Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Anonīmās alkoholiķes

AlkoholikeAnna

Hallhuber

Maijinja05
Mans tēvs bija alkoholiķis! Labs cilvēks ar zelta rokām, kad nedzēra. Tā " noraušanās" nebija pēc kalendāra. Katru vakaru gaidījām kādā stāvoklī kungs ieradīsies. Tie bija 70-80 gadi. Kaut kur dzīvokli dabūt nebija iespējams. Vai nu stāvi rindā fabrikā vai ceri, ka māja tiks nojaukta un tad tiksi pie atsevišķa dzīvoklļa! Kooperatīva dzīvokli nopirkt nebija iespēja, jo tēvs visu naudu nodzēra un nesa mantas no mājas izpārdot!

Nekas alkoholiķi neizmainīs, ja pašam nebūs stipras gribas atteikties no glāzītes!

Papildināts 26.11.2023 11:20:

Tas bija toreiz liels stress mammai un man, jo kad plostoja, tad varēja naktīm negulēt. Visu laiku bļaustījās un pa riņķi runāja visu kas ienāca prātā. No bērnības atceros, ka es mazs bērns būdams sēdēju un lūdzu Dievu, lai tēvs kaut kur grāvī piedzēries noslīkst! Otra uzmācīgā doma , kā lai ES tēvu nogalinu, lai mammai nebūtu jāiet cietumā.

Pat tagad, ja gadās redzēt bļaujošu , piedzērušos vīrieti , varētu aci nepamirkšķinot uz viņu šaut ( ja būtu ierocis un iespēja )!

Papildināts 26.11.2023 11:22:

Netērē laiku , pat ja Tavs vīrs dētu zelta olas un apbērtu tevi ar dimantiem, tas nav to vērts savu dzīvi, nervus aprakt ar bļaujošu alkoholiķi! Tu viņu neizmainīsi, tikai sačakarēsi savu dzīvi!

P.S. Cik Tev gadu? Cik ilgi esi ar to vīrieti kopā? Vai jums bērni ir?

Vācijā . Baden- Württemberg / Bayern

Ja cilvēks piektdienas vakarā izdzer 3 kokteiļus nu teiksim whiski cola mazliet apreibst un iet gulēt. Nākamajā dienā izdzer 3 prosecco, 1 vīnu un 1 sidru pudeli un nereibst. Nobubina nav vērts dzert nereibstu. Tas būtu alkoholisms?

Cilvēks apgalvo nē.

Bet ja dzer katru wekendu, kā nē.

Papildināts 26.11.2023 14:33:

Prosecco, vīns arī pudeļu daudzums ne glāzes

Mani dzīve aizveda uz 2 nedēļām uz zemi, kur alkoholu nelieto un nemaz nevar to te nopirkt. Esmu par to tik priecīga.Un saprotu, ka arī nemaz negribas. Pat domas nav, ka gribētos...tad, nu domāju, ka varbūt ar mani nav nemaz tik slikti? Bet, kas būs, kad atgriezīšos mājās, kur atkal tas būs brīvi pieejams? Mazliet no tā baidos...gribētos tupināt šādāpat garā...pat bez domām un vēlmes.

Harmanova
Mums jaunībā bija uzstādījums - nākamajā dienā alko nedzert. Lāpās vienīgi alkoholiķi. Tas bija kā likums pēc jebkuras ballītes, lai cik kuram sanācis pārķert, pāršaut pār strīpu. Tagad jāsecina, tie kuri lāpījās, tie arī pamazām nodzērās.

adatainis

Man vakar bija 1 gads 11 mēneši - 700 dienu skaidrā. Kā vakar labi pateica viens paziņa, kuram pagājušogad bija 10 gadu skaidrības jubileja: jebkurš cipars vairāk par 6 stundām man pirms desmit gadiem likās kosmoss.

700 dienas - tas ir katru dienu vismaz neiztērēti 10-15 eur dienā (pie maniem apjomiem). Tas ir fizisks spēks, lai varētu iet un darīt lietas, kas patīk (nevis saņemties mega projektam: uztaisīt ēst bērnam). Tā ir mentāla skaidrība, lai saprastu cēloņsakarības un mēģinātu pieņemt pareizos lēmumus (nevis dzērājas aizdomīgumā apvainotu visus pēc kārtas).

