnam ir problēmas kādā no priekšmetiem, tad varētu šo to nostiprināt, bet ne visu vasaru. Bērnam arī ir jāatslēdzas, jāguļ, cik ilgi grib un jābūt laikam tiksi sev. Pietiek pārspīlēt ar pulciņiem, privātskolotājiem un visādām izdomātām prasībām. Ir skolas- darba laiks un ir brīvlaiks- atpūta.

Papildināts 22.07.2023 21:21:

Pieradina bērnu pie regulāra darba, kas vēlāk ness augļus.
Kādus augļus? Vai šie traki nodarbinātie bērni vēlāk noteikti kļūs par valsts prezidentiem?

dace_bogdane

Angelika
Nu, ja valsts prezidenta amats ir vienīgais iemesls, lai mācītos un atkārtotu vielu pa vasaru, tad man nav ko teikt.

Augļi ir bērna pamatzināšanu nostiprināšana, patstāvīga mācīšanās, normālas sekmes un 70%+ uzrakstīti visi eksāmeni 9. klasē un vidusskolā, kā arī budžeta grupa universitātē. Nevis kredīti priekš izglītības vai vecāku naudas izmantošana augstākajai izglītībai. Bet katrs dara, kā grib. Veltīt katru dienu 2 stundas mācību vielu atkārtošanai un grāmatu lasīšanai jau nu nav nekas īpaši nogurdinošs. Apmeklēt pulciņus, it sevišķi sporta, pilsētas bērnam ir ļoti laba lieta, jo reti kurš sākumskolēns Rīgas centrā katru dienu ir rotaļu laukumā visma 2 stundas, lai stiprinātu imunitāti priekš ziemas. Lielākā daļa savu brīvo laiku pavada datorā vai telefonā.

Angelika

dace_bogdane
Nu kaut kā iztikām bez mācīšanās vasarā, slodzes vasarā, privātskolotājiem. Divi no četriem jau savus eksāmenus nokārtoja, gan vidējā, gan pamatskolā. Tieši uz 70+ %. Mana pieredze rāda, ka ir laiks intensīvam darbam un mācībām un ir laiks atpūtai un nekā nedarīšanai. Ļaujiet bērniem izbaudīt bērnību, pusaudžu gadus. Vēl visa dzīve priekšā ar intensīvu darbu.

dace_bogdane

Es no pieredzes kā bērns, ar kuru mamma nestrādāja, jo uzskatīja, ka skolā visu apgūšu kā viņa savā laikā, bet nekā - budžetā netiku, kredītu man nedeva, jo nebija galvotāja ar normālu algu, bet alkoholiķis tēvs. Zināšanu man nebija, kā apiet sistēmu un turpināt mācīties, jo mammai bija vienalga - uzsaktīja, ka ar 18 gadu sasniegšanu, es esmu pietiekami liela, lai visas problēmas risinātu pati. Lieki teikt, ka māsu es apmācīju līdz 6. klasei, jo viņa skolā neko nesaprata, bet maniem vecākiem negribējās savā brīvajā laikā mums palīdzēt. Nolamāt par nesekmīgām atzīmēm gan bija spēks... Tagad diezko pateicīga saviem vecākiem neesmu, jo tieši viņiem bija pienākums nodrošināt man labu izglītību, nevis saražot 3 bērnus un atstāt tos savā vaļā.

Katram savs

Nav jau visiem vienas receptes - ir kam vajag atkārtot, ir kam nevag.

Kā arī ļoti atbalstu te pieminēto metodi - rēķināt ar praktiskiem piemēriem, vērot dabu, noskatīties un apspriest kādu vērtīgu filmu. Nevis mācīties no 10.00 līdz 12.00.

Angelika

dace_bogdane
Es arī nāku no daudzbērnu ģimenes dziļos laukos. Man vecāki bija ļoti labi, bet mums naudas nebija. Man un pārējiem nebija ne privātskolotāju, ne īpašu pulciņu. Aizgājām katrs savā lauciņā, izmācījāmies budžeta vietās, atradām arī katrs savu vietu darba nišā. Man ir vairākas augstākās un vadošs amats Rīgā, brāļiem un māsām arī iegūtas augstākās un labi pelnoši amati. Joprojām uzskatu, ka privātskolotāji, pulciņi un ieguldītā nauda nav noteicošais. Galvenais ir bērnu raksturs, ieaudzinātās vērtības, izpratne par dzīvi un vēlme kaut ko sasniegt. Viss pārējais ir ziepju burbulis un vecāku ambīcijas.

Papildināts 22.07.2023 22:57:

Katram savs
Piekrītu 100%

Angelika
Bet kāpēc sava pieredze un savs skatījums ir jāuzspiež citiem?

