Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Piebraucamais ceļš

Jauna ēra

Sveiki!

Kaut kādā smadzeņu rievā man ir iespiedies, ka pašvaldībai ir jānodrošina piekļuve pie visiem pašvaldībā esošiem īpašumiem. Tā reāli ir?

Izmeklējos pa netu, bet īsti neatradu.

Konkrētajam zemes gabalam nevar piekļūt, jo starp pašvaldības ceļu un zemes gabalu ir valsts mežs. Ir kāds likums vai noteikums par šo?

Jauna ēra
Konkrētajam zemes gabalam nevar piekļūt, jo starp pašvaldības ceļu un zemes gabalu ir valsts mežs. Ir kāds likums vai noteikums par šo?
Tev jānoslēdz servitūta līgums ar zemes īpašnieku par piekļuvi savam īpašumam, kas jāiereģistrē zemesgrāmatā. Ja īpašnieks atsakās, tad jāsniedz prasība tiesā par servitūta nodibināšanu.

Raimis

Kā Lauku puķe teica, bet vel var pieminēt ka ja tu ej caur tiesu tas būs ilgāk bet 100% garantēs ceļš, jo viņam vienkārši ir jabūt.
Bet sāc ar īpašnieku, pameklē viņu caur https://www.kadastrs.lv/

Tiesvedība nedod nekādu garantiju, jo var izrādīties, ka kaut kāda iela iemērīta un pat varbūt nosaukta ir, taču pašvaldība to nav izbūvējusi.

Jā, un vēl var izrādīties, ka tā iemērītā, bet neizbūvētā iela iet nevis pa taisno no tuvākā pievadceļa, bet ar milzīgu līkumu no kaut kāda cita pievadceļa, kur tev jābrauc ar lielu līkumu. Un tiesa tev noteiks izmantot tieši to, jo papīros tas ceļš tur ir. Tas nekas, ka nav izbūvēts un tev jābrauc ar milzu līkumu.

Katrā ziņā pievadceļa neesamība ir vislielākā problēma, kuras sakārtošana prasa milzu nervus, laiku un naudu, ja nevar vienoties ar attiecīgā zemesgabala īpašnieku. Ja var vienoties - tad problēmu nav - tikai izmaksas, kas saistītas ar servitūta līguma noslēgšanu, mērnieka pakalpojumiem un reģistrāciju zemesgrāmatā.

Kā, tikai tādas izmaksas? Un kurš maksās par fizisku ceļa izveidi?

Spulgacite

Esmu tikusi pie zemes gabala, ceru noslēgt servitūta līgumu par ceļa izmantošanu. Ceļš nav pašvaldības, Mana un kaimiņa zemes robežojas tieši uz ceļa. Vēlāk varēšu padalīties, kā man gāja.

eseni
Kā, tikai tādas izmaksas? Un kurš maksās par fizisku ceļa izveidi?
Protams, ja ceļš dabā neeksistē, tad tas ir jāizbūvē. Un tās patiešām ir grandiozas izmaksas.

gaura

kurš uztur servitūta ceļu? vai zemes īpašniekam ir tāds pienākums?

Mums vispār ir baigā situācija, ceļš līdz lauku mājai, kur gadu desmitiem esam braukuši, izrādās, nav pašvaldības ceļš, bet tur pa ceļam - ceļa vidū - robežojas vairāki lieli zemesgabali (agrāk kolhoza, tagad lielsaimnieku). Vēsturiski pagasts mēdz arī nogreiderēt utt, bet ja prasa oficiāli - tad tāda pienākuma viņiem nav, jo ceļš "neskaitās". Mēs arī neesam vienīgā māja, kam tas ir piebraucamais ceļš. Aizart ceļu vai aizliegt pa to pārvietoties neviens netaisās, bet... vai būtu jāiet caur tiesu un jāpanāk, ka caur visiem 5 skartajiem īpašumiem tiek iedibināts servitūta ceļš? Varbūt kaut kā oficiāli tomēr to var panākt izdalīt kā pašvaldības ceļu?

Spulgacite

gaura
Man līdzīgi. Ceļš taisīts 1963.gadā, bet nekur nefigurē kā ceļš. Padomju laikos acīmredzot piederēja kolhozam. To, ka ceļš papīros neeksistē, sapratām, kad tētis mums bērniem sadalīja un sadāvināja zemi. Tagad caur bāriņtiesu kārtoju servitūta ceļu, jo man sanāk pie sava īpašuma piekļūt caur brāļu īpašumiem un vēl cita kaimiņa īpašuma. Ļoti ceru, ka viss izdosies, ka kaimiņš neprotestēs, līguma projektu šodien viņam nosūtīju. Tagad gaidu.

Papildināts 06.10.2023 20:17:

Bet no kolēģes uzzināju, ka viņas kaimiņš esot kārtojis servitūta ceļu ar veseliem 11 kaimiņiem. Trakums

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18437015