Marquise

adatainis
Super! Es loti priecajos par tevi!

Papildināts 28.11.2023 21:12:

Un vispar priecajos par visam, kuram izdodas. Pati kadu laiku atpakal rakstiju, ka atturesos. Tad parkapu apnemsanos, jo bija pasakumi un pasedesanas. Bet tagad atkal atturos jau krietnu laiku. Pat neatceros, kad bija pedeja reize, kad lietoju alkoholu. Diezgan nozelojami, ka mana prata pasakumi nav iedomajami bez alkohola Vispar tas ir kaut kads fenomens cik loti normalizeta alkohola lietosana Latvija. Neslepsu, ka briziem uzpeld galva doma, ka varetu, bet dzenu prom tadas domas. Passajuta ir nesalidzinami labaka un nav sabojatas brivdienas un ko tur liegties, ari citreiz darbdienu riti.

Fake it till You make it!!!

Kā jums iet, dāmas?

Man 103 dienas. Un ir labi, ko tur vairs piebilst. Tik vien kā - kur es biju ātrāk?

adatainis

AlkoholikeAnna
Tu esi viena no tiem cilvēkiem, kura pieņēma lēmumu ātrāk, ne galējā punktā. Atskatoties atpakaļ uz saviem lēmumiem es skaidri (ha-ha) zinu: jo ātrāk es būtu pieņēmusi lēmumu nedzert, jo vieglāk man būtu pārorientēties. Katra spirtotā diena dzen smadzenes un visu organisma ķīmīju dziļāk purvā. Tu paspēj sataisīt vairāk sū.us, paspēj pieņemt vairāk nepareizu lēmumu. Atskaidrojoties ir uz šiem lēmumiem jāskatās un reizēm jātiek galā arī ar sekām.

Man viss pa vecam. Plus šobrīd vēl miers sirdī. Neesmu gan bijusi 2 nedēļas uz AA, bet pēc darba tik grūti ir izlīst no siltās mājas vēlreiz aukstumā.

adatainis
Jā, es vēl nebiju bedres dibenā, bet domāju, ka tā ir tikai veiksmīga apstākļu sakritība, jo mans starta komplekts varbūt ir par kripatu labāks kā tiem, kas tur iekrituši. Bet vienlaikus, necik tālu jau nebiju, ja vīrs jau sāka zvanīt trauksmes zvanus un uzstādīt ultimātus- "es vai alkohols".

Patiesībā jau tagad, skaidrām acīm atskatoties uz visu dzeršanas periodu, saprotu, ka alkoholiķa prāts mazliet gribēja padarīt visu ne tik dramatisku, lai gan bija dramatiski. Pirmkārt, neba jau nu es dzēru tikai pēc bērna piedzimšanas. Nē, faktiski dzēru kopš kāda sešpadsmit gadu vecuma. Pirmais boyfriends, pirmie tusiņi, alkohols stabili katru nedēļas nogali un nereti jau tomēr arī ārpus tām. Lai nu kā, esmu pateicīga šim forumam un I am sober aplikācijai, abi bijuši ļoti motivējoši faktori. Bet vismotivējošākais man kā jaunai sievietei tomēr bija veselība un vizuālais. Pirmkārt jau - mīnus 12kg. Skaista, izārstēta sejas āda. Pārliecība par sevi atkal ir tur, kur tai būtu jābūt. Un ziniet... Skatos vecās bildes. Šobrīd ir tā, ka man ir kauns, ka citi mani tādu ir redzējuši. Ka citi ir redzējuši vizuāli tik ļoti nožēlojamu un palaidušos manis versiju. Skeptiķes noteikti domās, ka es te pārspīlēju. Bet ne vella. Parādītu pirms un pēc bildes - jūs apgāztos

Vārdu sakot, nedzeriet, mīļās dāmas!

24. diena bez alkohola, ir ok, bet cereju, ka vilkme paries, bet nee.

Kapec dzeeru: stress darbaa, garlaiciba, nogurums vakaros.

Kapec partraucu: saka dramatiski krist aaraa mati, svars katastrofals, sarkana seja.

Tagad divkart gruti, jo visadas svinesanas, riit pat bus draugu pusdienas, protams, ar prosecco.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18437245