Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

ārsta zīmes, noteikumi skolā un noteikumi valstī

Murrrkšķis

Murrrkšķis

Resnā Žurka
es sēdēju otrā galā, neredzēju.

man ir bērni, kas neiet labot atzīmes pat tad, ja viņus uz to spiež, tā ka par šo nezinu. vienādi noteikumi visās skolās noteikti būtu nākuši par labu.

bet kad tā psiholoģe vai kas viņa bija teica, ka vidējā izglītība nav obligāta un ka tie, kas paliek aiz strīpas un iet uz citām skolām, nav motivēti, man likās, ka te tā kā ož pēc puvuma. sanāk, ka viņa strādā ar domu, ka trešdaļa šīs skolas skolēnu ir nemotivēti un nedrīkst mācīties vidusskolā.

Papildināts 07.09.2023 11:51:

PiGiTe
Zvanu pa telefonu kad bērns ir saslimis un pēc tam kad ir vēsels un braucu pēc zīmes.

jā, es jau domāju, ka šis tiks pieminēts. es arī esmu braukusi pēc ārsta zīmes bērnu līdzi neņemot. sanāk, ka skola māca melot. jo ārsts to bērnu nav redzējis.

Murrrkšķis
un tiešām neredzu problēmu uz pāris nedēļām aizbraukt ceļojumā un pēc tam atnākt ar ārsta zīmi. tā ārsta zīme ir tikai tāds vecāku sodīšanas līdzeklis.
Šo var tikai Latvijā, vecajā eiropā nevienam vecākam ne prātā neienāktu ceļot ar bērnu ne skolas brīvlaikā.

Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!

Murrrkšķis

pece
jā, protams, katrā valstī savu noteikumi. es te interesējos par noteikumiem mūsu valstī.

Resnā Žurka

un tiešām neredzu problēmu uz pāris nedēļām aizbraukt ceļojumā un pēc tam atnākt ar ārsta zīmi. tā ārsta zīme ir tikai tāds vecāku sodīšanas līdzeklis.
Kaut gan varētu arī legāli saskaņot iepriekš ar skolu un neapgrūtināt ārstu?

Papildināts 07.09.2023 11:58:

Par motivāciju bija kas cits. Ja tu neesi 9 gadus bijis motivēts mācīties, vai ar to, ka tevi, knapi sekmīgu, uzņems vidusskolā, tu kļūsi motivētāks? Galu galā, ir profesionālā izglītība, kur arī ir vidējā izglītība dabūjama, bet par sekmīgām atzīmēm un bez kavējumiem var dabūt arī stipendiju

Papildināts 07.09.2023 12:01:

https://likumi.lv/ta/id/225270-kartiba-kada-izglitibas-iestade-informe-izglitojamo-vecakus-pasvaldibas-vai-valsts-iestades-ja-izglitojamais-bez-attaisnojosa-i...

Murrrkšķis

Resnā Žurka
legāli saskaņot iepriekš ar skolu un neapgrūtināt ārstu

es esmu veikusi ceļojumus tikai ar legālu saskaņošanu, kaut arī tās bija pāris dienas pie brīvdienām klāt. atsevišķu skolotāju noganīšana bija diezgan sarežģīta. pieņemu, ka ārsta zīmes dabūšana ir vienkāršāka.

Resnā Žurka

Pārējo nosaka skolas iekšējās kārtības noteikumi

Papildināts 07.09.2023 12:04:

Murrrkšķis
Manuprāt, tavā versijā mierīgi pietiek ar saskaņošanu ar klases audzinātāju. Pēc brīvlaika parasti pārbaudes darbus neliek, attiecīgi lielas problēmas kavējuma dēļ nevar sanākt.

Murrrkšķis

Resnā Žurka
es to redzēju citādāk. daudzi šīs skolas bērni bija spiesti iet uz citām vidusskolām, jo viņus izkonkurēja bērni no citām skolām. ja šajā vidusskolā tika tādi ar CE vidējo 65 un uz augšu (precīzi neatceros), tad nekur nav teikts, ka 64 liecinātu par nederīgumu vidusskolai. tas neiet zem nosaukuma "knapi sekmīgs".

to es ne par saviem bērniem. kaut kā vienmēr jūtu līdzi grūtdieņiem.

Resnā Žurka

Murrrkšķis
Nu jā, daudzi aiziet uz ģimnāzijām. Un konkurss visās Rīgas skolās ir ar vienādiem noteikumiem, attiecīgi konkurss ir no tiem, kas piesakās uz konkrēto skolu, bet tas nenozīmē, ka vispār nav nevienas vidusskolas, kas ņemtu pretī. Arī manā laikā vidusskolās centās neuzņemt knapi sekmīgos (un bļaušana bija par knapu 4 topošajā atestātā). Galu galā, vidusskolā ir padziļinātie kursi, kas nav ceļami visiem. Viņiem ir iespēja apgūt derīgu profesiju un nemācīties padziļinātā līmeņa kursus. Bet pat tur, ne tikai vidusskolās, ir nesekmīgo atbirums, kaut uzņemot visi ir bijuši sekmīgiem pamatskolas papīriem.

Murrrkšķis

no man pazīstamajiem 9. klases šogada šīs skolas beidzējiem - līdzīgs daudzums paliek, aiziet uz augstāku vai aiziet uz zemāku. kas saskan ar skolas statistiku, ka 30 procenti no pašu skolēniem paliek vidusskolā. man tas liekas tā diezgan skarbi, un vadības priecāšanās, ka ir viņi ir izaudzinājuši skolēnus, kas pārsvarā negrib vai nevar tur palikt, man likās kaut kāda neētiska. bet laikam jau visās skolās notiek kaut kas līdzīgs, kaut kāda noslāņošanās pašvaldības ietvaros.

Resnā Žurka
mans vecākais bērns šogad beidza 9. klasi citā skolā, sistēmu zinu.

Resnā Žurka

Murrrkšķis
Ja skola pati nevar piedāvāt ģimnāzijas līmeni, tad ir tikai normāli priecāties, ka savējie tiek tālāk un augstāk. Protams, absolventu sasniegumu goda plāksnē vairs neizlikt, tas gan.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18437387