pensionārs ar podziņtelefonu

lauvux

Slēdza lauvux: "Visgudrajām un varošajām cālenēm "neaptēstos" pensionārus nesaprast. Nez kā gan viņas tik gudras un talantīgas izaugušas, muļķu paaudzes radītas un audzinātas ...".
Dzīvesveids

Namejs
Es tevi pilnīgi saprotu, bet neļauju šim sevi uzvilkt, jo tāpat jau daudz kas uzvelk.

Mana māte turpina saņemt papīra rēķinu arī pēc maksas ieviešanas. Viņa visu maksā pati un grib tā saglabāt

Nav normāla situācija, ka pēkšni cilvēks, kurš nav e-vidē, tiek izslēgts no dzīves šajā jomā. Un nedomāju, ka tā ir norma, kas tagad ieviesusies, ka visu pārņem bērni. Bet ko lai iesāk?

kāda ir doma, kā tieši vecais cilvēks gribētu maksāt savus rēķinus patstāvīgi?
Es domāju, ka kaut vai tāpēc, ka viņi ir cilvēki, kuriem nav atņemta rīcībspēja.

Nav vienkāršāk pāriet uz priekšapmaksu? Iemaksāji kaut kādu summu bezlimitam un nekas vairs neuztrauc.

lauvux

Armadetta
Visus rēķinus maksāju mammas vietā, esmu nokārtojusi pilnvaru pie notāra
kāda pilnvara Tev ir? Ģenerālā?

Par maksājumiem, man viss ir sakārtots tā, ka es redzu un varu samaksāt, vienīgā sāpe bija par elektruma pieslēguma maiņu, bet, kā rakstīju, viss ļoti vienkārši sakārtojās. Telefons jau sen uz mana vārda, no pašiem pirmssākumiem.

Mammai nav bankas konta, pensiju laukos atnes skaidrā naudā. Vispār, traki. Mēs te cepamies par vecīšiem, kam esam mēs, bet ko dara tie, kam neviena nav? Par to vispār nav padomāts...

Sviestabeka

Elektrumā vīramātei pieslēdzos viņas kontam, izmantojot viņas līguma nr. un savu kreiso e-pastu. Printēju viņas rēķinus, jo viņa grib redzēt papīru. Samaksā pati, nezinu kur un kā. Bet kontā var arī samaksāt. Telefons ir piesaistīts vīra kontam, vīrs samaksā visu rēķinu, viņa savu daļu godīgi atdod. Lepna.

Bet vispār pie mums netiek domāts par cilvēkiem, kam nav datora, viedā telefona un interneta. Un daudziem nav.

A man reāli besī tas lepnums. Nu nenozīmē uzreiz, ka rīcībnespējīga, ja pieņem palīdzību. Tikai visu sarežģī ar saviem principiem. Nu kas tur būtu tik sarežģīts, vienreiz to kontu atvērt un kaut vai kodu kalkulatoru paņemt. Glabā pie sevis, izdrukā ko vajag. Trakāk ir kaut kas cits. Piemēram, kovida laikā ķīmijterapija. Kovida analīžu rezultātiem jābūt izprintētiem un līdzi. Tas nozīmē, ja tev nav printera, vai laika un iespēju un zināšanu saņemt izdruku laboratorijā dienā, kad nu tur tas rezultātsn ienācies, tad ir vakars uz ezera, jo bija tak jārēķina laiki, lai paspētu, cik tur stundas derīgs, telefonā parādīt neder (kā reiz nopirkām smartfonu, ieliku rezultātus telefonā, lai rāda ). Nekā, neder. Vajag papīru.

Papildināts 25.08.2023 17:46:

Tagad vismaz testē uz vietas. Joprojām, btw.

lauvux

vienreiz
Kovida analīžu rezultātiem jābūt izprintētiem un līdzi
Vāks , debīlisma paraugstunda

Namejs

vienreiz
Katram savs krekls tuvākais-

"ja tev nav printera, vai laika un iespēju un zināšanu saņemt izdruku laboratorijā dienā, kad nu tur tas rezultātsn ienācies, tad ir vakars uz ezera" ir tieši tāds pats kalambūrs- tas, kas tev ir, neder, jo nav ar rozā maliņu...

"pie mums netiek domāts par cilvēkiem, kam nav datora, viedā telefona un interneta. Un daudziem nav"- +100 . Dienās, kad "uzvelkos", mēģinu "atkost", kam par šo varētu sūdzēties. Tiesībsargam? PTAC? Prezidentam?

Man pat progresīvs seniors ik pa laikam asistanci prasīja - nesanāk tik ātri un precīzi visus pin saspiest, pirms pēdējā meģinājuma zvans, brauc nu.

Papildināts 25.08.2023 18:40:

Bet to iestāžu telefonu automatisku "ja... nospiediet taustiņu 1" - nespēj. Nespēj zvana laikā spiest meklēt taustiņus mobilam. Katastrofa ar to.

Par to vispār nav padomāts...

Tak ņem padomā un sataisi viņiem jēdzīgu servisu.

lauvux

poponda
beidz aizd.. visas tēmas! Eja kaifot par savu rusņu tālāk!

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18437151