Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Mājas pirkšana izsolē

Vijums

Labdien! Ir noskatīts īpašums izsolē. Kādi zemūdens akmeņi? Īrnieki? Kas man būtu jāzina, pirms tam? Kāda kārtība pēc tam, kad ir nosolīts?

Nekad iepriekš neesmu ar šo saskārusies, tāpēc, iespējams, jautājumi kādam liksies muļķīgi

Paldies!


Pirms izsoles būtu jābūt pieejamam īpašuma vērtējumam. Tu arī skatīties iespējamos apgrūtinājumus.

Izsolēm noteikts pieteikšanās laiks, jāiemaksā 10 procenti no sākuma vērtības, ja neizdodas nosolīt, tad attiecīgi šie 10 procenti tiek atskaitīti personām, kas nenosola.

Par īrniekiem runājot, ja ir vairāku dzīvokļu māja, tad noteikti pievērst uzmanību līgumiem, vai nav kāds padomju laika - beztermiņa. Lai arī patreiz likums ir pamainīts, tik un tā, ja tas ir bijis beztermiņa līgums, tad " ņemtne" var vilkties līdz 2036. gadam, bet nu tas pašā trakākajā gadījumā. Ja runa ir par privātmāju, tad jau var būt tikai viens īres līgums, domāju, ka terminēts. Termiņš ir jāievēro, ja vien īres līgumā nav atrunāts kādas iespējas atkāpties.

Resnā Žurka

https://lvportals.lv/e-konsultacijas/7815-riski-perkot-nekustamo-ipasumu-izsole-pastav-2015

īsumā, bet vecs un jāņem vērā, ka likumi drusku pamainījušies

Fanija

Vijums
Es savu māju pirku izsole pirms 10 gadiem, tad vēl nebija elektroniskas izsoles, bet klātienes. Kas konkrēti interese? Te jau rakstīja, ka jāiemaksā 10% lai piedalītos izsole, ja vinnēsi tad mēneša lsika jasamaksā atlikušā summa.

Papildināts 04.08.2023 00:43:

Ja laicīgi nesamaksāsi atlikušo summu, tad zaudēsi iemaksātos 10%.


Vijums
https://lvportals.lv/e-konsultacijas/26495-par-ievesanu-nekustama-ipasuma-valdijuma-2022

Galvenais, ir izdarīt šo.

Un pirms izsoles apskatīt, cik var, īpašumu dabā.

gaura

galvenais risks - arī bez īrnieku līgumiem - ka iepriekšējais īpašnieks negribēs izvākties. skat augstāk - iedarbina procesu par ievešanu valdījumā, bet arī tas var ievilkties tad, ja īpašnieks negribēs telpas atstāt.

otrs - īpašnieks izvācoties paņems visu, ko vien var un izdemolēs īpašumu aiz atriebības - pārgriezīs vadus, caurules utt

trešais - ja ir bijušas kādas mahinācijas pirms tevis, tad tu vari būt sliktais, jo izliec labticīgu īpašnieku no mājas, Imantā bija skarbs gadījums, kurā jaunais īpašnieks nav vainīgs, bet stulbi vienalga. pensionāre kādu laiku gulēja ar izliktajām mantām gultā mājas dārzā... https://jauns.lv/raksts/zinas/10436-viltiga-kaiminiene-pensionarei-imanta-izkrapj-maju-un-tiesu-izpilditajs-gitas-kundzi-draud-izlikt-uz-ielas

Jāskatās uzreiz, kas izsoli rīko, pašvaldība kam lieks īpašums, vai tiesu izpildītājs piespiedu kārtā.

gaura

ecuador
jā, paskatoties rīkotāju, var daudz ko izsecināt. Noteikti pašvaldība ir zema riska izsole. Interesantu info par īpašnieku nodod arī tas, kas ir piedzinējs.

gaura
No kā piedzen tagad nemin? Kad man tas bija aktuāli, bija arī tas, ar visu pers.kodu. Varēja papētīt soctīklos un paanalizēt. Mans secinājums ka piespiedu piedziņās diezgan droši komplektā būs kaut kāds gemorojs. Būtu vajadzība tagad, īpaši nepētītu, tā starpība nav to vērta riskiem, tad jau labāk kaulēties vai pirktu to kas summā sanāk. Izsoles vairāk starpniekiem, kam ir jau pieredze šajā un aukstasinība. Jo sirdsapziņa arī var klauvēt, lai gan pircējam tur nav sakara, tieši pretēji, tā dalība ceļ īpašuma cenu sedzot lielāku parādnieka daļu. Nav tas aļo, pērkot sev. Pašvaldības ir cita lieta, īpašums visticamāk brīvs, var sarunāt apskatīties, info ir no algota pašvaldības darbinieka, nevis kā tiešā īpašnieka, kuram nav īsti vajadzības melot, nu tā, ka ausis kust.


Jāskatās uzreiz, kas izsoli rīko, pašvaldība kam lieks īpašums, vai tiesu izpildītājs piespiedu kārtā.
Uzturlīdzekļu garantijas fonds manā noskatītajā gadījumā.

Paldies par komentāriem, noderīgi.

Bija mazliet šaubas par to, vai vajag. Ir vēl nedaudz laika padomāt, tomēr laikam sliecos uz tā starpība nav to vērta riskiem, tad jau labāk kaulēties vai pirktu to kas summā sanāk

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18436879