Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Dokuments bez jebkāda paraksta

Esiite

Sveikas!

Saņēmu no pašvaldības iestādes "vēstuli" ar numuru, bet bez sastādītāja uzvārda un bez jebkāda paraksta. Paraksta vietā - "Ar cieņu, Uzņēmuma nosaukums". Elektroniski parakstīts nav. E-pastā. Cik saprotu, tai nekāda juridiska spēka nav? Vai tomēr? Šoreiz nav būtiski, par ko šī vēstule, mani interesē tās juridiskais spēks kā tāds.

Papildināts 14.08.2023 17:22:

.doc formāts.

Šoreiz nav būtiski, par ko šī vēstule, mani interesē tās juridiskais spēks kā tāds.

Kaut kādi izņēmumi ar parakstu taču bija, tā ka ir būtiski.

Principā, nav nekāda juridiska spēka. Kur garantija, ka tas tiešām no pašvaldības?

Parakstam jābūt pēc definīcijas.

Leila.

Esiite
Vai tur nav teksts, ka dokuments sagatavots elektroniski un derīgs bez paraksta?

Baibo
Es par šo pašu.

Papildināts 15.08.2023 19:38:

Leila.
Nav nekā. Bija ar viņiem kašķis (ne man, bet citiem), ka sūtīja nekorektas (lasīt - pārkāpjot pilnvaras) vēstules, kas bija ar parakstu. Cilvēki sāka sūdzēties "augšām" un norādīt uz pārkāpumiem, tad nu tagad sūta, nenorādot sastādītāju un atbildīgo personu, tikai uzņēmuma nosaukumu.

Papildināts 15.08.2023 19:38:

ecuador
Tad norāda, ka derīgs bez paraksta.

Katram savs

Leila.
Vai tur nav teksts, ka dokuments sagatavots elektroniski un derīgs bez paraksta?
Tāds teksts neko nenozīmē, uzrakstīt var jebko. Dokumentam bez paraksta (pašrocīga vai elektroniska) nav juridiska spēka. Punkts.

Papildināts 16.08.2023 00:06:

Esiite
sastādītāju un atbildīgo personu
Sastādītājs un atbildīgā persona (lai arī ko tas nozīmētu) nav obligātie rekvizīti. Paraksts gan.

Leila.

Katram savs
Atkarīgs par ko ir runa, med.dokumentiem mēdz būt tāda piebilde. Skatījos sava dēla BKUS izrakstos, tur tāds teksts minēts. Tiesa gan, tur norādīts mediķis, kas to rakstījis.

Esiite
Tā noteikti nedrīkstētu darīt. Es arī teiktu, ka nederīgs dokuments.

Katram savs
Nekorekti norādīju, bija domāts - paraksttiesīga persona (tāds tur ir tikai 1), bet viņš nav parakstījis.

Leila.
Principā, tad es varu ignorēt, vai ne? Viņi gribēja arī atzīmi, ka esmu saņēmusi, bet to es arī atcēlu. Tas vispār mums tāds kantoris, kas dara, ko grib.

Vēl jau jautājums uz ko ir dota atbilde. Ja jautājums uzdots no personas e-pasta arī bez oficiālajiem parakstiem un nenorāda, ka prasa oficiālu atbildi, tad tāpat arī atbild uz e-pastu.

Man praksē ir gadījumi, ka jautā e-pastā kad var nākt pakāl kādam dokumentam vai tml. un es tāpat arī atbildu- nerakstu oficiālu atbildi ar e-parakstu.

Manuprāt tādam sūtījumam ir tikai informatīva nozīme. Pirms kāda laika mana dzivokļa apsaimniekotājs ceturtdienā bija saspraudis durvīs paziņojumus par sapulci tuvākajā pirmdienā, apspriedīšot apsaimniekotāja maiņu. RNP veidlapa ar reģistrācijas numuru tās nedēļas pirmdienā, sastādītāja un parakstītāja uzvārdiem un bez parakstiem. Es tieši ceturtdienas vakarā lidoju prom, līdz ar to nebija pat mazākās iespējas sagatavoties. Uzrakstīju ar savu elektronisko parakstu par savām šaubām, vai tas vispār ir viņu dokuments, un lūdzu tādus pasākumus rīkot likumā paredzētajā kārtībā. Klusums jau trešo mēnesi.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18437067