Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Aizaudzis dārzs- ar ko sākt?

pabadamm

Sveikas, meklēju pēc padoma. Ir ļoti neliels dārza gabaliņš, kas nonācis manā pārziņā. Tur ir daži krūmi, bet lielāko tiesu- pāraugusi zāle. Es arī nezinu, ko gribu tur pasākt (varbūt kādu augsto dobi?), bez lielām pretenzijām uz rezultātu. Bet ko darīt ar to zāli un nezālēm- raut ārā? Neko nedarīt un atstāt, lai ziemā pašas aiziet? Esmu pilnīgs profāns, tāpēc jautājumi tādi.

nikii

Es nopļautu zāli un ieplānotām dobju vietām uzklātu melno plēvi.

ja nezini, ko veelies, dabuusi, kas paliks paari...

Katram savs

Jā, nopļauj. Ja ir idejas, kur būs dobe, tad tur klāj plēvi. Ja plānu nav, tad liecies mierā un pa ziemu apdomā, ko darīsi. Pavasarī uzklāsi plēvi.

Pirmajā gadā tāpat velēnā neko nevarēs sēt - ja nav slinkums, var taisīt tās augstās dobes (ar tām man nav pieredzes), bet ja negribas sapūlēties, tad saliek puķes podos un priecājas.

Paldies! Tā arī tad darīšu!

MazaisMurmulis

Kas tie par krūmiem? izgriezt vecos zarus ( parasti to dara ļoti agri pavasarī ogu krūmiem, dekoratīvajiem - ká kuram, var arī rudenī), aizlauztus, puskaltušus zarus var izgriezt jebkurā laiká. Nopļaut, pārskatīt vai uz zemes nav koki, ķieģeļi utt. miskaste. varbūt kādā stūrī arī senas peonijas vai ko citu no daudzgadīgām puķēm var atrast. Gaidīt pavasari un skatīties, kas līdīs ārā no zemes (narcises? tulpes?).

Es tagad nopļautu, nekādas plēves neklātu, pagaidītu pavasari, paskatītos, kas kur lien laukā, varbūt ir kaut kas, kas man patīk un gribu saglabāt. Tad atrastu vietu, kurā gribu kko stādīt, uzliktu plēvi (melno, agroplēvi, ne caurpīdīgo). Man kuriozs sanāca. Bija viena dobe ieplānota, ātrumā nebija melnās plēves, bet kaut kāda ļoti veca jau pilnīgi necaurspīdīga parastā plēve, bet acīmredzot bija pietiekami caurspīdīga, lai tur apakšā izveidotos siltumnīca, zāle saauga vēl leknāk, kurmji izdomāja tur sarīkot kaut kādu kurmju rakumu čempionātu un nu tur es var nevaru pārbraukt pāri ar pļāvēju, jo ir kalni, gara zāle un man slinkums vest līdzi trimmeri. Sanāk, ka es pasliktināju situāciju. Tagad tur jālīdzina, jāpļauj. Jebkurā gadījumā, pāris nedēļas zem melnās plēves ir pietiekamas, lai varētu samērā viegli nocelt velēnu un uzrakt dobi.

Resnā Žurka

Izpļaut un satīrīt tagad, lai var atrast krūmus un daudzgadīgos, ja tādi tur ir. Nopļauti var salikt, kur uz aci dobes prasās.

Paldies! Tur ir avenāji (mežonīgi savairojušies) un jāņogu krūms. Sapratu, ka zāle jānopļauj. Avenes arī laikam jāretina? Kā es varu atpazīt, kas ir daudzgadīgs?

Resnā Žurka

Avenes praktiski ir jēga atstāt tikai smukākās un resnākās jaunos dzinumus, bet pārējo līdz zemei. Arī galotnītes drusku apgriezt.

Es nezinu, kā atpazīt daudzgadīgos no viengadigiem. Pļaujam uzmanīgi un skatāmies, vai nav kas tāds, kas pēc kultūraugiem izskatās. Tad jau pavasarī redzēs, vai augs, vai vairs nebūs.

Zāle noteikti jānopļauj. Avenēm var nogriezt izkaltušos zarus. Arī ogu krūmiem.

Un apdomā idejas puķu dobēm. Ja uz nākamgadu gribi kādu jau ziedošu augu (ziemcieti, kas pārziemo) un apmēram zini stādāmo vietu, septembra beigās kaut ko vari jau iestādīt.

Papildināts 26.08.2023 09:17:

Es arī neprotu viengadīgos no daudzgadīgajiem atšķirt.

Optimists optimistiem optimists.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18437165