Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Dilemma ar dzīvokļa izīrēšanu.

teite

Piemetíšu savu artavu šajā diskusijā - pati izīrēju pāris dzīvokļus tāpēc mazliet jau zinu par šo lietu.

Īres bizness nav priekš visiem - jāsaprot ka īrnieks uz tavu dzīvokli vienmēr skatīsies savādāk nekā tu pats. Jāsaprot, ka remonts nolietosies, kautkas tiks sabojāts un pēc katra īrnieka, kautvai tas nodzīvojis gadu, vienmēr būs nedaudz jāpielabo, jātīra, jāpiekrāso, jāpiešpaktelē utt. Ja nevar pārdzīvot, ka sabojāts ozolkoka galds, tad neviss jāvaino īrnieki (kaut arī viņi ir vainīgi), bet pašam sevi, jo tam ozolkoka galdam tur nevajdzēja atrasies. Es sapirku mēbeles īres dzīvokļiem no sludinājumiem, par puscenu no veikala cenas var dabūt minimāli lietotas, modernas mēbeles.

Par cenām runājot - cenas ir augušas, bet īres cenas ne īpaši. Dažus gadus atpakaļ īres dzīvoklis aizgāja dienas laikā pēc sludinājuma ielikšanas un vēl kādi 5 gribētāji palika rindā, tagad par to pašu cenu tādā pašā stāvoklī labi ja nedēļas vai divu laikā atrodas kāds ņēmējs. Katrā ziņā Rīgā dzīvokļu paliek vairāk, bet iedzīvotāju mazāk, līdz ar to arī pieprasījums pamazām krītās.

Īrniekus vienmēr izprasu, ja iespējams papētu soctīklus un kautkāds priekštats rodas. Nevajag kautrēties arī atteikt izīrēt, ja neesi pārliecināts par cilvēka nodomiem.

teite

saulespuke121
Īsais stāsts tāds, ka dzīvoklis ir mans personīgais, attiecīgi viss bija kā priekš sevīm, ieskaitot kvalitatīvu virtuves galdu virsmu. Konkrētos īrniekus ielaidu, jo tieši paši pārvācāmies uz citu dzīvesvietu un viņiem nebija, kur dzīvot (ukraiņi) un pazīstama izlūdzās, vai var izīrēt. Tas notika lielā steigā un bez feiskontrola. Nu, skola maksā naudu nākamais līgums jau būs citādāks. Un nekādu ukraiņu vairs

Viss, ko jūs lasāt, drīkst tikt uztverts kā joks, nav ņemams par pilnu patiesību un nekādā gadījumā nav jāuztver personīgi.

Īstermiņā(booking/airbnb) tāpat var dabūt dīvainiešus/demolētājus utml. un matemātiski pat vairāk, jo viņi mainīsies biežāk. Stresa līmeni var dabūt nākamajā pakāpē jo jāpārdzīvo ar par nākamo viesi, kad, piemēram, no sestdienas rīta, atklāsies, ka nolauzts tualetes pods un 13.00 apsolīts agrais chek-in. Vai 6os no rīta jāglabāj puspliks pīpmanis, kuram aizcirtās durvis ar atslēgu iekšpusē...

Vispār atslēgu lietas var sakārtot ar kodu durvīm, lai vismaz tās nebūtu jābrauc un jāizsniedz katru reizi.

Garoziņa arī ir un tā var būt diezgan bieza.

teite

Hmmmz
Nē, nē, airbnb sen jau atmetu kā utopisku ideju

Viss, ko jūs lasāt, drīkst tikt uztverts kā joks, nav ņemams par pilnu patiesību un nekādā gadījumā nav jāuztver personīgi.

teite
Te arī ir galvenā problēma - personiskais un dzīvoklis uz īri ir divas principā nesavienojamas lietas.

teite

saulespuke121
Nu svešu izīrēt nevaru. A moš var? Iedosi savu dzīvokli izīrēt?

INteresanti, bet iekš tā ss.lv ir dzīvokļi mikras rajonos pa dienām piedāvāti. Kā tas jāsaprot?

Skatos, ka īres cenas kādas bija pirms 5 gadi, tāgad ir tagad. Domāju, ka daudzi neceļ, jo komunālie cēlušies, te neatliek vietas izpuasties ar īres cenu celšanu.

Vispaŗ, tie dzīvokļi zem 300 tādi diezgan nolupuši izskatās... Es par Rīgu. Bet tā ir, lai smuki saremontētu dzīvokli, cik štukas vajag? 5? Kad tas atmaksāsies, ja par smuku remontu tik kādus max 100 eiro izmest pa virsu var. Gadā 1200. Tātad 5 gados remonts tik atmaksāsies, i to nevar zināt, vai par 5 štukām kaut ko uzfrišināt sakarīgu sanāk (piem, virtuves mēbeles nomainīt jau vien cik maksā...

diena

teite

Te arī ir galvenā problēma - personiskais un dzīvoklis uz īri ir divas principā nesavienojamas lietas.

Es šo komentāru laikam saprotu pa savam , ne kā teite (autore).

Domāts, ka savas personīgas mantas( daļu sadzīves tehnikas, mēbeļu , lustras vēl kko) es neatstātu īrniekiem, nonestu noliktavā, nez- vietā sapirktu kko lietotu ss.lv.

Vai kā?!

teite

diena
Šķiet, jau rakstīju, ka situācija bija nestandarta. Pazīstamai darbā ukraiņi, kurus meta no pagaidu mītnes laukā, izlūdzās vai nevaru viņiem izīrēt. Lielā steigā viss notika un viņi lūdza arī atstāt kādas mebeles, ja iespējams, jo viņiem nebija nekā. Nu vai es galīga bezsirde, atstāju šo to, ko paši jaunajā dzīvesvietā nebijām plānojuši vest. Sen jau visu šito epopeju ar ukraiņu īrniekiem esmu norakstījusi vnk ziedojumos kara bēgļiem. Lai viņiem dzīve nokārtojas un ir laimīgi. Šo tēmas daļu varētu slēgt, mācība gūta, šādas kļūdas vairs neatkārtošu apstākļi bija tādi, tagad būs tukšs dzīvoklis, izņemot virtuvi, kurā ir tas, kas ir, gatava lietošanai.

teite
A ko viņi tur sadarīja?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18437091