Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Dilemma ar dzīvokļa izīrēšanu.

teite

eseni
Ko Tu mēģini pateikt? Ja būtu iespēja, visi gribētu dzīvot privātmājā, jaunajā projektā vai varbūt kādā skaisti renovētā centra mājā. Bet daudziem tas finansiāli neder. Skaidrs, ka 800 eur mēnesī īre daudziem nederēs. Protams, ka jaunietis visticamāk nebūs gatavs dzīvot 90s style dzīvoklī, bet viņus it īpaši cenas nospiedīs realitātē. Tipiskais students vispār dzīvos švaki remontētā vai lielā dzīvoklī kopā ar 3 citiem cilvēkiem - galvenais, ka lēti, jo vecāki no reģiona studentam nevar 1k+ katru mēnesi pārskaitīt un strādājot pa vakariem rimi neko daudz ar nevar sapelnīt.

Man kā īrniekam jumts interesētu tikai un vienīgi tad, ja runa būtu par pēdējā stāva dzīvokli. Citādāk pilnīgi vienalga.

JanisB
Es gribu pateikt to, ka padlaiku nolupušo dzīvokļu izīrētājiem ir kosmiskas vēlmes.

300€ par šitādu ir vairāk kā slimi. Tapēc arī sašutums, ka redz tagad tik ātri vairs īrnieki neuzrodās kā pirms pieciem gadiem.
Ja pieslēdz veselo saprātu, tad 500€ par mājvietu (ar komunālajiem vēl) var maksāt tikai cilvēki ar ienākumiem. Bet cilvēki ar ienākumiem neies tādā dzīvoklī.

eseni
Nenoliedzu, ka ir arī tādi gadījumi kā tu te ieliki, bet mans dzīvoklis uz kuru vairs īrnieki neuzrodās kā pirms pieciem gadiem ir 2003. gadā renovētā mājā. Līdz ar to padomju remonta tur nav, jo viss ir pārbūvēts pēc tam. Un īres maksa nav 350 un arī 300 ne, bet gan zemāka.

segolena
Rudenī meitenēm palīdzēju meklēt dzīvokli. Tik daudz kašmaru atskatījos, un par kosmiskām cenām! Un tie izīrētāji viens frīkaināks par otru... brr.

eseni
Nu bet, ja īres cenas tirgū ir neadekvāti augstas, tad vēl jo vairāk cilvēkiem interesēs pamatā tieši cena, nevis kāda santehnika ir dzīvoklī un jumta stāvoklis.

Kas attiecas uz švaki remontētiem dzīvokļiem - tie 200-300 eur vispār šķiet varētu būt robeža, kur zemāk jau ir jādomā nafigam vispār izīrēt un turēt to dzīvokli. Kā arī cilvēki baidās par nākotnes vērtību, jo māja jaunāka nepaliek, attiecīgi jānopelna vairāk īsākā laikā.

eseni
Frīku netrūkst abās pusēs. Arī īrnieku vidū tādi biezā slānī. Bet ne par to te stāsts.

Jo nu labs dzīvoklis ir sākot ar 150k + padsmit tk iekārtošanai. Tad īre ir 800€ mēnesī. Loģiski, ka parastā māja ar parastu, palietotu iekārtojumu ir ~800/3, ne? Bet 90% izīrētāju grib vismaz 350€, pie tam vēl nodokļus nemaksāt. Nu un rēķini ziemā ir vēl 250€ tādā mājā.

Ekonomikā ir tāda lieta kā līdzsvara cena. ir kautkāda pārvedēja vēlme par cenu, ir kautkāda pircēja vēlme par cenu un tur kur viņi var vienoties ir līdzsvara cena un par to arī notiek darījums. Ja darījumi notiek, tad ar cenu viss ir kārtībā. Tas ka neapmierina piedāvātā cena vai dzīvoklis, nozīmē, ka tāds nav jāņem un jāmeklē savām velmē atbilstošs. Kā jebkurai precei, arī dzīvokļiem ir dažādas cenu kategorijas un variantu šobrīd ir daudz.

Es piekrītu, ka nekustamo īpašumu jomā ir ļoti daudz "neprofesionālu" izīrētāju ar mantotiem vai pašu pirktiem dzīvokļiem, kas cenšas izīrēt dzīvokli bez remonta, jo remontu nevar atļauties. Cenu nosaka atrodot līdzīgu sludinājumu un uzmetot vēl nedaudz pa virsu utt., bet neviens jau neliek tādu ņemt.

Tas ko es komentārā par pašķidru īres pierasījumu gribēju uzsvērt ir ne jau tas kas cenas ir nepareizas, bet tas ka Rīgā ir palielinājies izīrētājamo dzīvokļu skaits un/vai samazinājies īrnieku skaits, līdz ar to dzīvokļus ir grūtāk izīrēt.

Cenu nosaka tikai tirgus, pieprasījums/piedāvājums. Preci var neražot ja realizācija ir zem pašizmaksas, radot piedāvājuma iztrūkumu, šajā gadījumā tā ir jau saražota. Līdzīgi kā ar desu pēdējā realizācijas dienā, jāpārdod par jebkuru cenu bez gudrēšanās kas ir dārgi un lēti. Ja īrniekam budžets ir 300€, tad viņam ir 300. Tas ka 800€ piedāvājumā ir iekļautas ekstras, kaut baseina apmeklējums bez kā var iztikt 2000 vērtībā viņa izvēlē neko nemaina.

Hanna123

Tev to vajag? Visu to ņemšanos ar daudz un dažādiem cilvēkiem, biežo tīrīšanu, mūžīgo guestu sūdzēšanos, lai atrastu iemeslu refundam? Esmu dažās AirbnB/booking FB grupās un problēmas hostiem ir nemitīgi. Pie tam nav nekādas garantijas, ka izīrēsi tik daudz, lai pašai nebūtu jāmaksā komunālie, jo kā kāds jau teica, Purvciema daudzstāvene ārzemju tūriestiem nav tas iekārojamākais variants. Es izīrētu ilgtermiņā, vismaz uz gadu, bet ar kontroli (kaut vai 1x mēnesī aiziet paskatīties) un līgumā saliktu striktus punktus par to, ko ir atļauts dzīvoklī un ko nav, ar visām soda sankcijām.

kurš nopietns strādājošs cilvēks parakstīs līgumu, kurā saimnieks reizi mēnesī nāk īpaši okšķerēties pa dzīvokli ?

ja var izvēlēties dzīvokli ar normāliem saimniekiem

Ārpus Rīgas laikam tā joprojām ir.
nu bet tagad tak modē pārcelties prom no Rīgas

tagad dzīvokli vajag Cēsīs vai Valmierā

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18437091