Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vai vasaras brīvlaikā jāatkārto skolā apgūtais?

fractale

Gemma

Saviem bērniem ļāvu vasarās atpūsties lielā mērā. Taču palika instrumentu spēlēšana, pulciņi, ja tie vasarā turpinājās un bērni gribēja.

Laiks pie datora bija jānopelna mācoties valodas. Lasīja paši bez piespiešanas, atskaites par skolas uzdoto lasīto gan tapa pēdējā brīdī.

Ja būtu problēmas kādā mācību priekšmetā, tad pie tā piestrādātu arī vasarā. Bet principa pēc mācīties nekad neliku, pārsvarā vasaras tomēr bija atpūtai.

Rezultāti bija (ir) lieliski.

Svarīgākais jau nevis kādi noteikumi tiek uzstādīti, bet tas, ka prasības atbilst konkrētā bērna tā brīža vajadzībām un tiek elastīgi pielāgotas.

fractale
Atkarīgs no bērna, no sekmēm iepriekšējā mācību gadā. Man ir pozitīva pieredze, ka bērnam veicot regulāru mācību darbu vasaras periodā, ir vieglāk pieslēgties rudenī mācību darbam.

Astoņmizu zobgrauzis

piebildīšu arī, ka "budžeta grupa" galīgi vairs nav rādītājs. To vietu visiem spējīgajiem nepietiek. Es rēķinos, ka par bērnu izglītību nāksies maksāt.

Manam desmitgadniekam šovasar nākas mazliet pastrādāt (skola ārzemju, valodas barjeras dēļ piestrādājam ar matemātiku), bet citādi apzinīgumu, laika plānošanu u.c. lieliski var attīstīt mācību gada laikā.

Canta tu conmigo si quieres conmigo canta

Indza

Vai jūs saviem sākumskolas skolēniem (vai lielākiem bērniem) liekat vasarā ik pa laikam atkārtot skolā apgūto?
Nē.

Vai arī dodat 100% atpūtu no mācībām?
Jā.

Un negrasos šo mainīt. Pavisam pašplūsmā nav, jaunākajam ir nometnes, pusaudzis oficiāli strādā savas atļautās stundas. Pārējā laikā ir brīvi, guļ cik grib un nodarbojas ar ko vēlas.

The punishment sometimes don't seem to fit the crime.

Tieši šo izmisīgo vēlmi tikt ģimnāzijās, es uzskatu par ambīcijām.
Man par šo ir dalītas domas. No vienas puses esmu pati beigusi parastu lauku vidusskolu, kura gan tolaik tika uzskatīta par labu un pie mums mācīties brauca arī no pilsētas un ne tie nespējīgākie bērni. Toreiz gan īsti ģimnāziju nebija, tik labākas un sliktākas skolas.

Lai vai kā ģimnāzija no vidusskolas atšķiras šodien, un primāri ar to, ka ģimnāzijā pārsvarā ir bērni, kuri ir gatavi mācīties, līdz ar to skolotājiem ir vieglāk nodrošināt konstruktīvu mācību procesu, jo nav jākaro ar nemotivētiem bērniem. Otrs ģimnāzijas spēj labāk piesaistīt mācībspēkus un ir mazāks risks, ka nebūs kas māca vai skolotāji mainīsies kā zeķes (zinu gadījumu, piem., kur vidusskolā ar medicīnas/bioloģijas grozu, gandrīz gadu vispār nebija bioloģijas skolotājs).

Papildināts 24.07.2023 10:25:

Par vasaru, jāskatās konkrēta situācija, konkrēts bērns un vajadzības. Viens var atpūsties uz pilnu klapi, citam vajag piestrādāt pie mācību caurumu aizlāpīšanas.

Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!

MazaisMurmulis

Nezinu gan, vai grāmatu lasīšana ir "skolas mācibu darbs"? Vai galda spēles ar punktu skaitīšanu? Un sastāvdaļu pārrēķināšana 1.5 porcijām cepumu vai 2.7 kg marinētu gurķu? utt. Domu cerams sapratāt. Pie galda ar nākamā vai iepriekšējā gada grāmatu neviens nav sēdināts, bet iespējas nostiprināt prasmes ikdienā cenšos nodrošināt.

adatainis

Lasīja grāmatas obligāti katru dienu dēļ nespējas noformulēt domu un saistīti izteikties latviski (bilingvāls).