Tēmas autore pavaicāja, kā dara citi vecāki, jo nojaušu, ka saulstariņš ir spurojies pretī par reizrēķina atkārtošanu vai pasaku lasīšanu. Un, re, viņai ir argumenti: "Zaķīt, citi bērni arī mācās vasarā!"

Un katram ir iemesls, kāpēc un ko mēs kā vecāki darām. Un, nē, ar vēlmi vien ir par maz. Ir jābūt atbilstošām prasmēm un zināšanām, kuras ne visi bērni spēj apgūt 30 bērnu klasē 40 minūšu laikā + 10 minūtes mājasdarbiem, ir bērni, kuri rezultātu sasniedz ar daudz lielāku darbu. Privātskolotāji, pulciņi u.c. nav vecāku ambīcijas, bet tieši rakstura un vērtību audzināšana. Runa ir tieši par darbu - ja tu gribi ko sasniegt, tad strādā/mācies vairāk.

Jaunākais ģimnāzists tikko smagi vīlās, netiekot trijās skolās, kurās vēlējās. Jā, ir ģimnāzijā, bet apziņa, ka konkurence ir daudz lielāka, bija diezgan sāpīga. Toties pastarītis, redzot šīs vasaras stresu, pat neiepīkstas par "atpūšanos", bet nopirka jaunu pierakstu kladi matemātikai.

"Nav jau visiem vienas receptes" - tieši tāpēc uzraksti savu pieredzi, bet bez šitādiem "Ļaujiet bērniem izbaudīt bērnību, pusaudžu gadus."

Angelika

Lndskrn
Tieši šo izmisīgo vēlmi tikt ģimnāzijās, es uzskatu par ambīcijām. Neredzu starpību eksāmenā. Spējīgs ģimnāzists nokārto eksāmenu uz 90+ un turpat parasts vidusskolēns nokārto 90+%. Tad kur parādās šis ģimnāzijas statuss? Tikai nosaukumā uz diploma. Tālāk vairs tikai vēlme, raksturs un mērķi nosaka dzīves ceļu.

Papildināts 23.07.2023 10:54:

Šajā tēmā bija jautājums ! Vai jūs saviem sākumskolas skolēniem (vai lielākiem bērniem) liekat vasarā ik pa laikam atkārtot skolā apgūto? Vai arī dodat 100% atpūtu no mācībām?

Es tāpat kā pārējie atbildēju savas domas un pieredzi- dodu atpūsties un citiem iesaku to pašu. Vai šeit drīkst atbildēt tikai vienu pareizo viedokli?

Novaly

Bērni izauguši, vienam ģimnāzijas eksāmenu sliktākais rezultāts bija 85%, otram 91%, viens izstudējis un strādā gana atbildīgā un labi apmaksātā amatā, otrs vēl studē ārzemēs- nekad, nekad nav mācījušies vasarā! Jā, vasarā bija treniņu un pulciņu nometnes, bet ne mācības. Ok, mazākajās klasēs bija obligātā literatūra. Privātskolotājiem, ja tādi nepieciešami, atkārtošanai ir dots viss garais mācību gads. Arī bērniem ir vajadzīga atpūta un to vislabāk redzu savā darbā.

Pieradina bērnu pie regulāra darba, kas vēlāk ness augļus.
Ir arī vienošanās par laika koridoru, kurā jāpieceļas, - sava veida kompromiss, lai izgulētos, bet lai nezaudētu normālu dienas ritmu.

Arī tam domāts mācību gads. Atpūta kā noteikums minēta jau Vecajā derībā.

Izskatās, ka tas, kas visvairāk pietrūkst, ir elasticitāte, spēja piemēroties apstākļiem, mainīt plānus atkarībā no apstākļiem. Iet, dzen sevi, kamēr "noplīst" un to pašu cenšas iermācīt arī saviem bērniem.

Atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar medicīnu, sniedzu tikai tēmā Bērnu veselība.

Četri vēji

Ja bērnam viss kārtībā, tad tiešām pietiek ar kādu viņu interesējošu grāmatu. Un ir vērts izmantot laiku, lai padarbotos virzienā, kas viņu interesē - sports, māksla, kāda tēma padziļināti.

Ja bērnam ir kādas grūtības (piemēram, mazākajās klasēs - lasīšanas prasmes), tad ir vērts izmantot vasaru, lai šo jomu sakārtotu un bērnam nākamā gadā būtu vieglāk. Tāpat, ja zināms, ka bērnam ir atmiņas īpatnības, kas ilgākā laika posmā dzēš apgūto informāciju, tad laiku pa laikam svarīgāko jāatkārto.

Un, protams, dabīgā mācīšanās, kā jau te teica - Dažādās situācijās, kur nepieciešams rēķinat, dodu pašam sarēķināt. Ejot dabā, runajam dažādas dabas lietas- mācās netiešā veidā.

Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18436703