Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Mazuļa miegs

Loras

Sveikas

mums šobrīd 1 mēnesītis. Gribēju vaicāt vai vel kādai mammai mazulis negrib gulēt? No 24h mēs 20 esam nomodā. Itkā miegs nāk, skatos kad ir pazīmes, ieaijāju un pēc mirkļa acis kā pogas un sākas histērija. Nezinu pat kas pie vainas.. pirmās nedēļas vismaz vakarā no 20-24:00 gulēja, tagad pat tas nav. Katru dienu 20:00 ejam vanniņā, lai ir kā rituāls.
ceru ka kādai ir ieteikums

Sveika! Ko bērna ārsts teica uz meneša vizīti? Ja ar veselību un ņemšanos svarā viss kārtībā, var paskatīties, kā bērniņš jūtas vismierīgāk. Viņs vēl pavisam maziņš. Nomoda periodi visdrīzāk ir 30 minūtes vai stunda, pēc tam kāds snaudieniņš. Kā viņš guļ pa dienu? Cik bieži ēd?

Manējie pirmos mēnešus vismierīgāk gulēja rokās, man uz krūtīm vai blakus. Kad piedzima jaunākais, ar vīru bijām vienojušies, ka pirmās 5-6 nedēļas mājas pienākumus pārņem viņš un lielākie bērni, mans uzdevums bija parūpēties par sevi un bēbīti. Būt blakus tad, kad viņš pamostas. Ir milzīga atšķirība, vai zīdainītis paziņo par savu pamošanos ar skaļu brēcienu un mēģina sasaukt mammu, vai attaisa acis un pretī redz smaidīgu seju, kas saka "prieks tevi atkal redzēt, es jau paspēju sailgoties". Tas rada drošibas sajūtu - es varu iet gulēt un mamma nekur nebūs pazudusi. Man ir 6 bērni. Un ir ļoti žēl, ka to nezināju tad, kad auklēju vecāko. Iemācījos būt klātesoša tikai ar nākamajiem. Jo vairāk fiziska kontakta bērniņš saņem, jo patstāvīgāks un drošāks ir vēlāk.

Galvenais, kas bēbītim pirmajos mēnešos ir vajadzīgs ir tas, lai mamma būtu blakus. Ja bērniņu baro ar krūti, šajā vecumā ir normāli, ja viņš ēd bieži un pēc tam aizmieg. Mazo var viegli ietīt kādā plānā autiņā, lai viņš mierīgāk gulētu. Man vislabāk patīk muslīna autiņi/sedziņas.

Loras
Sazinieties ar Ekomammâm.

vivalavida
Esmu blakus kad pamostas, bet tāpat ar bļaušanu.. daktere saka, ka tas ir normāli zīdainim jo režīms veidojas ap divi mēneši. Man jau šķiet ka nekas nav ok un tā nevajag būt.

Papildināts 25.08.2023 10:00:

vivalavida
Pa dienu ar max 30min guļ un 3-4 h nomodā, bet liekākoties ar bļaušanu. Svars mums pa mēnesi 1kg 200g. Konstatēja govs piena nepanesību mums, varbūt tāpēc? Maisījumus lietojam tos ko izrakstīja slimnīcā

Rainbower

Loras
Sākumā mazie guļ diez gan haotiski un nekāda režīma nav, bet Jūsu gadījumā skaidrs, ka guļ par maz. Varbūt puncis sāp un traucē gulēt. Visbiežāk bērns nevar aiziet gulēt, ja ir pārguris (3-4h nomods zīdainītim ir par daudz). 1 mēneša vecumā bērnam nomods varētu būt aptuveni 1h, tad var vadīties arī pēc tā un kādas 15-20 min pirms nomoda stunda pagājusi, taisīties uz diendusu. Ir bērni, kuri izrāda miega pazīmes tikai tad, kad jau ir pārguruši. Mēs paši vadījāmies pēc nomoda stundām, citādi puika neizrādīja nekādas miega pazīmes līdz brīdim, kad jau bija pārguris, un tad vairs nekāds kvalitatīvais miegs nebija.

Rainbower
Šo visu ievēroju, bet kamēr midzinu viņa aizver acis un tad pamostas un atkal gatava bļaut. Kā sāk berzēt austiņu zinu, ka jātaisas gulēt. Bet visas diendusas tā arī nomuļļājam

Loras
Manējai, kad ir histērija, palidz kadas 6-8 min pastaigāt ar viņu rokās, tad vēl kadas 5-7 min pasēdēt (lai dziļš miegs) un tikai tad lieku gultiņā.

Pirmie mēneši zidainitim vajag mammas kontaktu pēc iespējas vairāk! Pasaule ir auksta, plaša un spilgta. Turi bērniņu rokas, paaugsies, gulēs gultiņa. Vēl pirmos mēnešus liels palīgs bija slings, bērns iekšā guļ, es tikmēr daru savas lietas!

Greyish

Nezinu.. mēneša vecumā vēl tā gana haotiska gulēšana. Man bērnam tā nostabilizējās ap 2 mēn. Ok, vienīgais, kas bija gana precīzi un paredzami, bija tas, ka pa nakti guļ. Nu, atskaitot brīžus, kad uz ēšanu pamostas. Bet tad ap pussešiem jau augšā, utt. Bet diena bija pilnīgs haoss, līdz pamazām sāku uzķert to režīmu.

Bet vai tiešām no 24h 20h esat nomodā. Tur jau pa manam galīgi nav ok. Ticu, ka var būt tāda sajūta, jo guļ (vismaz pa dienu) tādiem maziem posmiem. Un tad liekas, ka maz guļ.

Man tajā sākumposmā dikti palīdzēja aplikācija BabyTracker. Tur vadīju iekšā visas gulēšanas, visas autiņmaiņas, visas barošanas. Sākumā izskatījās baigi haotiski, bet pēc tam (jo īpaši, ja papēta tos grafikus pēc gāda laika, tad varēja redzēt, kā nostabilizējas savs režīms; pēčāk jau varēja redzēt, ka dienas miedziņu garums pakāpeniski samazinās, utt.). Un tajā trakajā sākumā, kad pieturējos pie aplikācijas, tad beigās skaidri varēja redzēt, ka guļ jau tas bērns. Vnk man nogurums nenormāls un sajūta, ka neguļ nemaz.

Es arī domāju, ka nevar iemigt no pārguruma. Jāmēģina pēc iespējas pēc 1h nomoda iemidzināt, jo, lai cik dīvaini tas nebūtu, var neiemigt no pārlieka noguruma. Un domāju, ka guļ gan jau vairāk par 4h, vnk tev no pārguruma tā škiet... lai veicas!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18437167