Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Viedpulkstenis vai mobilais telefons pirmklasniekam?

dandelion

Ir abas pieredzes. Viennozīmīgi - viedpulkstenis (bērnu ar trackingu) bija ērtāks. Bērns vieglāk sasniedzams (jo mob skolā lietot nedrīkst, līdz ar to stāv somā un jebkāda komunikācija sanāk tikai caur skolotāju). Ārā ejot tas pats - viegli sazvanāms, nav soma vajadzīga, zinājām, kur ir. Var arī paklausīties, kas apkārt notiek.

Papildināts 05.09.2023 06:44:

Plus viņam nav opcijas sēsēt telefonā.

Kur pirmklasnieks viens pats staigā, ka jāizvēlās kāds no abiem? Maniem bērniem pirmajā klasē nebij ļauts no skolas vieniem iziet un vecāks/aukle gāja uz skolu bērniem pakaļ. Pirmais telefons tika iegādāts 2 klasē.

Indza

kolizejs

Kur pirmklasnieks viens pats staigā, ka jāizvēlās kāds no abiem?

Uz skolu, no skolas. No mājām vai no skolas uz mākslas skolu, mūzikas skolu, uz treniņiem.

The punishment sometimes don't seem to fit the crime.

FirstAustria

Mams pirmklasnieks viens nekur negāja, bet bija telefons. Arī par pulksteni domāju, bet man pēc pieredzes ieteica, ka pulksteni sīkie tāpat ņemot nost sportā, atpakaļ neuzliek, iemet somā. Tad der tik vien cik zināsiet, kur atrodas soma

Bet nu beigās palikām pie telefona, iekšā aplikācija, lai redzētu kur atrodas. Vismaz sazinamies ar sms, pēc stundām uzzvana, ka var iet pakaļ.

Papildināts 06.09.2023 11:02:

Man bija drošāk, ka bērnam klāt tomēr telefons, kaut vai kaut kur gaidot mani. Jebkurā laikā viņš var piezvanīt tētim vai kādam citam radam. Tāpat arī zina, kad un kur zvanīt nelaimes gadījumos utt.

Upene

ir abas pieredzes, pulksteni pirmajā pusgadā atmetām, jo:

1. jālādē katru dienu

2. GPS tāpat telpās gļuko un tad rāda tuvāko mobilo torni, nevis faktisko atrašanās vietu'

3. slikta zona, ja bija ēdnīcā vai garderobē pagrabā, nebija zonas

4. kad zvana, zvans ir uz skaļruni - visa klase dzird un otrādi - tajā fona troksnī grūti saprast arī man, ko saka;

5. nevar sūtīt sms, ko dažreiz tomēr vajadzēja, lai, piemēram, pateiktu, ka būs pakaļ ome, bet netraucētu stundā ar zvanīšanu;

Lai nebūtu tā, kā daļai klasesbiedru, ka mānās dēļ telefona, slēpj zem galda un lieto stundās, iet pa ielu un lieto, neskatoties kur iet, utt...manam ir podziņu telefons. Un nē, klasē neapsmej, jo daļai ir podziņu, daļai ir pulksteņi, daļai nav nekādu, daļai viedtālruņi.

katrā ziņā vilkšu max ilgi, man ļoti nepatika, kā izmainījās radu bērns uzreiz pēc viedtālruņa - ne vairs interesēja bumba, ne pārgājieni, ne grāmatas...skaitīja minūtes līdz telefonam, diedelēja, vai varēs ilgāk dabūt, ja kko izdarīs, utt.

Papildināts 07.09.2023 10:16:

Un jā - vajag kādu līdzekli arī pirmklasniekam, jo ir tikai 4. skolas diena manai tagadējai mazākajai pirmklasniecei - vienu reizi jau zvanīja, jo bija pazaudējusies pastaigas laikā, atgriezusies klasē, bet tur protams neviena nav; šodien aizmirsusi angļu valodas materiālus.

Dēlam līdz 7. klases beigām - telefons ar podziņam, meita 6. klasē - telefons ar podziņam. Sazināties var, ladēt vajag reizi 3-4 dienās, ko vēl vajag? visi šitie WhatsApp bezjēga čati lai iet 3 mājas tālāk..

PiGiTe
visi šitie WhatsApp bezjēga čati lai iet 3 mājas tālāk..

Covid " mājmācībā " ar podziņu telefonu nevarēja skolai mājasdarbus sabildēt/safilmēt un nosūtīt skolotājiem. Arī tagad klases skolotāji bieži vien caur whatup klases grupā bērniem paziņo aktualitātes, bet te nav runa par 1-3 klašu skolēniem. Tur tiešām pietiek ar podziņnieku.

kolizejs
"mājmācības" laikā mani bērni mierīgi izmantoja skeneri un sūtīja savus mājasdarbus skolotājiem daudz smukākā formā, salīdzinot ar šķībām bildēm no telefona. To, ka dara klases skolotāji, ir viņu darīšanas. Es mūsu klases skolotājai pagajušogad izskaidroju, ka ir plus-minus OFICIALIE veidi aktualitāšu paziņošanai (e-klase un Mykoob). Tur lūdzu visu arī paziņot, nevis WhatsApp, kuru izmantot nevienam nav pienakums.

PiGiTe
Nezinu nevienu, kam mājās būtu skeneris, lai gan daudzi no mājām vēl joprojām strādā, tāpēc tas nav "universālais" variants visiem/vairākumam.

Ja negrib, lai bērns bezjēdzīgi izmanto telefonu, uzliek "bloķus" vai laika limitu programmām.

kolizejs
Varianta "visiem" nēkad arī nebūs. Tas skeneris, kas ir arī printeris, bija nopirkts tieši kad sacies tas trakums ar "kovidu", speciāli mācību nolukos.. Kada jēga pirkt telefonu, lai pēc tam viņu "ierobežot" un bloķēt? Katram savs. Man patik trollēt cilvēkus ar to, ka man nav WhatsAppa. No ta mana dzīves kvalitāte nepasliktinājās

Skolotāji jau ir pieraduši pie viedtālruniem. Viena skolā nez kāpēc var normāli izdrukāt stundu sarakstu un iedot bērniem, citā - "nobildiet no prezentācijas displeja".. It īpaši man patika "kovid" laikā visi mājas uzdevumi tipa "Uztaisiet mājas šķeršļu joslu un nofilmējiet video"...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18437327