Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Anonīmās alkoholiķes

AlkoholikeAnna

Tev vēl nav alkoholisma.

Atzīšos. Šodien izlasīju vienu senu diskusiju te, kur arī viena sieviete bija apņēmusies nedzert. Tajā diskusijā izlasīju daudz labu padomu. Bet tas, kas manī raisa piesardzību - viņa arī bija pilna apņēmības. Un viņa krita - vairākkārt. Un es apzinos, ka ar mani arī tā, iespējams, būs. Gan jau ka būs. Bet ir labi to apzināties, ka, lai cik racionāli es domātu šobrīd, mans tumšais pasažieris dažreiz var kliegt skaļāk par saprātu. Bet tāpēc es te rakstīšu un rakstīšu daudz. Šis novirzīs domas.

AlkoholikeAnna
Neņem galvā. Cilvēks cenšas pats sev attaisnot alkoholismu. Pats jau zina ka ne veselīgi tā pļēgurošana un ka smird pa gabalu arī.

Bet tev veiksmi ceļā uz labāku nākotni.

Patricia L

alniks
Lai tā būtu ar Tavu izskatu, neies jau strīdēties. Bet, ko tas dod - Tu esi alkoholiķe. Brīnos, ka kādam ir patīkami ar tādu dzīvot kopā. To, ka dzīvo, tas ir fakts. Visas labās īpašības nonullējas ar vienu šo faktu - alkoholiķis. Piedzēries cilvēks nevar būt adekvāts ne savā runā, ne uzvedībā. Neuzticams. Tu tagad, protams, oponēsi, ka neviens i nevar pateikt, ka tikko prosecco pudeli esi izdzērusi.

poponda
Ja Tu to man, tad diemžēl ir gan. Alkoholismam ir dažādas stadijas. Es vēl neesmu Centrāltirgus bomzene, bet es ne tuvu neesmu tā sieviete, ar kuru lepoties vīram vai bērnam.

AlkoholikeAnna
Tā, salīdzināšana ir ne jau ikdienā, bet te tajā kontekstā, ka "visu varot redzēt sejā" - nu nevar, ja varētu, tas varbūt motivētu vairāk. Sejā man var redzēt ballīti nakts garumā. Diemžēl (vai atkal par laimi?) tie funkcionējošie alkoholiķi spēj funkcionēt ilgi. Man ir pāris vecāku paziņu, kas saka, ka pienākot tāds vecums, kad vairs nelienot iekšā, ceru, ka man pienāks tāds brīdis...

viedaminka

Alkoholismam (tāpat kā jebkurai darbībai) vajag motivāciju, vidi un apstākļus.

No tēmas motivācija skaidra- nav izveidojušies atslābināšanās un atpūšanās rituāli, darbs tiek uztverts kā nasta, par ko sevi jāatalgo. Lai smadzenes, pārslēgtos citā režīmā, ir jamaina ieradumi. Ja seriāls ir ar vīna glāzi, tad tu nevari apsēsties un skatīties seriālu bez vīna glāzes. Smadzenes to nesaprot un pieprasa "pilnu komplektu". Tāpēc var mēģināt ieviest jaunus darbdienas un brīvdienu atpūtas rituālus, kuros nav iespējas iedzert. Piemēram, doties ar auto kaut kur, jo pie auto stūres dzert nevar. Vai doties ar bērnu uz rotaļlaukumu, kur malkot Prosecco būtu nepieņemami.

Alkoholismu atbalstoša vide ir tāda, kur ir brīvi pieejams alkohols. Kur alkohols tiek iegādāts? Ja veikalā nespēj nenoiet gar alkohola stendu, tad ir divi varianti- sāc iepirkties citā veikalā un smadzenēm piedāvā tādu maršrutu pa veikalu, kas neietver pastaigu gar alkohola stendu. Jo smadzenes veikalā, kurā iepērcies jau ir izveidojušas ieradumu iet pie alkohola stenda. Ja tas nesanāk, tad vēl ir variants iepirkties internetā. Ja alkohols nav acu priekšā, tad arī kārdinājums mazāks. Ieteicams mainīt ikdienas maršrutu, ja tas ietver ceļu gar veikaliem, kur pārdod alkoholu. Nevajag mājās turēt nekādu alkoholu. Tas tikai apgrūtinās atmešanu.

Alkoholismu atbalstoši apstākļi ir tādi līdzcilvēki, kas dzer paši un aicina dzert citus. Ja draugu kompānijā (vai partnerim vai citiem tuviem cilvēkiem) pieņemts iedzert, tad alkoholiķim ir gandrīz bezcerīgi atmest alkohola lietošanu. Tas ir kā sociāls rituāls un spēkā ir "tu ar laiku paliec par to, ar ko draudzējies". Tāpēc alkoholiķiem visbiežāk no atkarībām izdodas tikt vaļā, ja vairs nav alkoholu lietojošu līdzcilvēku. Ja apkārt neviens alkoholu nelieto, tad ir daudz grūtāk līdz alkoholismam nodzerties. Tāpēc ir lietderīgi nomainīt savu sociālo loku, tai skaitā kolēģus, ja ar esošiem pieņemts jubilejās cilāt glāzes.

Ja alkoholiķim nav ne vide, ne apstākļi, kas uztur alkoholismu, tad ir daudz vieglāk strādāt pie motivācijas.

Alkoholismu var koriģēt arī kognitīvi. Brīdī, kad gribas iedzert, nevis stiept roku pēc glāzes, bet uzdot sev jautājumus- kā es jūtos šobrīd? Kā es jutos dienas laikā? Kas man pietrūkst sajūtās, lai justos labi? Ja gribu atslābināties vai atpūsties, vai varu tieši tagad izdomāt 10 veidus, kas neietver alkoholu, kā es varētu atslābināties un atpūsties? Varbūt karsta vanna, varbūt pastaiga, varbūt kāda aktīvāka fiziskā aktivitāte, varbūt kādas dejas vai sporta veids, varbūt saruna ar draudzeni? Var uzdot sev jautājumu, kā tu atslābinājies un atpūties pirms bērna dzimšanas?

Tikai eksperimentējot ar sevi, var atklāt, kurš no šiem paņēmieniem palīdz, kurš nē. Varbūt jāpadomā un jāmeklē citi risinājumi. Nevajag sev uzlikt mērķi no šodienas pilnībā atmest alkoholu. Lietderīgāk ir uztver to kā ilgtermiņa uzdevumu, kurā caur eksperimentu un kļūdu metodi atrast priekš sevis to paņēmienu kopumu, kas tieši tev palīdz atbrīvoties no alkohola lietošanas.

Papildināts 29.08.2023 23:28:

AlkoholikeAnna
Iesaku nomainīt niku. Nevajag sevi tā lingvistiski programmēt. Pārsauc sevi par LaimīgāAnna vai kā citādi pozitīvi.

alniks
Nu nevar, nevar ne redzēt, ne just. Viss ir kārtībā ar tevi. Bet kāpēc tad tu te ienāci un ierakstījies? Nē, man netraucē, vienkārši interesanti.

Alkoholiķim jau kompāniju nevajag, šeit jau dāmas raksta, ka dzer vienatnē.

Ja tu lieto alkoholu tad tāpēc ka to gribi nevis tāpēc ka alkoholiķe.

Pamēģini vispirms atmest cukuru, miltu ēdienus, kafiju.

Sāc dzert tikai ūdeni un vēl siltu. Skaidrs ka ir atkarība.

No visām foršām lietām rodas atkarība. Tas normāli.

Ir tak ceļošanas atkarība. Un necenšas apkarot. Lepojas.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18437245