Pirms 7. klases 1. ģimnāzija bija privātstundas angļu valodā, jo pusgadu iepriekšējā skolā nebija angļu valodas.

Šobrīd dara, ko grib (drīz 16). Grib: iet uz svaru zāli, braukāt ar velo 50-60km vienā reizē, strādāt un pelnīt naudu, spēlēt bridžu ar mani (un vienaudžiem), braukt ceļojumos, spēlēt pludmales volejbolu pāris reizes nedēļā, braukt uz kempingiem un makšķerēt, spēlēt ģitāru, projektēt 3D objektus Blender. Un pārējā laikā torčīt telefonā/datorspēlēs.

Pierunāju iziet AutoCad kursus...

Kāpostgalva

Gemma
varu praktiski parakstīties zem katra vārda. vienīgais, ko nedaudz pieskatu puikam (jo slinks uz lasīšanu, lai gan latviešu valodā pat uz olimpiādi sūtīja) - lai izlasa kādu obligātās literatūras grāmatu. kamēr abi gāja mūzikas skolā, tad vasaras beigu daļā jau piesēdās pie klavierēm. nu jau abi sekmīgi pabeiguši. nu, treniņi, sporta nometnes turpinās, bet to es neskaitu iekšā skolas lietās. bet arī treniņos bija mēneša brīvlaiks (oficiāls).

tagad abi jau tai vecumā, kad pa vasarām var strādāt, tad drīzak katrs kādu mēnesi pastrāda, sapelna naudu savām vēlmēm.

meita 1.ģimnāzijā iestājās bez privātskolotājiem un darba vasarās, par puiku laiks rādīs, bet arī neredzu pamatu vasarā likt pie kladēm un grāmatām. galva ir jāizvēdina.

Viss panākams - kamēr vēl acīs skatās,Viss iespējams - kamēr vēl vārdā sauc.(I.Z.)

Сергей Жадан: ...и поэтому все, чего ты боишься, как оно ни зовется,
тебя не касается, пока не начнется.

Murrrkšķis

pieredze rāda, ka daži bērni vasarā aizmirst reizināšanu un rēķināšanu galvā. tālāk pieredze rāda, ka šīs spējas var stipri pacelt, ja 3 nedēļas (divas vasaras beigās, vienu mācību gada sākumā) katru dienu taisa galvasrēķinu piecminūti (vai 10 minūtes, īsti nezinu), prasot bērnam mobilajā ierīcē spēlēt reizināšanas spēlītes un rēķināšanas spēlītes.

protams, vairāk būtu labāk, bet tā man kaut kā allaž sanāk.

un grāmatas - nu jā, tās vasarā der lasīt. tā jau nav mācību atkārtošana, tā ir izklaide.

der arī kādu vienu anglisku grāmatu izlasīt, jo kaut kad mācību gada vidū parasti atklājas, ka bērni jau laicīgi brīdināti par šādas grāmatas lasīšanu, manējais nav dzirdējis, un rīt jāatbild par izlasīto.

tas pats ar latviskajām grāmatām - kaut kad mācību gada vidū pēkšņi būs jābūt izlasītai latviskai grāmatai, un labi, ja tā jau ir nesteidzīgi izlasīta vasarā.

Uzskatu, ka obligāti būtu jāstrādā pie tā, kas skolā sagādā problēmas.

Man šobrīd sākumskolas un pamatskolas bērni — tikai laiku pa laikam matemātiku padrillē. Tieši galvā rēķināšanu. Pašas jau sāka manīt, ka, lai arī matemātika kā tāda nav problēma, pietrūkst rēķināšanas ātruma, kas traucē stundās sekot līdzi.

Atgādinu par lasīšanu. Kam palikusi mūzikas skola, augustā nedaudz pastrādās ar instrumentu.

Citādi gan jāteic, ka šis jautājums atduras pret to, vai vecākiem ir kapacitāte uzraudzīt un organizēt, lai viss notiktu Ir pilnīgi normāli, ja tās kapacitātes nav. (Es vasaras sākumā biju plānojusi matemātiku katru dienu, bet paejot pāris nedēļām reāli tikai vecākā to dara vismaz 2-3 reizes nedēļā.)

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18436703